26 серпня. Зростаючий Місяць. В саду цього дня не рекомендується обрізати і поливати рослини, але корисним буде внесення мінеральних добрив та боротьба з грибковими хворобами. Після збору врожаю ранніх яблук і груш перекопуємо пристовбурові круги навколо дерев. Літні яблука та груші швидко псуються, тому годяться на переробку – варення, соки, компоти.
Городні рослини в цей день також не рекомендується поливати. Найголовніші заняття цього дня – збір урожаю наземних плодів – огірків, помідорів, квасолі, гороху до столу та на зберігання, збір насіння. Ще добре висаджувати кольрабі, цвітну капусту для дорощування в теплиці, зелень: шпинат, крес-салат, кріп та інші швидкоростучі пряні трави. Ділянки, на яких вже немає овочів, але залишилися бур’яни, потрібно обробити гербіцидами. Гарно будуть квітнути посіяні та посаджені цього дня декоративні рослини, як у відкритий грунт так і кімнатні.
27 серпня. Зростаючий Місяць. Неділя. У вихідний день виконуємо лише ті роботи, які не терплять перенесення, тобто прибирання врожаю помідорів, баклажанів, перцю, огірків. У цей день не рекомендується обрізка і полив. Але бажаючі щось підправити господарі можуть навести порядок в саду, провести кореневе та позакореневе підживлення рослин, в квітнику зайнятися збором насіння. А із зрізаних в цей день гладіолусів, гібіскусів, айстр, чорнобривців вийдуть відмінні букети, які неодмінно поліпшать настрій родини та гостей. Продовжуємо заготівлі домашньої продукції на зиму.
28 серпня. Зростаючий Місяць. В саду цього дня буде достатньо робіт – внести добрива під корінь і обробити рослини поживними розчинами по листю, адже тепер дуже добре помітно, що багато плодових дерев подекуди вражені різними грибковими хворобами. Зриваємо літні сорти яблук та груш, як для вживання, так і для сушки на зимові узвари. Погода тепер дуже сприяє цьому.
На площах ягідних кущів далі ведемо посадку полуниці, агрусу, смородини із закритою кореневою системою. На городі основне заняття – збір врожаю. Викопуємо картоплю та коренеплідні культури – моркву, буряк, редьку, ріпу, брукву, дайкон, селеру, пастернак, петрушку. Вживаємо в їжу, переробляємо, закладаємо на зберігання в підвал. Деякі з коренеплодів заморожуємо або сушимо про запас, як фрукти. У квітнику хороший період для посадки і пересадки багаторічників. Викошуємо газонну траву. На кухні продовжується консервація коренеплодів, заготівля варення.
29 серпня. Зростаючий Місяць. День несприятливий для посадок більшості садових культур, зате гарний час, щоб провести обробку по захисту рослин від шкідників у всіх фазах і грибкових захворювань. В спекотні серпневі дні вони мали всі умови для швидкого розмноження і нанесення шкоди деревам у саду та ягідним посадкам. Збираємо врожай фруктів - яблук, груш, слив та інших.
На городі зосереджуємося на збиранні врожаю картоплі та коренеплодів на зберігання. Вибираємо насіння та насінники. Можна перекопувати та розпушувати ґрунт. В період вегетації бур'янів і зачищеної від корисних рослин площі, варто застосувати гербіциди. Не потрібно поливати рослини. В квітнику займаємося посівом багаторічних рослин, які зимують у відкритому ґрунті. Підживлюємо квіти. В будинку переробляємо плоди на консервацію.
30 серпня. Зростаючий Місяць. В саду займаємося санітарною обрізкою декоративних дерев і кущів, видаляємо пасинкові пагони, омолоджуємо крони. Збираємо врожай яблук, груш, слив, персиків. Не рекомендується посадки більшості культур, поливи та підживлення. На городі продовжуємо збирати врожай овочів, відділяємо одразу загнилі та пошкоджені плоди, щоб не заразити здорові. Обробляємо огірки проти борошнистої роси.
Ділянки, на яких вибрані картопля, морква, буряки, зібрані огірки, спаржева квасоля та інші овочі, треба підготувати до підзимового посіву. Прибираємо рослинні рештки та плоди, які залишилися при зборі врожаю. Глибоко перекопуємо та розрівнюємо ділянку. За потреби обробляємо гербіцидами. Вносити добрива цього дня не потрібно. Прибираємо клумби від бур'янів, видаляємо хворі рослини та зів'ялі квіти. Зрізаємо свіжі квіти для букетів. В будинку врожай овочів переробляємо, основну їх масу зносимо в підвал.
31 серпня. Повня о 04:36. Досить рідкісне явище, коли Повний Місяць припадає двічі на календарний місяць. А в серпні 2023 року це сталося – Повня припадає на 1 та 31 серпня. Місячний календар садівників, городників, квітникарів не рекомендує працювати з рослинами в повний Місяць. Не треба нічого садити та сіяти. Краще видалити зайву поросль біля дерев та кущів, приглянути місця для майбутньої посадки плодових та ягідних саджанців. Городні ділянки, які звільнилися готуємо до посіву сидератів або насіння під зиму. В квітнику можна заготовляти насіння лікарських рослин, видаляти стебла та бутони квітів, які відцвіли.
В будинку займаємося випічкою смачних пирогів та пиріжків з абрикосами, сливами, яблуками. Якщо у підвалі ще нічого не зберігається, його потрібно продезінфікувати. Там, безумовно, є спори грибків, слимаки та комахи. Обробка приміщення димом сірки, або іншими токсичними препаратами захистить врожай, який буде там зимувати. Обовʼязково дотримуйтися правил безпеки.
1 вересня. Спадаючий Місяць. Перший день календарної осені. Вже добре помітне зменшення світлового дня та відчувається поступове зниження температури повітря. На відміну від календарної осені, кліматична осінь розпочинається щороку в різні строки, але в основному це перша чи друга декада вересня. Ще часто буває літня спека, але ночі вже прохолодніші. Вересень – дуже насичений для садівників та городників період, адже треба не лише дозбирати урожай, а й вповні готуватися до нового сезону. В саду в цей день рекомендується зайнятися збором врожаю. Оглядаємо виноградник та захищаємо врожай від ос та шершнів. На городі займаємося збором насіння, обприскуємо рослини від хвороб і шкідників. Продовжуємо викопувати картоплю. Вдалий день для обробітку ґрунту. В квітнику формуємо крони багаторічників, видаляємо зайві пагони відцвілі та зівʼялі квіти, хворі рослини. Поливаємо і зрошуємо кімнатні рослини, що ще втішають нас в дворі. Збираємо насіння квітів і лікарських рослин для просушування.
Рекомендовані товари!
У наявності
Магнікур Стар за 5 мл (УЗЗ-279)
У наявності
Салат Айсберг (ЕСЛ-7)
12грн.
У наявності
Салат Червоний змій за 1 г (ЕСЛ-8)
9грн.
У наявності
Колоїдна сірка (40 г) (УЗЗ-100)