Як правильно садити, удобряти та обрізати черешню

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
26.09.2019

Посадити саджанці черешні простіше простого навіть для садівників-початківців. Але ті, у кого досвід більший, можуть не погодитись, адже існує багато аспектів, які потрібно знати вирощуючи черешні. Пропонуємо вам так званий повчальний лікнеп, корисну інформацію про саджанці черешень, їх посадку, вирощування та догляд.

 

Де придбати якісні саджанці черешні

Перш за все, вам потрібно купити хороші саджанці черешні. Експертом у питаннях вибору саджанців в Україні уже давно є компанія СонцеСад. Підприємство пропонує купити кращі сорти черешень та інших плодових дерев, гарантує якість та відповідність сортів. Заслуговують на увагу, такі сорти черешень в асортименті інтернет-магазину, як:

Компанія надає консультації в телефонному режимі. Телефонуйте, і вам швидко та результативно допоможуть з вибором.

Зараз детальніше про не менш важливі речі, які потрібно знати про посадку саджанців черешень.

Фото: Черешня Валерій Чкалов

 

Де садити черешню

Отож, якщо ви хочете, щоб ваша праця у прямому таки сенсі слова принесла хороші плоди, тоді, перш за все, вам потрібно правильно вибрати місце посадки саджанців черешні. Пам’ятайте, ця плодова культура полюбляє і світло, і тепло. Тому, фахівці радять висаджувати черешні таким чином, щоб вони були захищеними від північних вітрів і протягів. Відтак ідеальним варіантом буде посадити саджанці з південної сторони будівлі чи забору. Низина — не найкраще місце для цих дерев, вони люблять теплий ґрунт.

 

Які ґрунти найкраще підходять для вирощування черешні

Якщо уже говорити про ґрунт, оптимальним середовищем для цих дерев є піщані ґрунти. Візьміть до уваги і те, що черешня вологолюбиве дерево, але надлишку вологи теж не любить.

Фото: Черешня Дачниця


Слухайте також наш подкаст про черешні з експертом Петром Далаковим:

 

Як садити черешню

Якщо не хочете отримати замість смачних і соковитих ягід — розчарування, не нехтуйте етапом підготовки до висаджування саджанця черешені, що розпочинається восени. Для цього потрібно зробити ямку розміром 50-60 см і діаметром 80 см. Потім розпушити дно, засипати перегній та залишити на зиму.
А ранньою весною, рекомендується всипати у яму 300 г суперфосфату, 100 г сульфату натрію. Перш ніж садити саджанці черешень, коріння дерев варто вимочити у воді протягом 6 годин.

(Щоб рослина вкорінилася і прижилася краще у воду для замочування додати такі препарати як Антихрущ — від грутових шкідників та Радіфарм — для сприяння росту кореневої системи — прим. ред.).

Саджанці черешні висаджуються на відстані не менше трьох метрів один від одного, щоб потім розлогі крони не затіняли інші рослини. Розмір посадкової ями має бути не менше 70х70х60 см.

Це важливо!

Не варто саджати черешні надто глибоко. Якщо ви саджаєте двохрічні саджанці, то гілки їх крони варто трішки підрізати.

Читайте ще:

 

Запилювання черешні

Досвідчені садоводи знають, що черешня не запилюється сама (хоча в Україні уже продаються самозапильні сорти черешні — Лапінс, Бігаро Бурлат — прим. ред.). Найкраще садити кілька різних сортів. Добре, якщо поряд росте вишня, яка цвіте у той же період, що черешня. Для покращення процесу запилення існує також один хитрий спосіб. Вранці дерева можна обприскувати медовим розчином (1 ст. ложка на літр води). Такий спосіб допоможе заманити бджіл та покращить запилення.

Відео: Післясадивний догляд за кісточковими

Поради від нашої експертки Олени Кіщак

 

Як врятувати черешню від весняних заморозків

Це важливо! Часто у період цвітіння трапляються заморозки. Щоб підвищити стійкість цвіту, постарайтесь напередодні обіцяних похолодань обприскати крони розчином, що стимулює появу зав’язей, або хоча б простою водою.

(На сьогодні існують сорти черешні, які стійкі до весняних заморозків — Бігаро Бурлат, Жабуле, Гермередорфська, Крупноплідна, — вони цвітуть в пізні терміни — прим. ред.).

Фото: Черешня Мелітопольська рання

 

Як, чим і коли підживлювати черешню

Щоб здорове дерево з розкішною кроною потім нагодувало вас кориснити ягодами, дерева черешень обов'язково потрібно підживлювати. Досвідчені садоводи радять молоді дерева підгодовувати не рідше двох разів на сезон, а дерева з віком більше трьох років — три-чотири рази.

(Найоптимальніше підживлювати черешню так: ранньою весною підживлюємо такими азотними добривами як карбамід, аміачна селітра — вони стимулюють ріст; в кінці весни — на початку літа комплексними добривати такими як, наприклад, нітроамофоска або добривами з підвищеним вмістом калія — сульфат калія,монофосфат калія, попіл соняшника, каліймагнезія, калій хлористий, — вони стимулюють цвітіння, зав'язування плодів, збільшують цукристість плодів; восени — добривами з підвищеним вмістом фосфору — суперфосфат, монофосфат калія, фосфорне борошно, амофос або іншими осінніми добривами — вони захищають і підтримують імунітет саджанців черешні зимою, а також сприяють нарощенню кореневої системи — прим. ред.)

Читайте ще:

 

Як і коли обрізати черешню

Не забувайте щороку підрізати молоді дерева. Як правило, видаляють усі гілки, що розташовані всередину крони, а також зарості на штамбі і від коріння.

Слухайте аудіоінтерв’ю:

 

Робити це потрібно обережно, обов'язково гострим інструментом, після обрізки варто обробити усі зрізи садовим варом. Восени та весною стовбури і підстави скелетних гілок потрібно побілити. На зиму ці частини дерева захищають від гризунів, вкриваючи ялиновим гіллям.

Як бачите, вирощування черешень — цікавий та захоплюючий процес, в результаті якого ви отримати соковиту винагороду. Але які б не були Ваші зусилля, смачні та корисні ягоди здатні компенсувати їх у повній мірі.

Купити саджанці черешні

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Коли та як обрізати колоновидні груші восені 2024 року
Коли та як обрізати колоновидні груші навесні 2024 року, точно знають експерти СонцеСаду
Як і коли садити саджанці груш восени 2024 року
Як обрати саджанці груші, та коли й як їх правильно посадити, «СонцеСаду» розповіла фахівець Олена Кіщак. Догляд за деревами груші
Від посадки до врожаю: особливості вирощування та правила догляду за грушами
Що потрібно знати, аби правильно доглядати за грушевим садом? Все про це знає Богдан Гулько, кандидат с/г наук, Львівський національний аграрний університет
Формові дерева: як перетворити ділянку на казковий сад
Сад може бути справжнім місцем сили, захопленням та естетичною насолодою. Як це зробити, «СонцеСаду» розповів садівник плодового сад «Мур» Микола Іллєнко
Несподіване відкриття — азійська груша
Сорти азійської груші дивують своїх господарів. Потіште себе плодами вагою від 200 г до 2 кг, спробуйте незвичні мускатні смаки із різними відтінками
Як створити дерево-сад
На одному дереві можна прищепити не лише десятки різних сортів однієї культури а й кількох плодових культур!
Десять правил посадки та вирощування груш
Правила вирощування груші (СС. №1/2021)
Хвороби груш та методи боротьби з ними
Методи захисту груш від основних хвороб
Як доглядати за молодим плодовим садом
Поради щодо пілкування про молодий сад від Валентини Лановенко, засновниці Академії органічного садівництва «Ekogarden»

Рекомендовані товари!

Саджанець Вишня Чорнокорка

У наявності

Саджанець Вишня Чорнокорка (ІВШ-4)

199грн.
Маса плоду/грона 4-10г
Колір плоду темно-червоний
Терміни дозрівання середньостиглий
Смак солодкий, соковитий
Час саджання жовтень, листопад, березень, квітень
Форма багаторічник
Розмір середньорослі (напівкарликові)
Група плодові
Упаковка голий корінь
Саджанець Вишня Зустріч

У наявності

Саджанець Вишня Зустріч (ІВШ-19)

199грн.
Маса плоду/грона 8-15 г
Колір плоду темно-червоний
Терміни дозрівання ранньостиглий
Смак кисло-солодкий
Час саджання жовтень, листопад, березень, квітень
Форма багаторічник
Розмір середньорослі (напівкарликові)
Група плодові
Упаковка голий корінь
Саджанець Вишня Шпанка

У наявності

Саджанець Вишня Шпанка (ІВШ-34)

199грн.
Маса плоду/грона 4-10г
Колір плоду червоний
Терміни дозрівання літній (ранній)
Смак кисло-солодкий
Час саджання жовтень, листопад, березень, квітень
Форма багаторічник
Розмір середньорослі (напівкарликові)
Упаковка голий корінь