Горянський — талановитий актор і дбайливий господар

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
28.12.2022

Декілька років тому в гостях журналу «СонцеСад» побував—народний артист України Володимир Горянський. Для вас — розмова, яка тоді відбулася.

Відомий кіноактор, артист, телеведучий, який майже 30 років грає у Київському академічному театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра. Лауреат премії «Людина року» в номінації «Актор року» (2002, 2003 і 2005 роки). Лауреат премії «Колесо фортуни». Двічі лауреат театральної премії «Київська Пектораль». Кавалер ордена Св. Володимира IV ступеня і ордена Пошани. Мандрівник-любитель, який уже «підкорив» Азію та Африку, і мріє про подорож в Індію, Китай та Австралію.

Володимир народився 24 лютого 1959 року у шахтарському місті Стаха­нов, що на Луганщині, у багатодітній сім'ї шахтаря. Наймолодшенький Володя був улюбленцем у мами, хоча спершу вона й не дуже хотіла народжувати 4-ту дитину. Однак чоловік таки наполіг.

Батько помер, коли синові було 14. Мама залишилася сама з чотирма діть­ми —двома синами та двома дочками. Володимир пам’ятає, як вона підтриму­вала його, коли він пішов з дому на на­вчання. Мама допомагала йому гроши­ма, надсилала все, що могла!

З дитинства Володимир мріяв про славу. Однак шлях до п’єдесталу був нелегким. Співав у хорі РАГСу, Пам'я­тає свій рекордний день, коли вдало­ся заспівати на 50 весіллях. Розклею­вав афіші, продавав квитки, працював контролером у тролейбусному депо, нічним сторожем у столичному кафе.

У 1979 році Володимир закінчив Дніпропетровське театральне учили­ще, а у 1996 — Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. К. Карпенка-Карого. Починав працю­вати у театрах Дніпропетровська та Се­вастополя.

 

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ АКТОРА

Роль, яка принесла Володимиру Горян­ському всеукраїнське визнання — Костя-психіатр із телесеріалу «День народ­ження буржуя» за романом Юрія Рогози (1999 р.)

«Тоді я взагалі не знав, чи вийде «Бур­жуй» на екрани, — згадує Володи­мир.—Фільм, цілий рік лежав на полиці, Доля розпорядилася так, щоб він по­трапив на екрани і став культовим. І це був вибух! У нашому кіно з’явився но­вий герой—розумний, освічений, який зробив себе сам. Актори, які виконува­ли головні ролі, після цього фільму ав­томатично стали зірками. Для мене це був доленосний серіал. Режисера Ана­толія Матешка, який запропонував мені зіграти у «Дні народження буржуя», на­зиваю не інакше як хресним батьком. До речі, у романі Юрія Рогози мій герой Костя-психіатр абсолютно інший, ніж у фільмі. І коли Юра побачив мою інтер­претацію його героя, він зізнався: «Мені сподобалось, ти мене переконав».

Володимир Горянський приємно вра­жає, навіть можна сказати, приємно шо­кує багатогранністю свого акторсько­го таланту. Він — майстер епізоду, бо вміє подати історію свого персонажа лише у кількох кадрах. Згадайте хоча б ре­кламний ролик «— Зустрів старого дру­га? — Ні!», у якому він буквально за секун­ ди переконливо «малює» образ доброго пияка-підкаблучника.

Володимир Горянський зіграв багато різнопланових ролей

⌂ Фото: Володимир Горянський зіграв багато різнопланових ролей

Він — майстер перевтілень. У жит­ті схожий на спокійного бухгалте­ра, на сцені може перевтілитися у кого завгодно — в неврастенічного Гітлера (спектакль «Майн Кампф або Шкарпетки в кофейнику»), чи в ексцентричного тран­свестита Поллі (скандальна трагікомедія «Він — моя сестра»),

 

ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ

До 30 років Володимир Горянський жив за звичним для багатьох принципом «дім-робота». З часом він зрозумів хиб­ність такого підходу, адже життя багато­гранне, в ньому стільки цікавого!

Тривалий час другим життям Володими­ра Горянського була його еко-ферма під Одесою, яка з’явилася завдяки любові актора до чистих, органічних продуктів (він ніколи не купував продукти у супер­маркеті, тільки у селі). Присадибне господарство еко-ферми Горянського було небідним — кури, поросята, корови, 100 кіз, ослик. Він, міський житель, навчив­ся доїти корів та кіз. І навіть робити брин­зу. Бринзарня стала його маленьким біз­несом.

Останніх 10 років позастоличного життя актор Горянський проводить у власному будинку під Києвом, у Но­вих Безрадичах Обухівського району. Будинок —просторий, з «ламаним» да­хом, вкритим червоною черепицею — по­будований за проектом господаря всього за 7 місяців. У все вкладено душу, все зро­блено з любов'ю. З дитячої та з дорослої спалень на другому поверсі будинку є вихід на великий балкон — все для того, аби домочадці отримали максимум за­доволення від споглядання краєвидів.

Неподалік будинку побудована дерев’яна лазня (хвойний зруб), також за уподобаннями Володимира Горянського. Доріжка до неї — із пласких каменів, які викладені в траві у формі слідів людини. У самій лазні є все необхідне — і вінички, і самоварчик, і плетені лапті. Дрова для лазні Володимир Горянський заготовляє також самотужки.

Відпочити в садибі можна і на великій дерев’яній гойдалці. Милує око невелика копанка-озерце, викладена каменем. На території' можна побачити велику скульптуру Діви Марії, іі актору подарував священик, з яким він познайомився у Єрусалимі. А ще — скульптурки гномиків, керамічні амфори.

Все що потрібно для гарного відпочинку — і гойдалка, і лазня

⌂ Фото: Все що потрібно для гарного відпочинку — і гойдалка, і лазня

 

ЗА ЧИМ СУМУЮТЬ РУКИ

У повсякденному житті Володимир Горянський дуже гарний господар, досить практичний, охайний та працелюбний. У нього все до ладу. А його руки вправно володіють і лопатою, і граблями, і газонокосаркою. — Це прекрасно— щось садити власноруч, і бачити, як воно приймається, росте'— зізнається артист.— Ми з дружи­ною Оленою маємо цілком повноцінний сад. Власноруч висаджені яблуні, груші, сливи, айва, абрикоси, горіхи. Є ягідні кущі, тож варення на зиму у нас заготовлено досхочу.

— А город?

— А город є у сусідів (усміхається — авт.), вони вирощ ують все — починаю ­чи від картоплі, закінчуючи зеленню. Тож у них ми завжди беремо потрібну городину, а також яйця, молоко, сир, тому що, слава Богу, в нашому селі ще тримають корів. Наші сусіди — не олігархи, не бізнесмени, а звичайні селяни, абсолютно не зіпсовані мегаполісом, з ними залюбки спілкуємося. Це мене дуже радує, оскільки я не люблю усіх цих котеджних містечок.

Дбайливий господар

⌂ Фото: Дбайливий господар

У себе ж замість городу ми розбили газон, на якому люблять бавитися діти. За ним я також доглядаю власноруч. Ще є клумби з квітами. На них ми з дружиною Оленою вирощуємо троянди,петунії, тюльпани, нарциси. Весь весняно-літньо-осінній сезон у нас на клумбі цвітуть квіти. До речі, ми вирощуємо такі сорти троянд, які цвітуть впродовж всього теплого сезону— починаючи з весни і аж до листопаду.

— У вас є улюблені квіти?

— У мене всі квіти — улюблені. Мій дім завж ди наповнений квітами — і не тільки тими, які мені дарують на спектаклях,— я люблю купувати їх сам.

— Хто доглядає ваш сад, квітник?

— Ми з дружиною Оленою, родичі, які приїздять до нас. Тобто ми все робимо своїми рукам и від цього більше задоволення. Не така вже велика у нас тери торія саду, щоб нам був потрібен садівник. Догляд за садом — це різнопланове задоволення. І душевне, і фізичне.

«Ми з дружиною Оленою все робимо своїми рукам и від цього більше задоволення»

⌂ Фото: «Ми з дружиною Оленою все робимо своїми рукам и від цього більше задоволення»

— Ви віддаєте перевагу рідкісним рослинам, чи тим, які ростуть у наших краях?

— Я люблю екзотичні рослини, але в мене немає часу ними займатися, оскільки вони потребують особливого догляду. Всі екзотичні рослини в мене не в саду, а у квартирі. А на дачі в нас є єдине дуже гарне та цікаве дерево (не пам’ятаю, як воно називається), яке навесні розкривається великим стручком. Я навіть не думав, що воно в нас приживеться. Але прижилось. І тепер друзі просять і собі «корінчик» від нього. Всім даю, і у всіх виростає. У квартирі ж «поселилися» пальма, фікус, пеларгонії, крупно-листкові кімнатні рослини, За ними доглядає дружина. У нас великий балкон, і коли настає тепла пора року, 4-5 сортів кімнатних квітучих рослин вона висаджує там. Тож з весни до осені наш балкон буяє квітами.

— Ви так любите природу...

— А як же! Ми ж самі частина природи. Потрібно любити її, це закономірно, і так має бути. Нині багато містян намагаються жити в передмісті, щоб більше контактувати із землею, з квітами, деревами, і це дуже правильно.

— А в дитинстві як сприймали при роду?

— Жили ми у місті. Але на три літні місяці нас відправляли на канікули в село до бабусі ... Я із задоволенням згадую ті дитячі роки. Все це залишилося близьким до сьогодні. Пам'ятаю насичене працею життя у селі: вже о 6-ій ранку бабуся йшла із сапкою на лан обробляти буряки. Мій дядько був водієм, і я разом з ним їздив у поле, дивився, як машини забирали від комбайнів зерно і відвозили його на тік. Увечері, коли приходив додому, у мене чесалося все тіло — від ворсинок колосків. Однак я був дуже задоволений, і вранці знову їхав з дядьком возити з поля зерно.

Наше дитинство було далеким від комп'ютера. У той час і телевізорів практично не було. У нас на вулиці «Рекорд» з’явився о дн им и з перших — приходили всі сусіди, сідали на підлогу і дивилися кіно. Я копіював героїв кіноказок, і моя перша роль — це Баба Яга, я дуже добре копіював знаменитого актора Мілляра з фільму «Морозко». Та здебільшого ми, діти, більше бігали на вулиці, гралися на свіжому повітрі. Збирали гриби, ягоди, ловили рибу. Тягали за хвости котів, поросят у селі.

— Ви любили помучити тварин?

— Ні, тварин я не мучив, бо я 'їх люблю. Але в дитинстві полюбляв різні витівки. Наприклад, зганяти квочку з яєць, щоб подивитися, чи скоро будуть курчата. Звісно, квочка мене доганяла, я від неї втікав. Було, наздогнала і стрибнула мені на спину. Після цього бажання лізти до квочки в мене більше не виникало, А от з хлопцями ми любили битися між собою. На літо в село з’їжджалися діти з усього Союзу, тож нас було дуже багато і різних.

— Зараз гриби збираєте?

— Ох... Гарне заняття, але часу на нього немає. Останній раз ходив по гриби років два тому.

 

НАЙКРАЩА ПЛАНЕТА — РОДИНА

— А яку роль праці відводите у вихованні своєї 13-річноїдоньки Маші?

— Найбезпосереднішу. Змалечку залучаю її до роботи як ведучу на концертах та вечірках. Бо вона має знати, що гроші не просто беруть у батьків, а заробляють, і має розуміти, як саме. Кажу вчителям, щоб з усією суворістю оцінювали навчання Маші. Є батьки, які приходять до школи і сваряться за погані оцінки своїх дітей. Мені шкода і таких батьків, і їхніх дітей. Так вони стимулюють своїх діте до безграмотності та ліні. Я такого допустити не можу. Адж е Маша — це моя планета, яку я зобов'язаний вивести на орбіту.

— Топ-новина 2016 року — Ваше одруження з рестораторкою Оленою Фейсою. ЗМІ про це «шумлять» з грудня 2015 року, коли ви зареєстрували свій шлюб.

«З Оленою у нас багато спільного»

⌂ Фото: «З Оленою у нас багато спільного»

— Про те точкою відліку нашого шлюбу ми вважаємо все ж 21 червня, коли ми з Оленою повінчалися у Спасо-Преображенськом у соборі міста Києва. З Оленою у нас багато спільного. Обоє ми творчі люди, але реалізуємося в різних напрямках. Ми обоє любимо природу, заміське життя, займатися садом, подорожувати. Наша перша спільна поїздка — до Єрусалиму. Ми там були лише чотири дні. Але це дійсно надзвичайне місто, святе місце, яке творить чудеса. Ця поїздка нас і об’єднала.

— Ви так переконливо зобразили Старого Друга у рекламі... А як у повсякденному житті ставитеся до шкідливих звичок, здорового способу життя?

— У місті, де я народився, мене оточували терикони, шахти і дуже багато п'яних людей. Тому не п'ю і не курю — мені цього з дитинства вистачило надивитися. Постійно займаюся спортом. Люблю взимку кататися на лижах. Влітку їжджу на велосипеді, захоплююсь великим тенісом, якщо вистачає часу, бо взагалі-то живу у шаленому темпі. Щодня виконую фізичні вправи — зарядка триває 10 хвилин. Дуже корисна і дієва штука. До особливих дієт у харчуванні не вдаюся, хіба що до гречаної. На 20 хвилин запарюю зелену гречку без солі і їм на сніданок, обід і вечерю. Скільки витримаю. Вже на третій день відчуваєш себе зовсім іншою людиною, сповненою сил і енергії!

— Куди спрямуєте її найближчим часом?

— У здійснення бажань рідним мені людей, у власні творчі плани. У прокаті у кінотеатрах України нещодавно йшов фільм «Полон» про останні події на сході України. До речі, його показали у Канах. Нещодавно на каналі «1+1» вийшли нові серіал и — «Хазяйка», «Москаль-2», 8 -серійна комедія «Найкращий» тиждень мого життя» — варіація на тему сімейного переполоху, одвічна проблема батьків і дітей. Це адаптація популярного британського серіалу, знятого продакшн-компанією «Імперія Добра» під керівництвом Антона Лірника. У серіалі я граю генерала у відставці, турботливого батька та люблячого чоловіка.

Спектаклі, телепроекти, гастролі,— ро­боти і планів вистачає. І це чудово.

Спеціально для «СонцеСаду» матеріал підготувала Наталія Вишневська

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Весільне дерево: які і як садять за традицією
Що може бути кращим, ніж подарунок цілій планеті — посадка «сімейного дерева» або «дерева ко­хання». Саме про цю давно забуту традицію розповість Щербак Оксана
Європейський досвід: як виростити щедрий врожай полуниці та малини
Наталія Саражин працювала в передових фермерських господарствах Німеччини та Данії, де вирощували суницю та малину для отримання високоякісних плодів-ягід
Живі картини Тетяни Бердник (журнал «СонцеСад» 4/2022)
Її картини живі, бо дихають не фарбами, а живою природою рослин, з яких створені
Карвінг перетворює звичайні фрукти та овочі на мистецтво (журнал «СонцеСад» 4/2022)
Чи знали ви, що подарунки можуть бути їстівними, а привітати людину можна композицією з фруктів, прикрашених різьбленими квітами? Власним шляхом у цьому напрямі поділилася Інна Крижня із Херсонщини
Анжеліка Рудницька: «Квіти, як люди, — розквітають від тепла та любові»
Гостя «СонцеСаду» — неперевершена Анжеліка Рудницька
Врожайні літа Євгена Дударя
«СонцеСад» завітав в гості до саду відомого сатирика і втаємниченого лірика Євгена Дударя. Туди, де його душа знаходить прихисток, а тіло — відпочинок і заряд бадьорості
Як створити оригінальний садовий дизайн із підручних матеріалів: поради від прикарпатської дизайнерки-аматорки (журнал «СонцеСад» 3/2022)
Ландшафтний дизайн для творчих людей не потребує багато коштів, головне — бажання і натхнення, яке дарує нам сама природа. В цьому впевнена майстриня рукотворного, садового дизайну з прикарпатського села Володимирці Жидачівського району Львівської області Марія Гишпіль
Відновлюємо країну разом (журнал «СонцеСад» 3/2022)
Символом відновлення нормального життя та незламності нашого духу є проведення на території Чернігівської та Житомирської областей Всеукраїнської екологічної акції «Сад української мрії»
Українська жінка на Італійській землі
«СонцеСад» вже багато років на сторінках журналу публікує цікаві історії з життя людей, які люблять землю. Сьогодні — розповідь про Валентину Юрченко

Рекомендовані товари!