Тоді як уся природа чекає весни, на вашому підвіконні квітне чарівний сад. Які садові квіти краще вирощувати вдома взимку на підвіконні та коли саме варто садити цибулинки чи кореневища квітів, щоб подарувати їх рідним чи близьким на весняне свято? Про це дізнаєтеся із цієї статті, у якій подаємо найцінніші поради від «СонцеСаду».
Також слухайте цю статтю в аудіоформаті:
Для вирощування в горщиках краще вибирати тюльпани Грейга, Кауфмана та Тріумф. Цибулинки тюльпанів повинні мати розмір 3,5-5,5 см. За чотири тижні до бажаного цвітіння заповніть ґрунтом горщик, посадіть цибулинку й залиште в темному місці. Тримайте квіти якнайдалі від відчинених вікон та гарячих батерей, поливайте тричі на тиждень. Ніжний подих ранньої весни триватиме близько 7-14 днів.
⌂ Фото: Різнобарвна краса тішить око на підвіконні
Крихітні квітучі деревця виростуть на вашому підвіконні навіть тоді, коли за вікном похмуро. За шість тижнів перед цвітінням візьміть горщик діаметром 15 см і посадіть цибулину гіацинта так, щоб її третина виглядала зовні. Бережіть квітку від прямого сонячного проміння та батарей, і вона даруватиме вам радість упродовж трьох або чотирьох тижнів.
⌂ Фото: Гіацинт у горщику внесе свою нотку у інтер'єр кімнати
Солодкий аромат подарують іриси. Приготуйте для них горщик діаметром 12 см. У ньому ростимуть близько десяти цибулинок. Покрийте їх шаром субстрату завтовшки 2 см. Посадіть восени, а в січні занесіть у тепле приміщення (+12…+14°С). Кожна квітка даруватиме свою весняну усмішку впродовж п’яти днів. Так увесь горщик квітнутиме до двох тижнів.
⌂ Фото: Задумайтеся про вигонку ірисів до 8 березня
За 70-90 днів перед важливою датою наповніть горщик піском, зверху ґрунтом та посадіть цибулини крокусів так, щоб вони не торкалися одна до одної та стінок ємкості. Залиште горщик у темному місці. Коли з’являться паростки завдовжки 5 см, перемістіть рослину на добре освітлене місце. Залиште крокуси в прохолоді на ніч, і краса на підвіконні милуватиме око аж три тижні.
⌂ Фото: Після закінчення цвітіння можна залишити в горщику, дати їм зів’янути і потім зберігати до весняної висадки на клумбу
Тендітні, з насиченим ароматом весни квітки не потребують багато світла. Цибулинки нарцисів саджаємо так, щоб їхні верхівки виглядали на 2/3. Зацвітає приблизно за три з половиною місяці після садіння. Квітнуть красені впродовж чотирнадцяти або й двадцяти днів. Потребують поливання щодня, але вода не має досягати цибулинок.
⌂ Фото: В Україні на 10-ту річницю весілля прийнято дарувати букет, що складається саме з цих квітів
Коли хочете створити ельфійський садочок на підвіконні, можете взяти цибулини мускарі, занурити їх в універсальний ґрунт у витонченій вазочці чи лійці та прикрити землю мохом. Але перед тим цибулинки мають побути 14–16 тижнів у холоді. На теплому підвіконні вони розквітнуть за два тижні й тішитимуть цвітінням пів місяця.
⌂ Фото: Мускарі – це одні з найбільш ароматних цибулинних
Квітка–свято подарує радість та прикрасить інтер’єр своєю розкішшю. Гортензії не потребують прямого сонячного проміння. Відпочивають квіти протягом восьми тижнів при +5…+10°С. Квітнуть у комфорті за температури +18…+20°С. Поливання та підживлення – за потреби. Аби гортензії зацвіли до потрібної вам дати, відніміть чотири місяці перед її настанням. Вони рясно квітуватимуть також чотири місяці.
⌂ Фото: Для квітки необхідно знайти найсвітліше місце в будинку
Дуга із сердечками буде до смаку романтикам. Кореневища дицентри тримають при –2…–3°С на балконі чи кладуть у холодильник. У грудні рослини переносять у тепле приміщення з температурою +10…+14°С, потім +20°С і тримають там до весни. За два чи три тижні матимете квітучу красу. Поливають, обприскують, ще 12 днів підживлюють.
⌂ Фото: Дицентра добре виглядає і в моно–клумбах, і поруч з тюльпанами, нарцисами, гіацинтами, півоніями
Гарантує усмішку ромашка, тому що любить сонечко. Вона своїм позитивом навіть лікує сусідні квіти на підвіконні, бо має цілющі властивості. Період вегетації – 80 днів. Радіти цвітінню ромашки можна до п’яти місяців. За цей час зберете багато суцвіть для смачного й корисного чаю.
⌂ Фото: Після перегонки квіточок ромашки з неї добувають цінне ромашкове масло, яке застосовується в багатьох сферах
Спекотного літа статним квіткам добре й на підвіконні. Краще вибирайте низькорослі сорти та важкий горщик діаметром 30 см. Садіть кореневища жоржини в ґрунт із дренажем. Від садіння до цвітіння минає лише 40-50 днів. Даруйте квіткам більше сонця, поливайте раз на тиждень, і вони прикрашатимуть ваш дім до десяти тижнів.
⌂ Фото: Жоржини красиво виглядатимуть із вербеною та анемонами на ділянці
Тендітна квітка з казковим ароматом потребує дбайливих рук. Фрезія не любить прямого сонячного проміння та віддає перевагу температурному діапазону від +15 до +20°С. Висадивши цибулини, чекайте квітів через три чи п’ять тижнів. Дарує казку фрезія близько двох місяців.
⌂ Фото: Ніжна і трепетна фрезія підійде, як для дачної ділянки, так і квартирного підвіконня
Спеціально для «СонцеСаду» матеріал підготувалаСвітлана Гончаренко
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Гортензія волотиста Bobo (ОКН-2184)
У наявності
Саджанець Аквілегія махрова Black Barlow (ОКН-3243(2-4л))
У наявності
Ірис бородатий Давнінг (ОКН-3535(0,5-1,5л))
У наявності
Саджанець Гортензія великолиста Ампельна Runaway Bride (Наречена Втікачка) Ексклюзив! (ОКН-3691(2-4л))