Квітковий сад на підвіконні: як виростити садові квіти вдома (журнал «СонцеСад» 3/2023)

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
20.09.2023

Тоді як уся природа чекає весни, на вашому підвіконні квітне чарівний сад. Які садові квіти краще вирощувати вдома взимку на підвіконні та коли саме варто садити цибулинки чи кореневища квітів, щоб подарувати їх рідним чи близьким на весняне свято? Про це дізнаєтеся із цієї статті, у якій подаємо найцінніші поради від «СонцеСаду».

Також слухайте цю статтю в аудіоформаті:

 

Які весняні лісові та садові квіти можна вирощувати у себе на підвіконні

 

Тюльпани на підвіконні

Для вирощування в горщиках краще вибирати тюльпани Грейга, Кауфмана та Тріумф. Цибулинки тюльпанів повинні мати розмір 3,5-5,5 см. За чотири тижні до бажаного цвітіння заповніть ґрунтом горщик, посадіть цибулинку й залиште в темному місці. Тримайте квіти якнайдалі від відчинених вікон та гарячих батерей, поливайте тричі на тиждень. Ніжний подих ранньої весни триватиме близько 7-14 днів.

Різнобарвна краса тішить око на підвіконні

⌂ Фото: Різнобарвна краса тішить око на підвіконні

 

Гіацинти на підвіконні

Крихітні квітучі деревця виростуть на вашому підвіконні навіть тоді, коли за вікном похмуро. За шість тижнів перед цвітінням візьміть горщик діаметром 15 см і посадіть цибулину гіацинта так, щоб її третина виглядала зовні. Бережіть квітку від прямого сонячного проміння та батарей, і вона даруватиме вам радість упродовж трьох або чотирьох тижнів.

Гіацинт у горщику внесе свою нотку у інтер'єр кімнати

⌂ Фото: Гіацинт у горщику внесе свою нотку у інтер'єр кімнати

 

Іриси на підвіконні

Солодкий аромат подарують іриси. Приготуйте для них горщик діаметром 12 см. У ньому ростимуть близько десяти цибулинок. Покрийте їх шаром субстрату завтовшки 2 см. Посадіть восени, а в січні занесіть у тепле приміщення (+12…+14°С). Кожна квітка даруватиме свою весняну усмішку впродовж п’яти днів. Так увесь горщик квітнутиме до двох тижнів.

Задумайтеся про вигонку ірисів до 8 березня

⌂ Фото: Задумайтеся про вигонку ірисів до 8 березня

 

Крокуси на підвіконні

За 70-90 днів перед важливою датою наповніть горщик піском, зверху ґрунтом та посадіть цибулини крокусів так, щоб вони не торкалися одна до одної та стінок ємкості. Залиште горщик у темному місці. Коли з’являться паростки завдовжки 5 см, перемістіть рослину на добре освітлене місце. Залиште крокуси в прохолоді на ніч, і краса на підвіконні милуватиме око аж три тижні.

Після закінчення цвітіння можна залишити в горщику, дати їм зів’янути і потім зберігати до весняної висадки на клумбу

⌂ Фото: Після закінчення цвітіння можна залишити в горщику, дати їм зів’янути і потім зберігати до весняної висадки на клумбу

 

Нарциси на підвіконні

Тендітні, з насиченим ароматом весни квітки не потребують багато світла. Цибулинки нарцисів саджаємо так, щоб їхні верхівки виглядали на 2/3. Зацвітає приблизно за три з половиною місяці після садіння. Квітнуть красені впродовж чотирнадцяти або й двадцяти днів. Потребують поливання щодня, але вода не має досягати цибулинок.

В Україні на 10-ту річницю весілля прийнято дарувати букет, що складається саме з цих квітів

⌂ Фото: В Україні на 10-ту річницю весілля прийнято дарувати букет, що складається саме з цих квітів

 

 

Мускарі на підвіконні

Коли хочете створити ельфійський садочок на підвіконні, можете взяти цибулини мускарі, занурити їх в універсальний ґрунт у витонченій вазочці чи лійці та прикрити землю мохом. Але перед тим цибулинки мають побути 14–16 тижнів у холоді. На теплому підвіконні вони розквітнуть за два тижні й тішитимуть цвітінням пів місяця.

Мускарі - це одні з найбільш ароматних цибулинних

⌂ Фото: Мускарі – це одні з найбільш ароматних цибулинних

 

Гортензії на підвіконні

Квітка–свято подарує радість та прикрасить інтер’єр своєю розкішшю. Гортензії не потребують прямого сонячного проміння. Відпочивають квіти протягом восьми тижнів при +5…+10°С. Квітнуть у комфорті за температури +18…+20°С. Поливання та підживлення – за потреби. Аби гортензії зацвіли до потрібної вам дати, відніміть чотири місяці перед її настанням. Вони рясно квітуватимуть також чотири місяці.

Для квітки необхідно знайти найсвітліше місце в будинку

⌂ Фото: Для квітки необхідно знайти найсвітліше місце в будинку

 

Дицентри на підвіконні

Дуга із сердечками буде до смаку романтикам. Кореневища дицентри тримають при –2…–3°С на балконі чи кладуть у холодильник. У грудні рослини переносять у тепле приміщення з температурою +10…+14°С, потім +20°С і тримають там до весни. За два чи три тижні матимете квітучу красу. Поливають, обприскують, ще 12 днів підживлюють.

Дицентра добре виглядає і в моно-клумбах, і поруч з тюльпанами, нарцисами, гіацинтами, півоніями

⌂ Фото: Дицентра добре виглядає і в моно–клумбах, і поруч з тюльпанами, нарцисами, гіацинтами, півоніями

 

Ромашки на підвіконні

Гарантує усмішку ромашка, тому що любить сонечко. Вона своїм позитивом навіть лікує сусідні квіти на підвіконні, бо має цілющі властивості. Період вегетації – 80 днів. Радіти цвітінню ромашки можна до п’яти місяців. За цей час зберете багато суцвіть для смачного й корисного чаю.

Після перегонки квіточок ромашки з неї добувають цінне ромашкове масло, яке застосовується в багатьох сферах

⌂ Фото: Після перегонки квіточок ромашки з неї добувають цінне ромашкове масло, яке застосовується в багатьох сферах

 

Жоржини на підвіконні

Спекотного літа статним квіткам добре й на підвіконні. Краще вибирайте низькорослі сорти та важкий горщик діаметром 30 см. Садіть кореневища жоржини в ґрунт із дренажем. Від садіння до цвітіння минає лише 40-50 днів. Даруйте квіткам більше сонця, поливайте раз на тиждень, і вони прикрашатимуть ваш дім до десяти тижнів.

Жоржини красиво виглядатимуть із вербеною та анемонами на ділянці

⌂ Фото: Жоржини красиво виглядатимуть із вербеною та анемонами на ділянці

 

Фрезії на підвіконні

Тендітна квітка з казковим ароматом потребує дбайливих рук. Фрезія не любить прямого сонячного проміння та віддає перевагу температурному діапазону від +15 до +20°С. Висадивши цибулини, чекайте квітів через три чи п’ять тижнів. Дарує казку фрезія близько двох місяців.

Ніжна і трепетна фрезія підійде, як для дачної ділянки, так і квартирного підвіконня

⌂ Фото: Ніжна і трепетна фрезія підійде, як для дачної ділянки, так і квартирного підвіконня

Спеціально для «СонцеСаду» матеріал підготувалаСвітлана Гончаренко

Переглянути повний зміст статей журналу «СонцеСад» 3/2023

Купити корневища та цибулини квітів

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Любов починається з маленької насінинки… (журнал «СонцеСад» 3/2022)
«Цю квітку треба любити. Якщо Ви будете ставитися до неї з любов’ю, то й вона відповість взаємністю», — відгукується про витончену лаванду власниця поля «Lavand_Anna» Анна Збінська, що мешкає у с. Костівці Житомирської області
Що посадити, аби клумба біля хати квітла весь сезон
При вирощуванні квітів бага­то садоводів бажають, щоб їхня клумба квітла якнайдовше. Це можливо. Докладніше про це розповість експерт «СонцеСаду» Ю. В. Бублейнік, агроном, ландшафтний дизайнер
Як посадити однорічники у вашому саду
Однорічні квіти дуже різноманітні за своїми декоративними властивостями. Вибрати відповідний варіант однорічників саме для вашого саду допоможуть експерти «СонцеСаду»
Cухоцвіти. Застиглі барви літа
Пе­ред тим, як дати волю фантазії в хо­лодну пору року, навесні та влітку треба докласти рук до вирощування головних складових флорис­тичних композицій. Досвід пані Валентини
Легенди тюльпанової долини
На Херсонщині є квітуча Маленька Голландія, яку створив фермер із села Любимівки Олег Демченко
Цибулькові квіти. Квітковий рай
Цибулинні квіти підходять для створення ранньовесняних, літніх і навіть осінніх композицій. Особливості їх вирощування та створення ландшафтних композицій
Долина нарцисів
Є в Україні справжнє природне диво — ціла долина дикорослих нарцисів
Весняні первоцвіти у вашому саду
Створюємо квітковий рай з весняних первоцвітів
Квіти-однорічники: як прискорити літо
Такі тендітні, ніжні й недовговічні, але надзвичайно привабливі однорічники додають нам не лише настрою, а почасти й клопотів із вирощуванням

Рекомендовані товари!