Мрієте, щоб клумба біля дому чарувала красою квітів до пізньої осені? Тоді обирайте сальвію, яка рясно цвістиме з червня і до морозів. Садити її можна як на квітнику перед будинком, так і в контейнері або горщику на балконі. Про особливості вирощування сальвії та збір насіння з неї розповідає Ганна Горай, науковий співробітник відділу квітниково - декоративних рослин НБС ім. М.М. Гришка НАН України.
⌂ Фото: Ганна Горай, науковий співробітник відділу квітниково-декоративних рослин НБС ім. М.М. Гришка НАН України
Також слухайте цю статтю в аудіоформаті:
Назва походить від лат. «salvus» — бути здоровим. Рід включає в себе 700 видів. Батьківщина рослини — Південна Америка (Бразилія). Тривалий період від проростання до цвітіння сальвії блискучої (S. splnendes Selloex Nees) (близько 100 днів) зумовлює обов'язковість розсадного способу вирощування.
Схожість насіння квітів надзвичайно висока, а саджанці випромінюють здоров’я та силу. «Насіння на розсаду висаджують у кінці лютого, — каже фахівець. — Я рекомендую сіяти її в середині березня, коли вже достатній світловий день. Тоді розсада буде швидше розвиватися і наздожене, висіяні в лютому рослинки».
⌂ Фото: Сальвія – яскравий куточок на клумбі
Якщо ви посадили сальвію на клумбі, можете самостійно зібрати з неї насіння. Суцвіття в сальвії довгі, нагадують собою колосок з дрібненьких квіточок, які цвітуть ярусами. Рослини, в яких нижні квіточки відцвіли і підсохли, а верхні ще цвітуть, готові для зриву на насіння. «Такий квітконос легко зламуємо, — пояснює пані Ганна, — без секатора. Суцвіття кладемо в прохолодне, сухе місце на місяць-два, щоб насіння дозріло. Восени їх чистимо та отримуємо своє насіння».
Сальвія ефектно виглядає на балконі, клумбі, в бордюрі чи міксбордері. Ця унікальна квітка з вогняними, червоними суцвіттями буде яскравим куточком втіхи до морозів.
⌂ Фото: Вербена ампельна восени продовжує тішити око
Ще один представник квіткового світу, який порадує безперервним рясним цвітінням з початку літа до перших морозів (червень - жовтень) — вербена. Це однорічна рослина з суцвіттями-парасольками, які складаються з 35-60 пуп’янків діаметром 15 - 20 мм. Залежно від сорту виростає заввишки від 20 до 50 см.
⌂ Фото: Вербена Маджента
Щоб вербена безперервно квітувала до пізньої осені, потрібно сприяти рослинці в появі нових квітконосів. Ганна Горай, науковий співробітник відділу квітниково - декоративних рослин НБС ім. М.М. Гришка НАН України, розкриває таємницю тривалого цвітіння вербени: «Потрібно лише обрізати відцвілий цвіт, щоб насіння не встигло зав’язатися».
⌂ Фото: Вербена, яка цвіте вдруге
Вербена може втішати своєю красою не лише на клумбі у відкритому ґрунті, але й в контейнері. Вона чудово поєднується з іншими рослинами. Створіть барвистий оазис гармонії біля будинку або на балконі з різноквітучих сортів вербени, насолоджуйтеся їхньою красою та отримуйте заряд позитиву.
Спеціально для «СонцеСаду» матеріал підготувала Іванна Струбіцька
Рекомендовані товари!
У наявності
Цинія Кактусоподібна суміш за 0,2 г (ЕНК-178)
У наявності
Цинія суміш Помпонна за 0,5 г (ЕНК-470)
У наявності
Лобелія ампельна Рубіновий фонтан за 0,01 г (ЕНК-490)
У наявності
Кермек блакитний за 0,05 г (ЕНК-403)
У наявності
Сальвія червона за 0,2 г (ЕНК-491)
У наявності
Сальвія суміш за 0,1 г (ЕНК-557)
У наявності
Вербена гібридна низькоросла суміш за 0,1 г (ЕНК-549)
У наявності
Сальвія Амбасадор за 0,2 г (ЕНК-510)
У наявності
Вербена за 0,2 г (ЕНК-691)