Про терапевтичну дію садів знали ще в глибоку давнину. Людина підсвідомо прагне до природного середовища. Адже в стародавні часи найпридатнішими були багаті на рослинність території, які вважали ще й місцем для безпечного відпочинку.
Також слухайте цю статтю в аудіоформаті:
Cадівництво – це заняття, яке позитивно впливає і на фізичний, і на емоційний стан. Рух – життя і здоров’я, а сад потребує інтенсивного руху. Крім того, у харчуванні збільшується частка овочів і фруктів, вирощених власноруч. Емоційно сад діє як перемикач. Коли підступає смуток і гнітять проблеми, прямуйте туди, де забудете про негатив, адже депресію убивають лопатою і свіжим повітрям. Як це працює?
⌂ Фото: Світлана Кучер закохана у садівництво та бажає всім отримати ті самі приємні відчуття від роботи у квітнику
Не варто цуратися праці на землі. Хоча фізична робота важка, але діє терапевтично, особливо тоді, коли насідають важкі думки чи поганий настрій. Під час фізичного навантаження мозок спрямовує всі сили організму на виконання роботи та звільняє людину від емоційної напруги. Колись моя бабуся говорила: «Земелька лікує – лише доторкнись!»
Поміркуймо! Блискавка – це природний стрес, до якого призводять небесні перипетії. Так влаштовано, що земля поглинає її без шкоди. Ми накопичуємо руйнівні наслідки стресу: роздратованість, наелектризованість тощо. Я відстежила чітку аналогію між блискавкою і людиною, якій треба звільнитись від негативної енергії, поліпшити психоемоційний стан. Природа вчить нас спрямовувати енергію в землю.
Терапевтичний ефект є і в спогляданні. Це найприємніше заняття. У спогляданні беруть участь усі органи чуття. У садку милуємось прекрасними кольорами й формами, відчуваємо аромати неперевершених квітів, слухаємо пташиний спів, насолоджуємось смачними ягодами та фруктами. Адже першим садом був Рай!
Відео: Світлана Кучер поділилась тонкощами створення фіолетової палітри на клумбі
Кольорова терапія починається із зеленого, тому що його найбільше (якщо тепла пора року). Зелений діє заспокійливо, але ми так звикли до нього, що майже не помічаємо. До речі, на думку психотерапевтів, перебування в невеличкому зеленому просторі, захованому від очей, де можна залишитись наодинці, діє надзвичайно заспокійливо. Такою може бути «зелена кімната» – невеличка територія, створена з посаджених кущів чи високих злакових трав. Для цієї цілі підійдуть вейгели:
А також спірея Вангутта, ексклюзивний сорт спіреї кантонської – Ланцеолата.
⌂ Фото: Любов до природи варто прищеплювати дітям із самого дитинства
А уявляєте кімнату, обплетену гліцинією з граційно звислими фіолетовими китицями! І раю не треба шукати! Його можна створити. Фіолетові, сині й голубі кольори діють заспокійливо. Доріжку до нашої кімнати можна прикрасити перовскією лебединолистою Літл Спайр у міксі з котячою м’ятою, та пенісетумами лисохвостими. Початок літа заквітчаймо ірисом Варієгата зі строкатим листям.
Неподалік посадімо бузки, щоб їхні п’янкі аромати відволікали від негараздів. Наш біло-фіолетовий сад доповнять сорти Аукубафолія та Леся Українка. Рекомендую звернути увагу на бузок Прімроуз, який має надзвичайний ніжно-жовтий колір та приємний аромат.
Якщо хочете сповна відчути силу терапії саду, обов’язково знайдіть місце для композиції з пряно-ароматичними травами. Посадіть там лаванду, монарду, чебрець, мелісу, м’яту. Материнка буде декоративним і трендовим доповненням.
⌂ Фото: Колоритних ноток Вашій ділянці додасть бересклет Компактус
Відповідно до стилю можна підібрати навіть смаколики. Ягоди лохини й жимолості, сині, блискучі, апетитні, збагатять організм вітамінами й мікроелементами, що позитивно вплине на тіло і душу. Високоврожайний ранній синій сорт винограду Сфінкс прожене похмурий настрій восени. На мою думку, у терапевтичних цілях можна не дотримуватися стилю і також посадити малину, суницю, смородину, черешню, яблука й те, що подобається та є смачним.
Фахівці вважають, що в терапії без городини не обійтися. Додайте до звичних овочів мангольд, красиве, текстурне й корисне листя якого вабить око. Щоб створити візерункову композицію, посійте фенхель, між капустою – чорнобривці. Так завжди робила моя бабуся. Тоді город буде не місцем рутини, а чудового відпочинку.
В ексклюзивному інтерв’ю для «СонцеСаду» розповіла Світлана Кучер, ландшафтна дизайнерка
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Барбарис Тунберга Red Rocket (ОКН-699(5-7,5л))
У наявності
Саджанець Рододендрон Nova Zembla (ОКН-768)
У наявності
Саджанець Споробол розлогий Wisconsin (ОКН-3681(2-4л))
149грн.
У наявності
Арундо очеретяний Ely (ОКН-3682(2-4л))
У наявності
Саджанець Гейхера Sugar Plum (ОКН-3303(2-4л))
У наявності
Саджанець Форзиція Голден Наггет (ОКН-3054(5-7,5л))
У наявності
Флокс David (ОКН-2987)
У наявності
Саджанець Кореопсис Zagreb (ОКН-3462(2-4л))
У наявності
Саджанець Фаляріс тростинний (Шовкова трава) (ОКН-3659(2-4л))
179грн.
У наявності
Саджанець Манник великий Варієгата (Variegata) (ОКН-3657(2-4л))
179грн.