Отже варто купувати насіння петрушки і сіяти на зиму, щоб уже ранньою весною насолоджуватись стравами з додаванням цієї запашної рослини. До того ж ця культура добре витримує холод, тому її урожайність майже завжди висока.
Петрушка – культура універсальна, адже у їжу використовують не тільки ароматну зелень, а й корінь, який містить безліч корисних елементів.
Розміщення ділянки буде залежати від того, який вид петрушки там буде рости. Листова петрушка (для отримання зелені) не вимагає багато сонця і добре родить навіть у повністю затінених місцях. Натомість для хорошого врожаю коренеплодів петрушки потрібно вибирати добре освітлену територію. Озима петрушка не любить надлишку вологи, тому не рекомендується сіяти її на низовині, або близько до водойм. Ділянку готують за 2-3 тижні до посіву озимої петрушки. Перед тим як у ґрунт потрапить насіння петрушки, туди потрібно внести гній або торф, потім перекопати землю на глибину до 20 см і розпушити граблями.
⌂ Фото: При виборі ділянки під посів враховується сорт петрушки
Озиму петрушку висівають в кінці жовтня, або у листопаді. Насіння петрушки не намочують, у рядки воду також не наливають. На 1 м використовують до 1 г насіння. Глибина рядка – до 2 см, ширина міжряддя – 20-25 см. Після посіву рядки треба засипати та злегка притоптати. Для того щоб озима петрушка не померзла і раніше зійшла весною, після посіву її слід накрити плівкою і зняти її відразу після того як з’являться паростки.
Заплануйте завчасно посів кореневої петрушки,2, 11, 14 листопада – найбільш сприятливі дні для цієї культури у 2024.
Посів листової петрушки у 2024 році – 18, 19, 20, 28, 29, 30 листопада.
Відомо, що петрушка – культура стійка до будь-яких умов. Насіння петрушки добре зимує у ґрунті. Але все ж, щоб мати гарний урожай аж до пізньої осені, необхідно дотримуватись наступних правил:
✔ підживлення озимої петрушки відбувається на початковому етапі росту (розчин гною, або пташиного посліду), а також після зрізу зелені (використовується аміачна селітра);
✔ хоча петрушка і не потребує багато вологи, у суху погоду полив виконують для того, щоб нові листки мали змогу рости і рівномірно розвиватися;
✔ після масового зрізання зелені петрушки, потрібно лишати над поверхнею землі приблизно 5-7 см стебла;
✔ після першого зрізу зелень відростає приблизно за 30-40 днів;
✔ якщо озиму петрушку вирощують для отримання коренеплодів, обрізати стебла рекомендують лише частково;
✔ для профілактики та боротьби з хворобами і шкідниками використовують спеціальні засоби та застосовують їх відповідно до інструкції.
⌂ Фото: Коренеплоди озимої петрушки викопують аж перед настанням морозів
Коренеплоди озимої петрушки викопують аж перед настанням морозів. При потребі декілька можна лишити на ділянці, щоб з них отримувати свіжу зелень аж до початку снігопадів. Ці ж коренеплоди (якщо їх накрити плівкою, або присипати торфом чи тирсою) порадують вас ранньою молодою петрушкою навесні.
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Бузина чорна Variegata (ОКН-2286)
У наявності
Петрушка Берлінська (коренева) (ЕПШ-9)
9грн.
У наявності
Петрушка листова Гігантела за 2 г (ЕПШ-8)
9грн.
У наявності
Петрушка Балконна крупнолистова за 3 г (ЕПШ-17)
10грн.
У наявності
Банан Тропікано за 3 нас. (ЕНЛ-16)
У наявності
Петрушка Господиня (листова) (ЕПШ-22)
9грн.
У наявності
Петрушка кучерява (листова) (ЕПШ-24)
10грн.
У наявності
Петрушка Листкова Ароматна (ЕПШ-7)
8грн.