Aґpyc — колючий виноград

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
29.07.2020

У перекладі з різних мов aґpyc означає колючий царгородський, нестиглий виноград. Мабуть, ці рослини таки схожі. І не лише ягодами.

Як садити, доглядати за саджанцями аґpycу розповість постійний експерт - Шестопал Зінаїда Андріївна

Зінаїда Андріївна Шестопал — відомий український селекціонер і фітопатолог.

Догляд за аґpycом не є складним. Слід звернути увагy на декілька умов:

ТЕПЛОВИЙ РЕЖИМ. Aґpyc, як і виноград, любить тепло. Він вибагливий до світла і погано peaгyє на сильне затінення чи загущення. Тому найкраще обирати місце для саджанців на відкритих ділянках, водночас пам'ятайте, що деякі ніжні сорти можуть зазнавати сонячних опіків.

ҐРУНТИ. Аґрус вибагливий до ґрунту — добре росте на суглинкових, супіщаних, чорноземних дернових, середньо- і слабопідзолистих ґрунтах. Найбiльш сприятливий для aґpycy РН ґрунту — від 6 до 6,5. Якщо РН нижча за 5,5, то перед висаджуванням саджанців ґрунт краще вапнувати. Рослина стійка до хлорозу на вапнякових ґрунтах, однак погано росте на заболонених і сильно підзолистих. Не бажано висаджувати саджанців на дуже легких піщаних і тяжких глинистих ґрунтах.

ЗАГРО3А ЦВІТІННЮ. Квіткові бруньки аґрусу чутливі до низької температури, різкої зміни плюсової і мінусової температури. Оскільки кущ цвіте рано, у несприятливі роки весняні заморозки можуть знищити його квітки — за температури -5°С може загинути до 80% цвіту.

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВОЛОГОЮ. Порівняно з іншими культурами, саджанці aґpycу більш посухостійкі. Водночас вони чутливі і до браку вологи, особливо в період від цвітіння до дозрівання ягід. Втім aґpyc погано витримує перезволожені ґрунти, високе стояння ґрунтових вод (вище ніж 1,5 м від поверхні ґрунту). Тому його треба садити саджанці на відкритих, теплих, помірно вологих дiлянках. Від достатнього забезпечення вологою і живлення залежить розмір ягід і щорічний приріст aґpycy. 

⌂Особливу увагу слід звертати на якість кореневої системи аґpycу

ТЕХНІНА ВИСАДЖУВАННЯ. Саджанці аґpycу найкраще садити у жовтні — за 20-25 днів до настання стійких заморозків. Щоб краще формувалися кущі, на ґрунтах важкого механічного складу саджанці обрізують після висаджування, залишаючи над поверхнею ґрунту 3— 4 бруньки на міцних приростах і не більше ніж два — на слабких. Дуже кволі розгалуження вирізують повністю. Враховуючи можливість зимового підмерзання, обрізувати саджанці треба навесні, навіть якщо висаджуєте іх восени.

ОБРОБІТОК ҐРУНТУ. Обробляючи ґрунт навколо саджанця і дорослого куща, пам'ятайте, що у його верхньому шарі розміщуються активні корені aґpycy. У радіусі 10-30 см навколо основи куща обробляйте ґрунт не глибше ніж на 6-8 см, у міжряддях — 10-12 см. Востаннє восени ґрунт обробляють не глибше ніж на 12 см.

ДОГЛЯД МІЖРЯДЬ. Коли мине 3-4 роки після садіння, міжряддя можна утримувати під задернінням, але в посушливий період слід поливати саджанці. Якщо ж навколо кущів висіяно трави, то їх треба систематично скошувати, щоб утворилася надійна органічна підстилка, що зберігає вологy та додатково підживлює рослини.

ПОВНОЦІННЕ ЖИВЛЕННЯ. Aґpyc добре плодоносить на родючому ґрунті, на інших ґрунтах потребує внесення добрив. Рослина дуже вимоглива до фосфорних добрив, але брак калію спричиняє відмирання країв листків (опік листків), внаслідок чого зменшується врожайність аґрусу. Найкраще використовувати безхлорні калійні добрива (сульфат калію, калімаг, попіл). Цінне добриво для підживлення aґpycy — гноївка, багата на азот і калій. Її заздалегідь розводять у 2-3 рази водою і вносять у борозни.

 

⌂ Молоді саджанці аґpycу потребують достатньої кількості вологи

ВЧАСНЕ ПОЛИВАННЯ. За недостатньої кількості опадів (особливо навесні й у першій половині літа) aґpyc треба обов'язково поливати. Вперше це роблять під час цвітіння рослини, вдруге — в період дозрівання плодів, утретє— після збирання врожаю.

Купити якісні саджанці  аґpycу  можна тут 
У СонцеСаді можна придбати найкращі саджанці  аґpycу сортів Самурай, Берил, Уральський безколючковий, Грушенька та гібрид смородини і аґpycу - йошту

Читати ще:
Вирощуймо смородину й порічку без стресу
Як з одного куща отримати 1000 гривень?

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram