Серед усіх кісточкових культур в Україні слива займає доволі значне місце за площами висадження. Але у зв’язку із великою схильністю цієї культури до ураження хворобами та шкідниками урожайність сливи недостатня. Тому, щоб зібрати гідний врожай, потрібно дотримуватися агротехніки у вирощуванні сливи.
У сливи доволі тривалий період споживання. Тому за рахунок добору сортів можна ласувати сливами з власного садка, починаючи з середини липня і аж до жовтня.
У порівнянні з іншими плодовими культурами слива менш вибаглива до грунтово-кліматичних умов. Вона може успішно рости на важких грунтах, на крутих схилах, особливо якщо щеплена на аличі.
При покупці саджанця зверніть увагу на те, щоб корінь був не сухий. Висаджувати необхідно восени у жовтні, коли грунт ще теплий. За рахунок цього вони успішно укорінюються. Або навесні, коли грунт розмерзнеться й підсохне. Перед висадкою необхідно обрізати пошкоджені кінчики коріння аж до цілої й живої тканини. Залежно від обраної висоти штамба верхню частину саджанця слід обрізати. Це сприятиме формуванню крони та збереженню балансу між можливостями кореневої системи та потребами наземної частини рослини в поживних елементах.
✔ При виборі місця посадки необхідно враховувати підщепу саджанця. Так, якщо дерева щеплені на вегетативних підщепах і на сливі, вони потребують вологих і родючих грунтів. Щеплені на аличі, віддають перевагу грунтам середньої вологості, абрикос як підщепа сливи полюбляє легкі грунти, добре освітлення й швидко росте, де залягання грунтових вод 1,5 м.
✔ Кісточкові плодові культури бажано садити на ділянках, де раніше росли зернові або інші культури, тільки не кісточкові.
✔ Садиться саджанець сливи на рівні кореневої шийки. Посадкова яма має бути великих (0,6–1 м) розмірів. По всьому приштамбовому колу, тобто по діаметру крони дерева, проводять мульчування грунту — соломою, тирсою, торфом, листям, які укладають шаром 5–10 см.
⌂ Фото: Посадка саджанця сливи
Складовою частиною успішного росту саду є підживлення рослин добривом. Вперше підживлювати найкраще на ранній стадії вегетації — на початку квітня, вдруге — наприкінці квітня — на початку травня. Втретє — на початку червня, але не пізніше початку липня.
Саджанці підживлюють водним розчином гною (1:1) чи курячого посліду (1:20), який добре перебродив і настоявся. Надалі варто своєчасно поливати рослини, особливо під час посухи.
Видалення бур’янів, поповнення мульчі, встановлення опор і підв’язування до них саджанців — обов’язкові агрозаходи протягом усієї вегетації. Молоді штамби потребують обгортання на зиму агроволокном, папером, мішковиною, це захистить рослини від сонячних опіків, пошкоджень гризунами, морозами.
В ексклюзивному інтерв’ю для «СонцеСаду» розповів Петро Мазур, завідувач лабораторії садівництва еколого-натуралістичного центру
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Cлива Анжеліно Диплоїдна (ІСЛ-72)
У наявності
Саджанець Сливово-вишневий гібрид Мейнор (ІСЛ-77)
У наявності
Саджанець Слива колоновидна Мірабель (ІСЛ-63)
У наявності
Саджанець Слива Чачакська рання (ОКН-891(2-4л))
У наявності
Саджанець слива Стенлей (ОКН-3376(2-4л))