Агротехніка вирощування сливи

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
15.09.2021

Серед усіх кісточкових культур в Україні слива займає доволі зна­чне місце за площами висаджен­ня. Але у зв’язку із великою схиль­ністю цієї культури до ураження хворобами та шкідниками уро­жайність сливи недостатня. Тому, щоб зібрати гідний врожай, по­трібно дотримуватися агротехні­ки у вирощуванні сливи.

У сливи доволі тривалий період споживання. Тому за рахунок до­бору сортів можна ласувати сли­вами з власного садка, починаючи з середини липня і аж до жовтня.

 

Як вибрати саджанець сливи для посадки

У порівнянні з іншими плодо­вими культурами слива менш ви­баглива до грунтово-кліматичних умов. Вона може успішно рости на важких грунтах, на крутих схилах, особливо якщо щеплена на аличі.

При покупці саджанця зверніть увагу на те, щоб корінь був не сухий. Висаджувати необхідно восени у жовтні, коли грунт ще теплий. За рахунок цього вони успішно укорінюються. Або на­весні, коли грунт розмерзнеться й підсохне. Перед висадкою не­обхідно обрізати пошкоджені кін­чики коріння аж до цілої й живої тканини. Залежно від обраної ви­соти штамба верхню частину сад­жанця слід обрізати. Це сприя­тиме формуванню крони та збе­реженню балансу між можливос­тями кореневої системи та потре­бами наземної частини рослини в поживних елементах.

 

Де і як садити саджанці сливи

При виборі місця посадки не­обхідно враховувати підщепу сад­жанця. Так, якщо дерева щеплені на вегетативних підщепах і на сливі, вони потребують вологих і родючих грунтів. Щеплені на аличі, віддають перевагу грунтам серед­ньої вологості, абрикос як підщепа сливи полюбляє легкі грунти, добре освітлення й швидко росте, де заляган­ня грунто­вих вод 1,5 м.

Кісточкові плодові культури ба­жано садити на ділянках, де ра­ніше росли зернові або інші куль­тури, тільки не кісточкові.

Садиться саджанець сливи на рівні кореневої шийки. Посадкова яма має бути великих (0,6–1 м) розмірів. По всьому приштамбовому колу, тобто по діаметру кро­ни дерева, проводять мульчуван­ня грунту — соломою, тирсою, тор­фом, листям, які укладають ша­ром 5–10 см.

⌂ Фото: Посадка саджанця сливи

 

Догляд за сливою

Складовою частиною успішного росту саду є підживлення рослин добривом. Вперше підживлювати найкраще на ранній стадії веге­тації — на початку квітня, вдруге — наприкінці квітня — на початку тра­вня. Втретє — на початку червня, але не пізніше початку липня.

Саджанці підживлюють водним розчином гною (1:1) чи курячого посліду (1:20), який добре пере­бродив і настоявся. Надалі варто своєчасно поливати рослини, особливо під час посухи.

Видален­ня бур’янів, поповнення мульчі, встановлення опор і підв’язування до них саджанців — обов’язкові агрозаходи протягом усієї веге­тації. Молоді штамби потребують обгортання на зиму агроволокном, папером, мішковиною, це захистить рослини від сонячних опіків, пошкоджень гризунами, морозами.

В ексклюзивному інтерв’ю для «СонцеСаду» розповів Петро Мазур, завідувач лабораторії садівництва еколого-натуралістичного центру

Купити саджанці сливи

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Особливість та цінність гумі
Світлана Клименко, завідувачка відділу акліматизації плодових рослин Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка, розповіла читачам «СонцеСаду» про особливості та цінність гумі
Ходить трихозант городом… (журнал СонцеСад №4/2021)
Опановуємо технології вирощування екзотичних гарбузових культур
Абрикос і персик: як вберегти їх від морозів
Як вберегти від морозів абрикос і персик: які сорти вибрати, посадка, обрізка
Агротехніка вирощування сливи
Щоб зібрати гідний врожай, по­трібно дотримуватися агротехні­ки у вирощуванні цієї культури. Поради від експерта щодо правильного вирощування сливи
Сливи і виноград — останні дарунки літа
Слива і виноград. Використовуйте їхні корисні властивості сповна восени — для задоволення, оздоровлення і омолодження!
Слива та алича – сливова родина
В присадибному садівництві слива та алича є досить популярними. Посадка та догляд за цими культурами
Надзвичайна звичайна айва, або як виростити айву в Україні (журнал СонцеСад №1/2021)
Вирощування та догляд за айвою
Слива: як посадити та доглядати, щоб отримати рясний врожай
Посадка та догляд за сливою: обрізка, підживлення, захист від шкідників та хвороб. Лікувальні властивості сливи
Органічні груші від сім'ї Лановенків
За органічним садівництвом майбутнє. Як закласти органічний сад, ділиться Валентина Лановенко, президент Академії органічного садівництва «Екогарден».

Рекомендовані товари!