Особливості сортів вишні та черешні

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
20.02.2024

Цих смачних та корисних плодів багато не буває. Вони такі різні, що хочеш скуштувати всі! Тому й нелегко вибрати

Чи можна поєднати красу, відмінний смак та великоплідність сорту, компактність крони для зручності збирання врожаю і його рекордні розміри — розповідає наша експертка — завідувачка селекційно-технологічного відділу Інституту садівництва НААН України, докторка сільськогосподарських наук Олена Анатоліївна Кіщак.

Найкращі сорти вишні та черешні

 

Черевишня Чудо-вишня успадкувала все найкраще від черешні

Черевишня Чудо-вишня

⌂ Фото: Черевишня Чудо-вишня

Чудо отримали від схрещування двох сортів: вишні Гріот Остгеймський та черешні Валерій Чкалов. Тому плоди темні, як у вишні, а смакові властивості — як у черешні. Достигає рано — у першій декаді червня. Дає великі плоди — 10-12 грамів, дуже солодкі на смак.

Гени черешні нагородили вишню Чудо потужним ростом дерева та високою стійкістю до хвороб.

 

 Черешня Присадибна — володарка золотої медалі

Черешня Присадибна

⌂ Фото: Черешня Присадибна

Плоди відзначаються відмінними смаковими властивостями, за що цей сорт отримав золоту медаль на Міжнародній виставці у м. Ерфурті (Німеччина). У другій декаді червня ними вже можна ласувати. Загалом плоди мають тривалий термін достигання. Насолоджуватися їхнім смаком можете й тоді, коли дозріють середні та середньопізні сорти. Кісточка маленька, легко відокремлюється від ніжного м’якуша. Через світло-рожеве забарвлення плоди не приваблюють птахів.

 

Вишня Тургенівська — слаборосла та врожайна

Вишня Тургенєвка

⌂ Фото: Вишня Тургенєвка

Її плоди придатні для заморожування і механізованого збирання. Дерева компактні за висотою (2-2,5 м) і формою крони, яка не загущується.

Сорт слаборослий, деревоподібний, зимостійкий та врожайний, з переважаючим типом плодоношення на букетних гілочках. Дозріває о другій половині липня.  М’якуш темно-червоний, солодко-кислий, кісточка маленька, плоди підходять для переробки.

 

Черевишня Встрєча неперевершені ласощі

Черевишня Встрєча

⌂ Фото: Черевишня Встрєча

Зустріч із цим сортом рання і приємна: великі плоди (8-10 г), з десертним смаком. Встрєча — чи не найкращий сорт за смаковими властивостями в групі середньоранніх. Найкраще споживати плоди свіжими. Менш придатні для заморожування через світліше забарвлення соку та шкірочки.

Дерева мають кущоподібну крону й потребують ретельного проріджування через схильність до загущення. Однак у такої крони свої плюси: усі плоди заховані під листочками, і птахи не можуть їх дістати. Отож, весь врожай — вам на ласощі!

 

Ксенія — смачна й високоврожайна

⌂ Фото: Черевишня Ксенія

Знайомтеся: ще одна унікальна черевишня, у створенні якої брали участь вишня Норд Стар та черешня Валерій Чкалов! Вирізняється високою стабільною врожайністю (25-30 кг із дерева). Має великі плоди (10-12 г), із чудовим десертним смаком, які достигають у третій декаді червня. Черевишні високотранспортабельні.

Деревам притаманна вища за середню сила росту. Окрім того, вони зимо- та хворобостійкі.

 

Дачниця — сонячна черешня

Черешня Дачниця

⌂ Фото: Черешня Дачниця

Це не перебільшення, адже дерево вкривається яскраво-жовтими плодами, діаметр яких становить 28-30 мм. Для тих, які мають алергію на червоні плоди, черешня Дачниця — справжня знахідка!

Раджу забезпечити провітрюваність дерева, яке має схильність до загущення крони, застосовуючи ретельне її проріджування. Достигає у другій декаді червня.

 

Черешня Крупноплідна популярна навіть за кордоном

Черешня Крупноплідна

⌂ Фото: Черешня Крупноплідна

Ще один із найкращих високопродуктивних великоплідних сортів вітчизняної селекції, плоди якого достигають у першій декаді липня і мають відмінні смакові властивості. Він унікальний тим, що витримує мороз, ранньовесняні приморозки та має високу адаптивність до умов вирощування. Тому цей український сорт використовують у промислових садах Литви та Китаю, на його основі виведено іноземні сорти: Александрія, Тамара тощо.

Спеціально для «СонцеСаду» матеріал підготувала Світлана Тернова

Переглянути повний зміст статей журналу «СонцеСад» 1/2024

Купити саджанці найкращих сортів черешні

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Солодка черешня, соковита вишня та мегасмачна черевишня (журнал «СонцеСад» 3/2023)
А ви знаєте, що деякі сорти вишні є гібриди вишні та черешні? Тому існує поняття «Черевишня». «СонцеСад» розповідає про переваги черевишні
Коли і як обрізати черешню восени 2024 року
Соковиті та солодкі черешеньки чи не найпершими з свіжих сезонних ягід з’являються на нашому столі. Щоб урожайність черешень не засмучувала, господарям саду варто подбати про вчасну обрізку крони
Коли і як обрізати вишню восени 2024 року
Так, вишні невибагливі і непримхливі, ягодами тішать щороку. Однак без планової обрізки багато великих вишень зібрати не вдасться. Плоди будуть чи дрібненькими, чи виросте їх зовсім трохи. Поради, коли і як обрізати вишню восени
Як і коли садити саджанці вишні восени 2024 року
Про вишні складають вірші, пісні, приказки. А як правильно висаджувати вишневий садок коло хати, порадять експерти «СонцеСаду»
Урожай черешні узяв і репнув
Чому стигла черешня розтріскується
Черешня в українських садах: лікувальні властивості та особливості догляду
Черешня: користь та технологія догляду
Промислове вирощування черешні на десяти сотках — це реально
Повноцінний щедрий урожай черешень можна збирати вже на третій-четвертій рік. Павло Бондаренко розповість як
Домашня чи куплена? Яка черешня корисніша?
Чому краще вирощувати черешню самостійно, а не купувати, розповідають спеціалісти Мелітопольської дослідної станції. Також бонус лише для читачів «СонцеСаду» — "зіркові" черешневі сорти та дюки, експертна оцінка
Як правильно садити, удобряти та обрізати черешню
Посадити черешню нескладно, проте існують аспекти, які потрібно враховувати вирощуючи черешні. Пропонуємо корисну інформацію про саджанці черешень, їх посадку, вирощування та догляд

Рекомендовані товари!