Сіємо кріп з зими — маємо свято навесні

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
15.07.2022

 Кріп — це шик у кулінарії. А щоб з перших весняних днів прикрашати страви кропом варто посіяти його під зиму.

Коли краще сіяти насіння кропу

Пряна зелень приносить яскравість у наше життя. Додаймо гілочку кропу до бутерброду і він одразу стане святковим. А який суп не обходиться без приправи кропом. Солоні огірочки були б зовсім не такими без додавання в банку парасольки кропу. Та й будь-який салат заграє яскравими смаками із зеленню кропу.

Підзимовий посів кропу має безліч переваг:

Ранній врожай. Свіженький кріп вдасться зібрати на два тижні раніше, ніж в інші терміни посіву.

 Надзвичайно ніжна зелень, прекрасний смак та аромат. Тому що за зиму добрива у ґрунті доходять до потрібної кондиції, паростки виходять соковитіші.

 Міцні ідеальні прянощі. Так як у період зростання, всі шкідливі комахи ще сплять. Та й кріп пройшов значне загартування.

 Весняного клопоту поменше. Мудрий городник посів зимостійких культур та обрізання ягідних кущів і плодових дерев запланує на осінь. А навесні у нього добряче спрощуються задачі.

Ідеальним моментом для посіву насіння кропу під зиму будуть дні, коли тиждень тримається температура 0...— 3°С у день, а вночі підморожує до — 1...— 3°С та в прогнозі не передбачається потепління у найближчі два тижні. Зазвичай це середина чи кінець листопада.

Кріп, посіяний восени, рано сходить навесні

⌂ Фото: Кріп, посіяний восени, рано сходить навесні

 

Ідеальні сорти кропу для посіву під зиму

Для раннього врожаю вибирайте ранні сорти кропу, вони дрібні, але виростають на півтора тижні раніше, ніж середньопізні та пізні сорти. Для багаторазового збору врожаю вибирайте кущовий кріп пізніх та середньопізніх сортів.

Виділимо сорти, які добре себе зарекомендували:

 Ранні — Аврора, Гренадер, Раннє диво і Грибовській

 Середньопізні та пізні сорти – Салют, Парасолька, Амазон, Борей, Мораван, Візерунки, Анна, Кібрай і Буян.

 

Підготовка ґрунту перед посівом кропу

Намічаємо ділянку на сонячному місці, захищеному від вітру. Очищаємо ґрунт від бур'янів і перекопуємо, розбиваючи грудки і вирівнюючи ділянку граблями. Вносимо одне відро перегною чи компосту на 1 м2 ділянки. Готуємо канавки 3-4 см глибиною на відстані 20-25 см одна від одної. Накриваємо грядки плівкою чи соломою.

 

Посів насіння кропу

У день посіву насіння кропу укриття знімаємо. Сіємо насіння кропу про запас, так як у підзимовому посіві кріп проростає менш ніж зазвичай. Сіємо з розрахунку 1,5 г насіння кропу на 1 м2 ділянки. Потім присипаємо канавки сухою землею та грядки мульчуємо соломою чи тирсою. Поливати посіви не потрібно.

Сіємо з розрахунку 1,5 г насіння кропу на 1 м2 ділянки

⌂ Фото: Сіємо з розрахунку 1,5 г насіння кропу на 1 м2 ділянки

 

Догляд за кропом навесні

Як тільки почне пригрівати сонце, танути сніг, перші паростки з'являться з-під землі. Якщо ви бажаєте прискорити процес одержання врожаю, можете подбати про укриття грядок плівкою. Для цього вкопайте дуги та накиньте на них покривний матеріал.

Звичайний догляд за грядками кропу полягає у поливі в період тривалої посухи, прополюванні від бур'янів (особливо це стосується молодих паростків) та регулярному проріджуванні грядок.

Купити насіння кропу

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Посів шпинату восени 2024 року — рослини із супер силою
Хто дотримується здорового способу життя, хоче бути молодим та бадьорим, обов'язково має у своєму раціоні зелень шпинату. А вирощувати його та збирати врожай до столу — одне задоволення!
Рукотворний велетень ЩАВНАТ: з чим його їдять?
Науковці кажуть, що новостворений овоч має неабияке майбутнє. Яке саме, «СонцеСад» запитав вітчизняних учених. Відповідає — Джамал Рахметов (СС. 4/2021)
Сіємо зелень восени
Деякі овочеві культури можна сіяти восени, під зиму. Тоді свіжа зелень, стійка до хвороб і шкідників, з'явиться на вашому столі на 10–15 днів раніше
Петрушка. І вершки, і корінці — на благо
Це надзвичайно цінна ароматично-смакова та лікарська культура. Крім того, знаючи технологію її вирощування, можна отримати непоганий прибуток
На салаті можна заробляти
У десяти теплицях подружжя запорізьких фермерів вирощує 12 видів зеленого салату
Секрети надзвичайних урожаїв городини
Як правильно засадити присадибну ділянку та отримати щедрий урожай

Рекомендовані товари!