Кріп — це шик у кулінарії. А щоб з перших весняних днів прикрашати страви кропом варто посіяти його під зиму.
Пряна зелень приносить яскравість у наше життя. Додаймо гілочку кропу до бутерброду і він одразу стане святковим. А який суп не обходиться без приправи кропом. Солоні огірочки були б зовсім не такими без додавання в банку парасольки кропу. Та й будь-який салат заграє яскравими смаками із зеленню кропу.
✔ Ранній врожай. Свіженький кріп вдасться зібрати на два тижні раніше, ніж в інші терміни посіву.
✔ Надзвичайно ніжна зелень, прекрасний смак та аромат. Тому що за зиму добрива у ґрунті доходять до потрібної кондиції, паростки виходять соковитіші.
✔ Міцні ідеальні прянощі. Так як у період зростання, всі шкідливі комахи ще сплять. Та й кріп пройшов значне загартування.
✔ Весняного клопоту поменше. Мудрий городник посів зимостійких культур та обрізання ягідних кущів і плодових дерев запланує на осінь. А навесні у нього добряче спрощуються задачі.
Ідеальним моментом для посіву насіння кропу під зиму будуть дні, коли тиждень тримається температура 0...— 3°С у день, а вночі підморожує до — 1...— 3°С та в прогнозі не передбачається потепління у найближчі два тижні. Зазвичай це середина чи кінець листопада.
⌂ Фото: Кріп, посіяний восени, рано сходить навесні
Для раннього врожаю вибирайте ранні сорти кропу, вони дрібні, але виростають на півтора тижні раніше, ніж середньопізні та пізні сорти. Для багаторазового збору врожаю вибирайте кущовий кріп пізніх та середньопізніх сортів.
Виділимо сорти, які добре себе зарекомендували:
⇒ Ранні — Аврора, Гренадер, Раннє диво і Грибовській
⇒ Середньопізні та пізні сорти – Салют, Парасолька, Амазон, Борей, Мораван, Візерунки, Анна, Кібрай і Буян.
Намічаємо ділянку на сонячному місці, захищеному від вітру. Очищаємо ґрунт від бур'янів і перекопуємо, розбиваючи грудки і вирівнюючи ділянку граблями. Вносимо одне відро перегною чи компосту на 1 м2 ділянки. Готуємо канавки 3-4 см глибиною на відстані 20-25 см одна від одної. Накриваємо грядки плівкою чи соломою.
У день посіву насіння кропу укриття знімаємо. Сіємо насіння кропу про запас, так як у підзимовому посіві кріп проростає менш ніж зазвичай. Сіємо з розрахунку 1,5 г насіння кропу на 1 м2 ділянки. Потім присипаємо канавки сухою землею та грядки мульчуємо соломою чи тирсою. Поливати посіви не потрібно.
⌂ Фото: Сіємо з розрахунку 1,5 г насіння кропу на 1 м2 ділянки
Як тільки почне пригрівати сонце, танути сніг, перші паростки з'являться з-під землі. Якщо ви бажаєте прискорити процес одержання врожаю, можете подбати про укриття грядок плівкою. Для цього вкопайте дуги та накиньте на них покривний матеріал.
Звичайний догляд за грядками кропу полягає у поливі в період тривалої посухи, прополюванні від бур'янів (особливо це стосується молодих паростків) та регулярному проріджуванні грядок.
Рекомендовані товари!
У наявності
Кріп Алігатор (ЕКР-4)
9грн.
У наявності
Кріп Амброзія (ЕКР-3)
10грн.
У наявності
Кріп Борода Монаха (ЕКР-10)
8грн.
У наявності
Кріп Кімнатний за 2 г (ЕКР-9)
8грн.
У наявності
Кріп кущовий Салют (ЕКР-2)
10грн.
У наявності
Кріп Зелена долина (ЕКР-11)
18грн.