Однорічні квіти дуже різноманітні за своїми декоративними властивостями. Вибрати відповідний варіант однорічників саме для вашого саду допоможуть експерти «СонцеСаду».
Серед витких квітів на особливу увагу заслуговують яскраво-рожева азарина, блакитна іпомея і білий луноцвіт. Незважаючи на короткий вегетаційний період, ці в’юнкі однорічні квіточки для дачі дуже інтенсивно ростуть. Крім того, більшість в’юнких однорічників встигають за такий короткий період зацвісти, дати плоди і насіння.
⌂ Фото: Імпомея — дуже красива витка квітка
Посадивши на своїй дачній ділянці в’юнкі літники, ви зможете познайомити ваших дітей з воістину дивовижним світом рослин. Уявіть, яким буде здивування вашої дитини, коли з маленької насінинки, яка була посаджена нею в землю, буквально через декілька тижнів виростуть рослини такого самого росту, як вона. А ще через деякий час дитині доведеться піднімати голову догори для того, щоб побачити на тлі літнього неба великі квіти.
✔ Увага!
Треба вибрати відповідне місце і час, щоб посадити ті або інші однорічні квіти для своєї дачі.
Деякі літніки непогано почувають себе в тінистих місцях, але у більшості однорічні квіти віддають перевагу сонячним відкритим місцям.
⌂ Фото: Календулу широко використовують для озеленення балконів
Такі однорічники як іпомея, квамоклит і квасоля вогняно-червона широко використовуються для озеленення балконів, а на дачі їх можна застосувати для створення тінистої алеї або як «живі штори» на веранді або терасі. Адже так приємно сховатися від пекучих променів сонця серед свіжої, запашної зелені цих прекрасних рослин.
⌂ Фото: Левкої добре вирощувати для зрізування
Цинію, петунію, вербену і календулу можна вирощувати як на відкритому ґрунті, так і в горщиках. А ось левкої, айстри, левиний зев, гвоздику добре вирощувати для зрізування. Ці дачні однорічні квіти відзначаються стійкістю, крім того з них роблять дуже витончені букети.
⌂ Фото: Цинія
Є серед однорічників рослини, які можуть сильно постраждати навіть від невеликих заморозків (від -1,5 до - 2°С). Це — бальзамін, тагетеси, настурція, насінні жоржини, а з в’юнких — квасоля і іпомеї, тому для їх посіву краще буде дочекатися настання теплих днів. Після теплих днів сходять ці квіти, як правило, дружно, а ростуть і зацвітають швидко.
⌂ Фото: Петунію можна вирощувати як на відкритому ґрунті, так і в горщиках
Величезна різноманітність однорічних квітів спричиняє багато клопоту. І справа тут не лише в зовнішньому вигляді. Кожен окремий вид вимагає індивідуального підходу до умов вирощування. Швидкість росту і час цвітіння також різні. Навряд чи у вас вийде красива клумба, якщо ви просто посадите насіння навмання. Можливо, щось і вийде, але це один відсоток із ста. Щоб ваш сад виглядав на відмінно і створював враження гармонії у всьому, квіти для однієї клумби необхідно підбирати за часом цвітіння, а також стежити за тим, щоб кожна квітка була на своєму місці.
✔ Зверніть увагу!
Літники не повинні заглушати і затінювати багаторічні рослини.
⌂ Фото: Гарна клумба з однорічників
Також варто врахувати, що відповідність дійсності інформації про квітку, вказаної на упаковці з насінням, багато в чому залежатиме від стану ґрунту, кількості сонця і вологи. Наприклад, можна взяти насіння чорнобривців з одного пакетика і посіяти половину з них в чорнозем, а іншу половину в пісок. На піщаному ґрунті чорнобривці виростуть 10-15 см у висоту і матимуть одну-дві квітки. На чорноземі ж, при регулярному поливі, з того ж насіння виростуть гіллясті кущики до 50-60 сантиметрів і з великою кількістю квітів.
Рекомендовані товари!
У наявності
Айстра Полярна зірка за 0,3 г (ЕНК-131)
У наявності
Айстра Наречена за 0,3 г (ЕНК-43)
У наявності
Цинія Заздрість за 0,3 г (ЕНК-170)
У наявності
Дельфініум багаторічний суміш за 0,2 г (ЕНК-89)
У наявності
Дельфініум Король Артур за 0,1 г (ЕНК-488)
У наявності
Айстра Пенелопа (густомахрова) за 0,3 г (ЕНК-306)
У наявності
Космея Карусель за 0,3 г (ЕНК-587)
У наявності
Айстра Валькірія за 0,3 г (ЕНК-5)