Як рододендрони використовувати в ландшафтному дизайні біля будинку, розповість експерт «СонцеСаду» Анастасія Голубенко, кандидат біологічних наук, науковий співробітник Навчально-наукового центру «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Суцвіття рододендронів відрізняються забарвленням та ароматом квітів, найменші з яких можуть бути зовсім крихітними, а найбільші — до 20 см діаметром. Рододендрони — вдячні мешканці саду, які у відповідь на турботливе ставлення здатні віддячити господареві рясним цвітінням і свіжим виглядом. Тому рододендрон — екстрапопулярний у ландшафтному дизайні чагарник, який приваблює різноманіттям форм і розмірів кущів та багатою кольоровою гамою суцвіть.
Розповідає Микола Шумик, заступник директора з наукової роботи Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка, кандидат біологічних наук
✔ При використанні цих рослин у ландшафтному дизайні до уваги беруть розміри і розлогість кущів, розмір і текстуру листя, забарвлення і розмір квіток, час і тривалість квітування, а також стійкість проти кліматичних умов та хвороб.
Фото: Яскраві кущі прикрасять будь-який куточок саду
✔ Рододендрони можна групувати у композиціях із різними рослинами згідно з певними правилами: рослини-партнери повинні мати однакові умови зростання (хвойні чагарники й дерева, вереси й еріки, папороті тощо).
✔ Для альпійських гірок і кам’янистих садів підбирають низькорослі сорти, враховуючи різні терміни цвітіння.
✔ Для бордюрних насаджень також використовують невисокі види рододендронів.
✔ Для групових насаджень — чагарники середнього розміру.
✔ Для градієнтних композицій — рослини з однаковою висотою.
✔ Клени, верби, ясени та інші рослини з поверхневою кореневою системою — погані сусіди для рододендронів.
Фото: На тлі інших рослин квітучий рододендрон завжди виглядає велично
✔ Рододендрони чудово виглядають у глибині саду на тлі високих хвойних чагарників чи у розсіяній тіні сосен, де їх можна помітити здалеку і милуватися кольоровою гамою суцвіть.
✔ Висаджені поруч із водоймою, рододендрони добре поєднуються з хостами, папоротями, кременою, очеретом та іншими прибережними рослинами. Висадивши рододендрон уздовж садових доріжок, можна створити прекрасний декоративний бордюр.
Фото: Ідеї ландшафтного дизайну з рододендронами
✔ Групові насадження рододендронів з іншими рослинами створюють неповторний ландшафтний ефект, особливо під час цвітіння.
✔ У групових насадженнях можна міксувати листопадні та вічнозелені види й сорти, які зберігають декоративність протягом усього року.