Дейція: посадка та догляд

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
28.05.2022

Експерти «СонцеСаду» розповідають, як посадити і виростити дейцію, чудовий квітучий чагарник, який неодмінно прикрасить присадибну ділянку.

Звідки в Україні кущ дейція

Дейція (Deutzia) — декоративний кущ з родини Гортензієвих, переважно листопадний, рідше вічнозелений, 1-3 метри заввишки, з жорсткими, розгалуженими пагонами та шорстким зеленим, часто опушеним, листям, батьківщиною якого є Східна та Центральна Азія і Китай.

Найбільшої декоративності чагарник дейції набуває наприкінці весни, коли всі його пагони вкриваються білими, рожевими або червонуватими квітами, надаючи рослині вигляду квіткового фонтана. Квітки, які з’являються не минулорічних пагонах, зібрані у волоті. Коли кущ відцвітає, він виконує фонову роль у квітковій композиції.

Квітуча рослина виглядає як фонтан

⌂ Фото: Квітуча рослина виглядає, як фонтан

 

Як посадити дейцію

Дейція — рослина невибаглива, легка у догляді. Висадження та пересадки рослин з відкритою кореневою системою треба робити рано навесні, до розпускання бруньок, а контейнерних культур — впродовж вегетаційного сезону. Для дейції підійде добре освітлене, злегка притінене та захищене від вітрів місце. Чагарник потребує нейтрального або слабко лужного родючого ґрунту.

Рослину мульчують компостом, торфом або щепою 

⌂ Фото: Рослину мульчують компостом, торфом або щепою

 

При підготовці ґрунтосуміші землю з посадкової ями потрібно змішати з двома частинами компосту та однією частиною піску. Важливо, щоб коренева шийка саджанця була на рівні ґрунту.

Висадивши рослину, землю в навколо стовбуровому колі потрібно утрамбувати й рясно полити, після чого її поверхню замульчувати компостом, торфом або щепою.

 

Як доглядати дейцію: полив, підживлення обрізка

 

Важливо!

Дейція має поверхневу кореневу систему, погано переносить посуху і потребує регулярного поливу, що і є основним у догляді за нею.

Полив скорочують, майже припиняють, у вересні. Після поливу та підживлення дейція потребує розпушування поверхні ґрунту. Підживлюють дейцію мінеральними добривами для квітучих культур двічі — перед початком та в середині цвітіння. Після відцвітання рослину можна раз на місяць підживлювати органічними добривами на кшталт розведеного перепрілого перегною.

На початку осені, для забезпечення пишності куща та рясного цвітіння, дейцію піддають санітарно-формувальному обрізуванню, вкорочуючи на третину пагони, на яких не спостерігалося цвітіння, а також проріджуючи загущені місця та видаляючи пошкоджені гілки. Для омолодження старих екземплярів (віком понад 10-15 років) усі гілки вкорочують максимально, мало не до рівня ґрунту.

Молоді кущі перед заморозками бажано вкривати на зиму

⌂ Фото: Молоді кущі перед заморозками бажано вкривати на зиму агроволокном

 

Як готується дейція на зиму

При сильних морозах кінчики пагонів дейції можуть підмерзати. Оскільки рослина добре регенерує, то кущ швидко відновлюється. Молоді кущі перед заморозками бажано вкривати на зиму: поверхню ґрунту — товстим (до 10 см) шаром мульчі, а кущ — агроволокном або ялиновими гілками.

Дейція стійка до хвороб, а серед шкідників вказується джмелеподібний хоботник, який об’їдає її листки. Щоб позбутися шкідника, потрібно обробити чагарник п'ятнадцятивідсотковим розчином фталофосу або карбофосу.

 

Купити дейцію

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Пишна красуня гортензія: правила посадки, поливу та підживлення (журнал СонцеСад 2/2022)
У світі існує велике видове та сортове різноманіття гортензії — квітки з красивим жіночим іменем. Секретами вирощування гортензії із читачами «СонцеСаду» поділилася фахівець Юлія Назарчук
Форзиція — сонячні квіти ранньої весни (журнал СонцеСад 2/2022)
Зазвичай рясні жовті квіти цієї унікальної рослини розпускаються на межі зими та весни, щойно розтане сніг. Як виростити форзицію у себе на ділянці
Ландшафтний дизайн — мистецтво, доступне кожному (журнал СонцеСад 2/2022)
Як знайти золоту середину, щоб ваша присадибна ділянка була гармонійна й приваблива, ще й створена власноруч? Допоможе вам у цьому наш експерт Олег Божко, ландшафтний дизайнер
Еремурус — пухнастий хвіст
Ця рослина і справді має високі, пухнасті квітконоси і чудово підходить для бордюру та для садіння в центрі клумби. Посадка і догляд
Піраканта. Вічнозелена квітуча красуня біля будинку
Вічнозелений кущ родини Розових підходить для створення живоплоту. Відмінний вигляд має як солітер, у групових насадженнях, для оформлення парканів. Поради експерта по вирощуванню і догляду
Сантоліна — пухнаста окраса клумби
Вирощування та догляд за невибагливою сантоліною

Рекомендовані товари!