Горянський — талановитий актор і дбайливий господар

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
28.12.2022

Декілька років тому в гостях журналу «СонцеСад» побував—народний артист України Володимир Горянський. Для вас — розмова, яка тоді відбулася.

Відомий кіноактор, артист, телеведучий, який майже 30 років грає у Київському академічному театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра. Лауреат премії «Людина року» в номінації «Актор року» (2002, 2003 і 2005 роки). Лауреат премії «Колесо фортуни». Двічі лауреат театральної премії «Київська Пектораль». Кавалер ордена Св. Володимира IV ступеня і ордена Пошани. Мандрівник-любитель, який уже «підкорив» Азію та Африку, і мріє про подорож в Індію, Китай та Австралію.

Володимир народився 24 лютого 1959 року у шахтарському місті Стаха­нов, що на Луганщині, у багатодітній сім'ї шахтаря. Наймолодшенький Володя був улюбленцем у мами, хоча спершу вона й не дуже хотіла народжувати 4-ту дитину. Однак чоловік таки наполіг.

Батько помер, коли синові було 14. Мама залишилася сама з чотирма діть­ми —двома синами та двома дочками. Володимир пам’ятає, як вона підтриму­вала його, коли він пішов з дому на на­вчання. Мама допомагала йому гроши­ма, надсилала все, що могла!

З дитинства Володимир мріяв про славу. Однак шлях до п’єдесталу був нелегким. Співав у хорі РАГСу, Пам'я­тає свій рекордний день, коли вдало­ся заспівати на 50 весіллях. Розклею­вав афіші, продавав квитки, працював контролером у тролейбусному депо, нічним сторожем у столичному кафе.

У 1979 році Володимир закінчив Дніпропетровське театральне учили­ще, а у 1996 — Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. К. Карпенка-Карого. Починав працю­вати у театрах Дніпропетровська та Се­вастополя.

 

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ АКТОРА

Роль, яка принесла Володимиру Горян­ському всеукраїнське визнання — Костя-психіатр із телесеріалу «День народ­ження буржуя» за романом Юрія Рогози (1999 р.)

«Тоді я взагалі не знав, чи вийде «Бур­жуй» на екрани, — згадує Володи­мир.—Фільм, цілий рік лежав на полиці, Доля розпорядилася так, щоб він по­трапив на екрани і став культовим. І це був вибух! У нашому кіно з’явився но­вий герой—розумний, освічений, який зробив себе сам. Актори, які виконува­ли головні ролі, після цього фільму ав­томатично стали зірками. Для мене це був доленосний серіал. Режисера Ана­толія Матешка, який запропонував мені зіграти у «Дні народження буржуя», на­зиваю не інакше як хресним батьком. До речі, у романі Юрія Рогози мій герой Костя-психіатр абсолютно інший, ніж у фільмі. І коли Юра побачив мою інтер­претацію його героя, він зізнався: «Мені сподобалось, ти мене переконав».

Володимир Горянський приємно вра­жає, навіть можна сказати, приємно шо­кує багатогранністю свого акторсько­го таланту. Він — майстер епізоду, бо вміє подати історію свого персонажа лише у кількох кадрах. Згадайте хоча б ре­кламний ролик «— Зустрів старого дру­га? — Ні!», у якому він буквально за секун­ ди переконливо «малює» образ доброго пияка-підкаблучника.

Володимир Горянський зіграв багато різнопланових ролей

⌂ Фото: Володимир Горянський зіграв багато різнопланових ролей

Він — майстер перевтілень. У жит­ті схожий на спокійного бухгалте­ра, на сцені може перевтілитися у кого завгодно — в неврастенічного Гітлера (спектакль «Майн Кампф або Шкарпетки в кофейнику»), чи в ексцентричного тран­свестита Поллі (скандальна трагікомедія «Він — моя сестра»),

 

ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ

До 30 років Володимир Горянський жив за звичним для багатьох принципом «дім-робота». З часом він зрозумів хиб­ність такого підходу, адже життя багато­гранне, в ньому стільки цікавого!

Тривалий час другим життям Володими­ра Горянського була його еко-ферма під Одесою, яка з’явилася завдяки любові актора до чистих, органічних продуктів (він ніколи не купував продукти у супер­маркеті, тільки у селі). Присадибне господарство еко-ферми Горянського було небідним — кури, поросята, корови, 100 кіз, ослик. Він, міський житель, навчив­ся доїти корів та кіз. І навіть робити брин­зу. Бринзарня стала його маленьким біз­несом.

Останніх 10 років позастоличного життя актор Горянський проводить у власному будинку під Києвом, у Но­вих Безрадичах Обухівського району. Будинок —просторий, з «ламаним» да­хом, вкритим червоною черепицею — по­будований за проектом господаря всього за 7 місяців. У все вкладено душу, все зро­блено з любов'ю. З дитячої та з дорослої спалень на другому поверсі будинку є вихід на великий балкон — все для того, аби домочадці отримали максимум за­доволення від споглядання краєвидів.

Неподалік будинку побудована дерев’яна лазня (хвойний зруб), також за уподобаннями Володимира Горянського. Доріжка до неї — із пласких каменів, які викладені в траві у формі слідів людини. У самій лазні є все необхідне — і вінички, і самоварчик, і плетені лапті. Дрова для лазні Володимир Горянський заготовляє також самотужки.

Відпочити в садибі можна і на великій дерев’яній гойдалці. Милує око невелика копанка-озерце, викладена каменем. На території' можна побачити велику скульптуру Діви Марії, іі актору подарував священик, з яким він познайомився у Єрусалимі. А ще — скульптурки гномиків, керамічні амфори.

Все що потрібно для гарного відпочинку — і гойдалка, і лазня

⌂ Фото: Все що потрібно для гарного відпочинку — і гойдалка, і лазня

 

ЗА ЧИМ СУМУЮТЬ РУКИ

У повсякденному житті Володимир Горянський дуже гарний господар, досить практичний, охайний та працелюбний. У нього все до ладу. А його руки вправно володіють і лопатою, і граблями, і газонокосаркою. — Це прекрасно— щось садити власноруч, і бачити, як воно приймається, росте'— зізнається артист.— Ми з дружи­ною Оленою маємо цілком повноцінний сад. Власноруч висаджені яблуні, груші, сливи, айва, абрикоси, горіхи. Є ягідні кущі, тож варення на зиму у нас заготовлено досхочу.

— А город?

— А город є у сусідів (усміхається — авт.), вони вирощ ують все — починаю ­чи від картоплі, закінчуючи зеленню. Тож у них ми завжди беремо потрібну городину, а також яйця, молоко, сир, тому що, слава Богу, в нашому селі ще тримають корів. Наші сусіди — не олігархи, не бізнесмени, а звичайні селяни, абсолютно не зіпсовані мегаполісом, з ними залюбки спілкуємося. Це мене дуже радує, оскільки я не люблю усіх цих котеджних містечок.

Дбайливий господар

⌂ Фото: Дбайливий господар

У себе ж замість городу ми розбили газон, на якому люблять бавитися діти. За ним я також доглядаю власноруч. Ще є клумби з квітами. На них ми з дружиною Оленою вирощуємо троянди,петунії, тюльпани, нарциси. Весь весняно-літньо-осінній сезон у нас на клумбі цвітуть квіти. До речі, ми вирощуємо такі сорти троянд, які цвітуть впродовж всього теплого сезону— починаючи з весни і аж до листопаду.

— У вас є улюблені квіти?

— У мене всі квіти — улюблені. Мій дім завж ди наповнений квітами — і не тільки тими, які мені дарують на спектаклях,— я люблю купувати їх сам.

— Хто доглядає ваш сад, квітник?

— Ми з дружиною Оленою, родичі, які приїздять до нас. Тобто ми все робимо своїми рукам и від цього більше задоволення. Не така вже велика у нас тери торія саду, щоб нам був потрібен садівник. Догляд за садом — це різнопланове задоволення. І душевне, і фізичне.

«Ми з дружиною Оленою все робимо своїми рукам и від цього більше задоволення»

⌂ Фото: «Ми з дружиною Оленою все робимо своїми рукам и від цього більше задоволення»

— Ви віддаєте перевагу рідкісним рослинам, чи тим, які ростуть у наших краях?

— Я люблю екзотичні рослини, але в мене немає часу ними займатися, оскільки вони потребують особливого догляду. Всі екзотичні рослини в мене не в саду, а у квартирі. А на дачі в нас є єдине дуже гарне та цікаве дерево (не пам’ятаю, як воно називається), яке навесні розкривається великим стручком. Я навіть не думав, що воно в нас приживеться. Але прижилось. І тепер друзі просять і собі «корінчик» від нього. Всім даю, і у всіх виростає. У квартирі ж «поселилися» пальма, фікус, пеларгонії, крупно-листкові кімнатні рослини, За ними доглядає дружина. У нас великий балкон, і коли настає тепла пора року, 4-5 сортів кімнатних квітучих рослин вона висаджує там. Тож з весни до осені наш балкон буяє квітами.

— Ви так любите природу...

— А як же! Ми ж самі частина природи. Потрібно любити її, це закономірно, і так має бути. Нині багато містян намагаються жити в передмісті, щоб більше контактувати із землею, з квітами, деревами, і це дуже правильно.

— А в дитинстві як сприймали при роду?

— Жили ми у місті. Але на три літні місяці нас відправляли на канікули в село до бабусі ... Я із задоволенням згадую ті дитячі роки. Все це залишилося близьким до сьогодні. Пам'ятаю насичене працею життя у селі: вже о 6-ій ранку бабуся йшла із сапкою на лан обробляти буряки. Мій дядько був водієм, і я разом з ним їздив у поле, дивився, як машини забирали від комбайнів зерно і відвозили його на тік. Увечері, коли приходив додому, у мене чесалося все тіло — від ворсинок колосків. Однак я був дуже задоволений, і вранці знову їхав з дядьком возити з поля зерно.

Наше дитинство було далеким від комп'ютера. У той час і телевізорів практично не було. У нас на вулиці «Рекорд» з’явився о дн им и з перших — приходили всі сусіди, сідали на підлогу і дивилися кіно. Я копіював героїв кіноказок, і моя перша роль — це Баба Яга, я дуже добре копіював знаменитого актора Мілляра з фільму «Морозко». Та здебільшого ми, діти, більше бігали на вулиці, гралися на свіжому повітрі. Збирали гриби, ягоди, ловили рибу. Тягали за хвости котів, поросят у селі.

— Ви любили помучити тварин?

— Ні, тварин я не мучив, бо я 'їх люблю. Але в дитинстві полюбляв різні витівки. Наприклад, зганяти квочку з яєць, щоб подивитися, чи скоро будуть курчата. Звісно, квочка мене доганяла, я від неї втікав. Було, наздогнала і стрибнула мені на спину. Після цього бажання лізти до квочки в мене більше не виникало, А от з хлопцями ми любили битися між собою. На літо в село з’їжджалися діти з усього Союзу, тож нас було дуже багато і різних.

— Зараз гриби збираєте?

— Ох... Гарне заняття, але часу на нього немає. Останній раз ходив по гриби років два тому.

 

НАЙКРАЩА ПЛАНЕТА — РОДИНА

— А яку роль праці відводите у вихованні своєї 13-річноїдоньки Маші?

— Найбезпосереднішу. Змалечку залучаю її до роботи як ведучу на концертах та вечірках. Бо вона має знати, що гроші не просто беруть у батьків, а заробляють, і має розуміти, як саме. Кажу вчителям, щоб з усією суворістю оцінювали навчання Маші. Є батьки, які приходять до школи і сваряться за погані оцінки своїх дітей. Мені шкода і таких батьків, і їхніх дітей. Так вони стимулюють своїх діте до безграмотності та ліні. Я такого допустити не можу. Адж е Маша — це моя планета, яку я зобов'язаний вивести на орбіту.

— Топ-новина 2016 року — Ваше одруження з рестораторкою Оленою Фейсою. ЗМІ про це «шумлять» з грудня 2015 року, коли ви зареєстрували свій шлюб.

«З Оленою у нас багато спільного»

⌂ Фото: «З Оленою у нас багато спільного»

— Про те точкою відліку нашого шлюбу ми вважаємо все ж 21 червня, коли ми з Оленою повінчалися у Спасо-Преображенськом у соборі міста Києва. З Оленою у нас багато спільного. Обоє ми творчі люди, але реалізуємося в різних напрямках. Ми обоє любимо природу, заміське життя, займатися садом, подорожувати. Наша перша спільна поїздка — до Єрусалиму. Ми там були лише чотири дні. Але це дійсно надзвичайне місто, святе місце, яке творить чудеса. Ця поїздка нас і об’єднала.

— Ви так переконливо зобразили Старого Друга у рекламі... А як у повсякденному житті ставитеся до шкідливих звичок, здорового способу життя?

— У місті, де я народився, мене оточували терикони, шахти і дуже багато п'яних людей. Тому не п'ю і не курю — мені цього з дитинства вистачило надивитися. Постійно займаюся спортом. Люблю взимку кататися на лижах. Влітку їжджу на велосипеді, захоплююсь великим тенісом, якщо вистачає часу, бо взагалі-то живу у шаленому темпі. Щодня виконую фізичні вправи — зарядка триває 10 хвилин. Дуже корисна і дієва штука. До особливих дієт у харчуванні не вдаюся, хіба що до гречаної. На 20 хвилин запарюю зелену гречку без солі і їм на сніданок, обід і вечерю. Скільки витримаю. Вже на третій день відчуваєш себе зовсім іншою людиною, сповненою сил і енергії!

— Куди спрямуєте її найближчим часом?

— У здійснення бажань рідним мені людей, у власні творчі плани. У прокаті у кінотеатрах України нещодавно йшов фільм «Полон» про останні події на сході України. До речі, його показали у Канах. Нещодавно на каналі «1+1» вийшли нові серіал и — «Хазяйка», «Москаль-2», 8 -серійна комедія «Найкращий» тиждень мого життя» — варіація на тему сімейного переполоху, одвічна проблема батьків і дітей. Це адаптація популярного британського серіалу, знятого продакшн-компанією «Імперія Добра» під керівництвом Антона Лірника. У серіалі я граю генерала у відставці, турботливого батька та люблячого чоловіка.

Спектаклі, телепроекти, гастролі,— ро­боти і планів вистачає. І це чудово.

Спеціально для «СонцеСаду» матеріал підготувала Наталія Вишневська

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Весільне дерево: які і як садять за традицією
Весільне дерево: які і як садять за традицією
Що може бути кращим, ніж подарунок цілій планеті — посадка «сімейного дерева» або «дерева ко­хання». Саме про цю давно забуту традицію розповість Щербак Оксана
Європейський досвід: як виростити щедрий врожай полуниці та малини
Європейський досвід: як виростити щедрий врожай полуниці та малини
Наталія Саражин працювала в передових фермерських господарствах Німеччини та Данії, де вирощували суницю та малину для отримання високоякісних плодів-ягід
Живі картини Тетяни Бердник (журнал «СонцеСад» 4/2022)
Живі картини Тетяни Бердник (журнал «СонцеСад» 4/2022)
Її картини живі, бо дихають не фарбами, а живою природою рослин, з яких створені
Карвінг перетворює звичайні фрукти та овочі на мистецтво (журнал «СонцеСад» 4/2022)
Карвінг перетворює звичайні фрукти та овочі на мистецтво (журнал «СонцеСад» 4/2022)
Чи знали ви, що подарунки можуть бути їстівними, а привітати людину можна композицією з фруктів, прикрашених різьбленими квітами? Власним шляхом у цьому напрямі поділилася Інна Крижня із Херсонщини
Анжеліка Рудницька: «Квіти, як люди, — розквітають від тепла та любові»
Анжеліка Рудницька: «Квіти, як люди, — розквітають від тепла та любові»
Гостя «СонцеСаду» — неперевершена Анжеліка Рудницька
Врожайні літа Євгена Дударя
Врожайні літа Євгена Дударя
«СонцеСад» завітав в гості до саду відомого сатирика і втаємниченого лірика Євгена Дударя. Туди, де його душа знаходить прихисток, а тіло — відпочинок і заряд бадьорості
Як створити оригінальний садовий дизайн із підручних матеріалів: поради від прикарпатської дизайнерки-аматорки (журнал «СонцеСад» 3/2022)
Як створити оригінальний садовий дизайн із підручних матеріалів: поради від прикарпатської дизайнерки-аматорки (журнал «СонцеСад» 3/2022)
Ландшафтний дизайн для творчих людей не потребує багато коштів, головне — бажання і натхнення, яке дарує нам сама природа. В цьому впевнена майстриня рукотворного, садового дизайну з прикарпатського села Володимирці Жидачівського району Львівської області Марія Гишпіль
Відновлюємо країну разом (журнал «СонцеСад» 3/2022)
Відновлюємо країну разом (журнал «СонцеСад» 3/2022)
Символом відновлення нормального життя та незламності нашого духу є проведення на території Чернігівської та Житомирської областей Всеукраїнської екологічної акції «Сад української мрії»
Українська жінка на Італійській землі
Українська жінка на Італійській землі
«СонцеСад» вже багато років на сторінках журналу публікує цікаві історії з життя людей, які люблять землю. Сьогодні — розповідь про Валентину Юрченко

Рекомендовані товари!

0
Півонія Alertie

У наявності

Півонія Alertie (ОКН-3058(5-7,5л))

329грн.
0
Саджанець Барбарис Тунберга Coronita

У наявності

Саджанець Барбарис Тунберга Coronita (ОКН-171(5-7,5л))

320грн.