Поласуйте соковитими абрикосами. Важливі етапи під час вирощування абрикоси

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
15.09.2020

 Абрикоса — невибагливий фрукт. Напевно, єдиний фактор, що стримує її розповсюдження, — невисока морозостійкість.

Чому абрикос може не плодоносить та що з цим робити

Коли настають морозні зими (температура, менша ніж 30 градусів нижче нуля), квіткові бруньки вимерзають майже повністю, тому смакувати соковитими плодами доведеться аж за рік.

Крім того, абрикоса найперша квітне в саду в досить ранній період, коли зворотні морози ще ймовірні. Однак коли вона буйно квітне, це знак того, що справді настала весна. Тоді садівники можуть не розпізнати одну з хвороб абрикос. Часто трапляється, що в період завершення цвітіння на дереві є гілочки з сухими квітками. Іноді вони поодинокі, а інколи їх настільки багато, що становлять більшу частину крони дерева. Багато садівників сприймають це як наслідок нічного приморозку і не вживають жодних заходів.

А причина полягає в моніліозному опіку кісточкових — небезпечному грибковому захворюванню, котре здатне знищити доросле дерево. Провітрювання крони дерева, вчасне знищення вражених грибком гілок сприяють зменшенню ураження плодового дерева. У випадку виявлення захворювання уражені гілки слід зрізати разом із здоровою частиною деревини і знищити.

Вчасне оброблення захисними засобами (ранньовесняними, пізньоосінніми, а особливо в період розпускання квіткових бруньок) здатне позбавити садівника розчарувань дереву надати можливість тішити відмінними плодами. Від цвітіння до збору врожаю минає досить багато часу, щоб шкідливі речовини встигли розкластися і не завдати шкоди під час вживання плодів.

Відео: Посадка абрикоса: найкращий час і вибір саджанця

Розповідає Олена Кіщак, доктор сільськогосподарських наук, завідувач селекційно-технологічним відділом Інституту садівництва НААН України

Як розмножити абрикос

Розмножуються абрикоси без особливих складнощів. Щеплення добре приживаються. При цьому період можливого виконання щеплень розтягнутий від надранньої весни (щеплення торішнім черешком, або копуліровка) до середини літа (щеплення зеленою брунькою, або окуліровка).

Враховуючи особливості росту абрикоси, а саме наявність двох фаз росту пагонів, виконані в травні-червні окуліровки при вдалому зростанні можуть дати зелену гілочку вже в цей вегетаційний сезон. Це значно підвищує ефективність щеплення, адже наступної весни матимемо не просто прищеплений пагін із брунькою потрібного сорту, а й пагін із достатньою кількістю сортових бруньок.

Коли та як обрізати абрикос

Наступним важливим етапом під час вирощування плодового дерева є обережне обрізування абрикоси. Слід пам'ятати, що квіткові бруньки формуються на пагонах цього року. На гілках минулого року виростає безліч маленьких гілочок із основною масою квіткових бруньок. Саме на цих гілочках (плодушках) і буде основний врожай наступного року.

А ось плодушки, що тішать врожаєм цього року, до наступного не доживуть. Саме з цієї причини під час обрізування абрикоси треба враховувати потребу не тільки сформувати правильну крону дерева, а ще й надати йому можливість плодоносити, адже не заради листя вирощують плодове дерево.

⌂ Фото: Дерева абрикоса слід проріджувати

Під час весняного обрізування абрикоса слід взяти до уваги, що обрізування приросту минулого року має бути збалансованим. 3 одного боку, залишений приріст минулого року — це місце утворення плодушок, а отже, врожаю наступного року, з іншого боку, надмірна спокуса майбутнім врожаєм сприяє негативним результатам.

Перенавантаження дерева плодами призводить до погіршення якості плодів, затягування термінів достигання, послаблення дерева, зменшення маси зеленого приросту. Все це негативно вплине на врожай у майбутньому. Крім цього, надмірна довжина залишених гілок сприяє збільшенню висоти утворення квіткових бруньок надалі.Невдовзі врожай формуватиметься майже під хмарами, що навряд чи сподобається садівникам. 3 цим фактором боротися можна.

Відео: Як обрізати абрикос при посадці


 

Розповідає Олена Кіщак, доктор сільськогосподарських наук, завідувач селекційно-технологічним відділом Інституту садівництва НААН України.

Абрикоса дуже гарно витримує сильне, омолоджуюче обрізування. Виконавши обрізування дорослих гілок діаметром до 10 см, стимулюється пробудження сплячих бруньок і дерево відрощує безліч жировиків. 3годом із цих жировиків можна сформувати нову крону. Загалом абрикоса — бажане дерево на кожному подвір'ї. Опанувавши прості правила догляду, за сприятливих погодних умов щороку можна сповна насолодитися смачними та корисними жовтогарячими плодами.

Купити саджанці абрикосу 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Маракуйя в домашніх умовах: вирощування та догляд
Спробуйте посадити маракуйю, екзотику, яка здивує своїм смаком. Це можливо й в Україні — стверджують експерти «СонцеСаду»
Абрикос без проблем або як виростити абрикос в Україні!
Як правильно доглядати за абрикосом, щоб отримати кращi врожаї
Ходить трихозант городом… (журнал СонцеСад №4/2021)
Опановуємо технології вирощування екзотичних гарбузових культур
Які персики добре ростуть на півночі України
Мрієте про ароматні, соковиті персики у вашому садку? Легко! Унікальний сорт персика Львівського селекціонера дає стабільно високі та якісні врожаї на всій території України та за її межами
Морозостійкий персик добре росте і в північних регіонах України
Досвід вирощування персиків на Волині
Чому варто садити персик та нектарин у себе в саду
Персик та нектарин — дуже цінні продукти в раціоні харчування людини, тому варто посадити їх у себе в саду

Рекомендовані товари!