Керія: посадка, догляд і розмноження

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
08.06.2022

У багатьох жовті квіти викликають захоплення. Керія — кущ, який безсумнівно прикрасить простір біля будинку. Де і як краще посадити керію, щоб вона радувала любителів жовтого, розкажуть експерти «СонцеСаду».

Біологічні особливості керії

Керія (керрія, Кеггіа) — листопадний кущ родини Ро­зоцвіті, родом із Китаю і Японії, висота якого сягає до 3 м. Налічується близько десяти сортів керії, які відрізняються за розміром куща, формою і забарвленням листків та квіток. Рослини із жовтогарячи­ми махровими квітками називають «пасхальною трояндою». Особливої декоративності в кожну пору року кущам кернії надає яскраво-зелене за­барвлення прутоподібних стебел. Цвітіння настає у першій половині літа й триває близько місяця. Восени можливе повторне цвітіння.

 

Як краще посадити керію

Висаджувати керію краще рано навесні, до початку сокоруху, або восени, за півтора-два місяці до заморозків, вибравши для неї сонячне місце, захищене від вітрів. Упродовж місяця після пересаджування важливо стежити за вологістю кореневої системи й регулярно поливати. Рослина може витримувати напівтінь, але тоді цві­тіння буде менш рясним.

Розташовані на сонці чагарники, рясно цвітуть

Фото: Розташовані на сонці чагарники, рясно цвітуть

Необхідно уникати застою води в ґрунті й поливати лише тоді, коли земля навколо куща висохла на глиби­ну 3 см. Через день після поливання бажано виполоти бур’яни та розпушити ґрунт навко­ло куща.

Підживлювати керію треба після завершення цвітіння настоєм коров’яку (1:10) або визрілим компостом, змішаним із деревним попелом (100-200 г попелу на 1 м²), який рівномірно розсипають навколо куща й перемішують із поверхневою землею, після того ряс­но поливають.

 

Як розмножити керію

Розмножують лише вегетативно:

Для того, щоб кущ був густим і пи­шним, треба прово­дити санітарно-фор­мувальне обрізу­вання. У період набухання бруньок із куща вирізають сухі й пошкоджені пагони, а молоді та здорові вкорочують на чверть.

Один із способів розмноження керії — живцюванням

Фото: Один із способів розмноження керії — живцювання

Після відцвітання вирізають при основі старі пагони віком 5-6 років. Кущі ке­рії стійкі до хвороб і шкідників, не схильні до вимерзання (до мінус 10°С), але якщо про­гнозується малосніжна й морозна зима, то їх бажано вкрити агротканиною.

 

Купити саджанці керії

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Величний рододендрон у ландшафтному дизайні біля будинку
Як рододендрони використовувати в ландшафтному дизайні біля будинку, розповість експерт «СонцеСаду» Анастасія Голубенко
Дейція: посадка та догляд
Експерти «СонцеСаду» розповідають, як посадити і виростити дейцію, чудовий квітучий чагарник, який неодмінно прикрасить присадибну ділянку
Гліцинія: вирощування принцеси в саду
Красу гліцинії важко описати — її потрібно побачити на власні очі. Що це за дивовижна рослина, і як виростити гліцинію, справжню принцесу у своєму саду, розкажуть експерти «СонцеСаду»
Чарівна магнолія: посадка, догляд, підживлення
Експерти «СонцеСаду» підготували кілька дієвих порад щодо вирощування цієї надзвичайної рослини
Піраканта. Вічнозелена квітуча красуня біля будинку
Вічнозелений кущ родини Розових підходить для створення живоплоту. Відмінний вигляд має як солітер, у групових насадженнях, для оформлення парканів. Поради експерта по вирощуванню і догляду
Як виростити лапчатку (перстач) в своєму саду
Ця рослина не потребує особливого догляду і радує око упродовж усього сезону

Рекомендовані товари!