Як і де правильно сіяти зелень восени 2024 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
03.09.2022

Кожний городник на своїй ділянці має змогу розпланувати так, щоб знайшлося місце для посіву салату і зелені, які дають перші врожаї. Ці культури непримхливі, не вимагають ретельного догляду при вирощуванні. Але важливо знати, як правильно провести посів на присадибній ділянці, при мінімальних затратах.


Для того, щоб отримати гарні врожаї, необхідно правильно вибрати місце і підготувати заздалегідь ділянку для посіву. Перекопування проводимо восени. Перед копкою для збагачення ґрунту вносимо (0,5 відра перегною, 1/3 відра крупнозернистого річкового піску, 1 столова ложка суперфосфату) на кожний квадратний метр. Перегній можна замінити на коровяк 1:10. Посів різних видів зелені проводимо навесні.

кресс салат

Крес-салат звичайний — найбільш скоростиглий із зелених культур. Сівбу у відкритому ґрунті проводять дуже рано навесні. Щоб подовжити час одержання свіжої зелені, крес-салат у весняний період сіють у декілька строків, через кожні 10-12 днів. Після посіву через 3 тижні можна вже збирати урожай. Посів проводимо на глибину 2 см, відстань між рядами — 30 см. Сходи появляються на 3-5-й день. Салати можна всівати як проміжні культури у посівах огірків або томатів. Товарну продукцію крес-салату збирають, коли добре розвинені розетки листків на 15-20-й після сівби. Збирають у день реалізації.

Петрушка.* Протягом всієї вегетації петрушка вимагає зволоженого ґрунту. Посів проводимо на глибину не більше 2 см. Насіння проростає дуже повільно, сходи появляються на 12-16-й день. Збирають зелень петрушки багато разів. За сезон листя петрушки зрізують 2-3 рази. Останній збір проводимо у вересні місяці. Рослини петрушки можна лишати під зиму.

*Про посів петрушки за Місячним календарем читайте у нашій іншій статті.

Кріп.* Перед висівом у ґрунт насіння кропу замочують на 2-3 дні у воді, змінюючи її декілька разів. Ще можна насіння перед посівом замочити у гарячій воді (не більше 50 °С) на 20 хвилин. Це дасть можливість швидкому проростанню. Висівають насіння на глибину 2 см. Перший урожай збираємо через 25-30 днів. Рослини кропу добре реагують на вологу, у разі нестачі листя дрібнішає і грубіє. Зелень починають збирати, коли рослини утворюють 5-7 листочків і до утворення зонтиків.Сіяти кріп можна і під зиму перед настанням постійних заморозків з таким розрахунком, щоб насіння кропу восени не проросло. Підзимню сівбу проводять перед настанням постійних приморозків із таким розрахунком, щоб насіння кропу восени не проросло. Сіють чотири і шестирядковими стрічками з відстанню між стрічками 45-50 см, а між рядками в стрічці — 15-20 см із настанням постійних приморозків із таким розрахунком, щоб насіння кропу не проросло. Глибина загортання насіння не повинна перевищувати 2 см.

*Про посів кропу за Місячним календарем читайте у нашій іншій статті.

Селера.* Для отримання великої маси зелені і черешків листя, сіють у ґрунт спеціальні сорти листяної або черешкової селери. Насіння висівають на 1 м² 2-3 грами, глибина загортання 0,5-1 см, після сходів проводимо проріджування. Підкормку проводимо 3 рази (аміачна селітра 100-150 г, суперфосфат 100-150 г, хлористий калій 100 -150 г) розчиненим у воді на 10 м². Селеру необхідно поливати протягом вегетації рясно. Після поливання проводимо розпушування міжрядь. Коли листя селери 30-40 см робимо зрізання, і так під час вегетації — 2-3 рази.
Селеру можна вирощувати і розсадним способом. Для цього насіння висівають у парник наприкінці лютого. Висаджують в ґрунт у травні — червні. Збирають зелень приблизно через 60 днів.

*Про посів селери за Місячним календарем читайте у нашій іншій статті.

Щавель.* З квітня до осені щавель надходить з відкритого ґрунту. На постійному місці щавель може рости 4-5 років. Найбільшу продуктивність рослини мають на 3-4 рік. Висівають насіння на глибину 1,5 см, відстань між рядками — 15 см. Після того як посіяли щавель, посів можна накрити агроволокном або плівкою. Таке накриття буде сприяти швидкому проростанню насіння. Після появлення першої зелені, щавель проріджують, залишаючи відстань між рослинами 8-10 см. Літній посів добре зміцнює кореневу систему до настання морозів, і рано навесні дає відмінний урожай зелені. Під зиму сіють так, щоб насіння до настання морозів не проросло.

*Про посів щавлю за Місячним календарем читайте у нашій іншій статті.

Цибуля. Вирощування цибулі на зелень. Щоб отримати ранню зелень, цибулю висаджують у березні — квітні 4 місяці. Для посадки в ґрунт цибулини мають бути діаметром від 2,5-4 см. Цибулю висаджують стрічковим методом, відстань між цибулинами 5-6 см. Можна садити так: (садимо 5-6 рядків тоді відступаємо 15-20 см і знову садимо 5-6 рядків і т. д.). Коли зійшла цибуля проводимо прополку і регулярно поливаємо.

Цибуля холодостійка культура і проростає вже за 2 °С,але найбільше набирає зелену масу за 15-20 °С. Урожай зеленої цибулі можна отримати через 2-3 тижні. Коли зелень має довжину до 30 см, її зрізають. Після 2-3 зрізань цибулину видаляють.

Садять цибулю і під зиму. З осені перед посадкою ділянку підживлюють органічними добривами (5 кг перегною та 200 грам попелу на 1 м2). Висаджують до настання морозів за 2 -3 тижні. Щоб цибулини не промерзли, їх вкривають шаром 3-5 см перегною або гною. Навесні цей шар прибирають.

Після збирання ранніх овочевих культур, можна отримати ще один урожай. Такі культури як кріп, шпинат, кущова квасоля, столовий буряк, горох, редька чорна і біла зимова, редис можна висівати в липні місяці. Найкраще віддавати перевагу ранньостиглим сортам. Перед висівом грядки треба підготувати, якщо суха погода проводимо полив.

►Отримати ранній урожай зеленої цибулі можна, висіявши насіння у землю пізно восени. За зиму насінинки добре підготуються і значно раніше підуть у ріст і розвиток, а відповідно порадують готовим урожаєм значно раніше. Посів цибулі на зелень у 2024 році за місячним календарем проведіть 18, 19, 20, 28, 29, 30 листопада.

Найбільш сприятливі дні для посіву цибулі порей на зиму будуть 32, 11, 14 листопада 2024 року.

Шпинат.* Сіють цю багату на вітаміни рослину з липня до середини серпня. Висівають на глибину 1,5 -2 см. Коли формується розетка в 2 -3 листки проводять проріджування так, щоб рослини ледь стикалися. Пізні сорти шпинату дають урожай через 5-7 тижнів. Підбирають сорти стійкі до стеблування, для того, аби до настання морозів, рослина змогла сформувати невелику розетку. Рослини такого строку посіву можуть зимувати в ґрунті і весною забезпечити надходження ранньої продукції.

*Про посів шпинату за Місячним календарем читайте у нашій іншій статті.

 

Квасоля спаржева. У першій половині липня сіють ранні сорти цієї культури. Вони дозрівають приблизно через 55-60 днів. Через 10-12 днів після зав’язі бобів, вони стають соковитими і ніжними. Особливість цієї
квасолі полягає в тому, що її стручки можна вживати до повного дозрівання.

Горох. Овочевий горох можна споживати до самої осені. Ранні сорти зеленого горошку можна сміливо сіяти в липні. Для кращих сходів насіння замочують у теплій воді на кілька днів. Глибина посіву 4-5 см відстань між насінинами — 5-8 см.

Редис. Редис можна сіяти до кінця серпня. Тінь редис не любить. Сіють редис стрічковим способом, відстань між стрічками — 50 см. Глибина загортання — 1-2 см. Після посіву грядку накриваємо агроволокном або темною плівкою. Наступні 10-12 днів накриття рано знімаємо і ввечері накриваємо з таким розрахунком, щоб світловий день у проростків тривав 10-12 годин. Завдяки цьому дуже добре розвиватиметься сам коренеплід. Ранні сорти дають продукцію після появи сходів через 20-25 днів, пізні сорти — 40-45 днів.

►Підзимовий посів редису у 2024 році відповідно до Місячного календаря необхідно провести 18, 19, 20, 28, 29, 30 листопада

Ріпа. Висівають ріпу у червні — липні, не тільки для споживання, але і зимового зберігання. Сіють на глибину 1,2-2 см, ширина міжрядь — 20-35 см, відстань між рослинами — 10 см. Найкращим способом перед посівом є термічна обробка насіння при температурі — 50-55 °С. Насіння опускаємо на 15-20 хвилин, після чого у холодну воду на 2-3 хвилини. Ріпу можна сіяти на зиму, перед початком заморозків. За цей період насіння в ґрунті пройде стратифікацію і дружно навесні проросте.

Чорна редька — культура корисна і невибаглива до вирощування. Це неймовірно корисний овоч, який має безліч корисних властивостей. Посів проводимо в липні в підготовлені грядки. Якщо ґрунт бідний, вносимо органічні добрива (компост або перегній-2-3 кг на 1 м²). Глибина загортання — 2-2,5 см, відстань, між рядками — 25-30 см, рослинами 8-15 см. Сорти середніх і пізніх строків висіяні в літній період формують коренеплоди середнього розміру з ніжним білим м’якушем. Такі коренеплоди зберігаються взимку добре і не трухлявіють.

►Сприятливі дні для посіву редьки і ріпи в листопаді 2024 року припадають на 18, 19, 20, 28, 29, 30 числа. 

Спеціально для «СонцеСаду» розповіла Єва Тернова, завідуюча лабораторією Сквирської дослідної станції органічного виробництва

Купити насіння зелених культур

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Посів шпинату восени 2024 року — рослини із супер силою
Хто дотримується здорового способу життя, хоче бути молодим та бадьорим, обов'язково має у своєму раціоні зелень шпинату. А вирощувати його та збирати врожай до столу — одне задоволення!
Рукотворний велетень ЩАВНАТ: з чим його їдять?
Науковці кажуть, що новостворений овоч має неабияке майбутнє. Яке саме, «СонцеСад» запитав вітчизняних учених. Відповідає — Джамал Рахметов (СС. 4/2021)
Сіємо зелень восени
Деякі овочеві культури можна сіяти восени, під зиму. Тоді свіжа зелень, стійка до хвороб і шкідників, з'явиться на вашому столі на 10–15 днів раніше
Петрушка. І вершки, і корінці — на благо
Це надзвичайно цінна ароматично-смакова та лікарська культура. Крім того, знаючи технологію її вирощування, можна отримати непоганий прибуток
На салаті можна заробляти
У десяти теплицях подружжя запорізьких фермерів вирощує 12 видів зеленого салату
Секрети надзвичайних урожаїв городини
Як правильно засадити присадибну ділянку та отримати щедрий урожай

Рекомендовані товари!

Квасоля спаржева Богема за 10 г

У наявності

Квасоля спаржева Богема за 10 г (ЕКС-26)

14грн.
Термін дозрівання середньопізній
Форма плоду видовжено-округла
Фасування міні-упаковка
Вид квасоля
Упаковка
Квасоля Вігна Шарлотта за 1,5 г

У наявності

Квасоля Вігна Шарлотта за 1,5 г (ЕКС-14)

16грн.
Термін дозрівання середній
Форма плоду видовжено-округла
Фасування міні-упаковка
Вид квасоля
Упаковка
Редиска Масляний гігант за 3 г

У наявності

Редиска Масляний гігант за 3 г (ЕРД-21)

8грн.
Вид редиска
Упаковка
Термін дозрівання середній
Форма плоду округла
Фасування міні-упаковка
Щавель широколистий

У наявності

Щавель широколистий (ЕЩВ-1)

10грн.
Фасування міні-упаковка
Культура багаторічна, щавель
Упаковка за 1 г, за 5 г
Термін дозрівання ранній
Петрушка листова Гіганте де Італія

У наявності

Петрушка листова Гіганте де Італія (ЕПШ-11)

9грн.
Термін дозрівання ранній
Фасування міні-упаковка
Культура петрушка
Упаковка за 10 г, за 2 г
Шпинат

У наявності

Шпинат (ЕШП-2)

9грн.
Термін дозрівання ранньостиглий
Фасування міні-упаковка
Культура шпинат
Упаковка за 10 г, за 2 г
Редька Чорна зимова

У наявності

Редька Чорна зимова (ЕРК-13)

9грн.
Термін дозрівання середній
Форма плоду округла
Фасування міні-упаковка
Вид редиска
Упаковка за 15 г, за 3 г
Петрушка кучерява Парамоунт за 2 г

У наявності

Петрушка кучерява Парамоунт за 2 г (ЕПШ-21)

10грн.
Термін дозрівання ранній
Фасування міні-упаковка
Культура петрушка
Упаковка
Кріп Супердукат

У наявності

Кріп Супердукат (ЕКР-6)

10грн.
Термін дозрівання середній
Фасування міні-упаковка
Культура кріп
Упаковка за 10 г, за 20 г, за 3 г
Петрушка листова Гігантела за 2 г

У наявності

Петрушка листова Гігантела за 2 г (ЕПШ-8)

9грн.
Термін дозрівання середній
Фасування міні-упаковка
Культура петрушка
Упаковка