Груша сорту Весільна: центнер з одного дерева

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
23.07.2020

3 Весільної груші можна отримати рекордні 100 кг плодів, якщо знати декілька професійних таємниць.
Відомий науковець та колекціонер Олег Курдельчук, який має багаторічний досвід вирощування цього copтy, погодився відкрити їх тільки читачам «СонцеСаду».


⌂ Фото: Олег Миколайович Курдельчук — найвідоміший експерт з груш

— Про урожайність груші сорту Весільна вже ширяться легенди. Олеже Миколайовичу, чи правда, що з одного дерева можна зірвати 100 кг плодів, чи це перебільшення?

— Так, це правда. Принаймні ми отримували саме такий урожай. Якщо врахувати деякі особливості вирощування сорту груші Весільна, то будь-хто отримає рясний урожай цих груш.


⌂ Фото: Груша сорту Весільна є рекордсменкою за вмістом арбутину — надважливої складової для активного статевого життя. Тому її ще називають «українською віагрою»

— Розкажіть детальніше про цей унікальний сорт.

— Весільна груша — відносно новий сорт української селекції, отриманий шляхом с хрещування сортів Вікторія та Червоном'ясиста. Плоди зазвичай зривають у третій декаді серпня. Споживча зрілість настає від початку вересня. У холодильниках плоди можуть зберігатися до грудня. Дерево слаборосле, крона середньої густини, округла. Сорт цінують за високі смакові властивості плодів, невибагливість. Він стійкий проти парші та бактеріального опіку листя. Витримує посуху. Зимостійкість висока. В умовах України сорт придатний для вирощування. Призначений для вживання свіжим.

— Коли Ви найшли Весільну грушу?

— Цю грушу зареєстрували в Державному реєстрі сортів рослин України в 2006 році.

— Де народилася ця груша і як потрапила на Вашу дослідну станцію?

— Ця груша схрещена на Мелітопольській дослідній станції садівництва, звідтіля вона і потрапила до нас. Коли ми вперше побачили її плоди, були приємно вражені красивим зовнішнім виглядом і незвичайним кольором серцевини. М'якоть має антоціанове забарвлення, яскравий помаранчево— червоний колір, чим вирізняється з— поміж інших сортів груш.

⌂ Фото: М'якоть груші Весільна має надзвичайний колір зумовлений великим вмістом корисних речовин

— Можливо, через це забарвлення так і назвали сорт? Весільна груша має такий самий рум'янець, як сором'язлива наречена під час весілля.

— Так конкретно й поетично я не скажу. Як науковець можу лише додати, що насичений колір груша має завдяки великому вмісту вітамінів, що позитивно впливають на організм людини.

— Які особливості треба враховувати, щоб виростити рекордні 100 кг груш на одному дереві?

— До умов вирощування ця груша невибаглива. Вона стійка, витримує морози, принаймні в нас, на Волині. Добре себе зарекомендувала, бо плодоносить щороку, має чисті гарні плоди з високими товарними властивостями, а тому дуже популярна.

— На який рік після садіння вона плодоносить?

— Весільна груша швидко плодоносить: якщо дерево щеплене на айві, то плоди дає вже на третій рік, якщо ж на груші лісовій — на четвертий або п'ятий.

— На якій ділянці саду рекомендуєте висаджувати грушу? Які сусіди для неї найкращі?

— Найкраще садити біля іншої груші, тоді краще відбувається перезапилення, і, як результат, отримаєте більший урожай. Хоч вона і самоплідна, але все одно краще садити біля інших сортів груші.

— На якій відстані?

— Можна садити на відстані від двох до трьох із половиною метрів. Якщо ж щеплення відбувалося на груші лісовій, то відстань треба збільшити до п'яти метрів.

— Чи маєте рекомендації щодо вирощування Весільної груші в регіонах України? Наприклад, на Волині є сприятливі умови для цього, а можливо, в північних регіонах гірші?

— Бачте, рекомендована вона для Степу, але добре себе зарекомендувала і в Лісостепу, і на Поліссі. Принаймні у нас, у всьому західному регіоні, вона дуже популярна, бо невибаглива, урожайна, смачна та привабива зовні.

Тож, вирощуючи цей сорт, отримаєте корисні та смачні плоди

 

 

Поради, як виростити рясний урожай груш

СУСІДИ. Чим далі посадите грушу від вишні, бузини та горіха, тим краще. Близькість таких дерев негативно позначиться на стані груші, ріст якої пригнічуватиметься, дерево хворітиме і погано плодоноситиме.

ПРАВИЛО ЧОТИPЬОX ГlЛОК. На саджанці груші залишайте не більше ніж чотири гілки, з яких будуть формуватися основні плодоносні пагони, що збільшить розміри плодів на 20-25%.

 Придбати саджанці груші

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Від посадки до врожаю: особливості вирощування та правила догляду за грушами
Що потрібно знати, аби правильно доглядати за грушевим садом? Все про це знає Богдан Гулько, кандидат с/г наук, Львівський національний аграрний університет
Як створити дерево-сад
На одному дереві можна прищепити не лише десятки різних сортів однієї культури а й кількох плодових культур!
Лесина Груша в саду (журнал СонцеСад №1/2021)
До 150-річчя від Дня народження Лесі Українки
Десять правил посадки та вирощування груш
Правила вирощування груші (СС. №1/2021)
Чим корисна груша
Лікувальні властивості груші
Хвороби груш та методи боротьби з ними
Методи захисту груш від основних хвороб
Органічні груші від сім'ї Лановенків
За органічним садівництвом майбутнє. Як закласти органічний сад, ділиться Валентина Лановенко, президент Академії органічного садівництва «Екогарден».
Груша сорту Весільна: центнер з одного дерева
Центнер соковитих солодких груш сорту Весільна з унікальною червоною м'якоттю з одного дерева? Легко. Поради селекціонера
Як посадити та доглядати сад груші
Практичні поради з вирощування груш

Рекомендовані товари!