Після закінчення довгої зими на ділянці першими вас зустрічають маленькі кущики з кислими листочками, які зберігають у собі море вітамінів. А щоб отримати ранньою весною такий сюрприз, варто посіяти насіння щавлю до настання зими.
Так як це багаторічна рослина до вибору місця варто підійти ретельніше. Легка мереживна півтінь для щавлю краще яскравого сонця. Посіяти насіння щавлю можна під плодовими деревами, поблизу господарських будівель або огорожі. Для щавлю побути на сонечку півдня цілком достатньо. А для раннього весняного врожаю підберіть ділянку, де сніг зазвичай тане раніше.
⌂ Фото: Легка мереживна півтінь для щавлю краще яскравого сонця
Щавель віддає перевагу легким родючим чорноземам, торф'яним ґрунтам або обробленим суглинкам. У дуже сирі ґрунти добавляють дренаж. Заздалегідь перед посівом ділянку підгодовують. На 1 м2 ґрунту необхідно 35 г суперфосфату, 25 г хлористого калію та 5-7 кг компосту або гною. Ділянку добре перекопують. Перед посадкою додають до ґрунту сечовини.
Під зиму насіння щавлю сіють пізно восени, коли у нього не залишається шансу прорости в період відлиги. Це зазвичай кінець жовтня, початок чи середина листопада.
►Сприятливі дні для посіву щавлю у листопаді 2024 року випадають на 2, 11, 14 листопада.
Сіяти насіння щавлю можна у канавки або вільним посівом. Насіння сіємо на глибину 2 см. Відстань між рядками має бути 30 см.
⌂ Фото: Посів насіння щавлю
✔ Важливо!
Підзимовий посів знижує врожайність щавлю, тому не шкодуйте насіння.
Коли насіння щавлю посіяли, ділянку ущільнюємо зворотним боком граблів. Це сприятиме появі дружних сходів навесні. Коли паростки проклюнулися, їх необхідно прорідити, залишаючи кущики на дистанції в 5 см. У другому проріджуванні відстань збільшуємо до 15 см.
Догляд за щавлем складається з розпушування ґрунту, прополювання ділянки від бур'янів, підживлення та рясного поливу.
Молодому щавлю потрібний частий полив. Дорослий щавель поливаємо за потребою в посушливі літні дні. Що важливо водою кімнатної температури і в жодному разі не крижаною з криниці.
Підгодовуємо щавель комплексними добривами на другий рік після посіву. Після кожного зрізання листя підгодовуємо щавель сечовиною. Восени буде добре, якщо на грядки додати компост.
Останній врожай збирають за місяць до настання заморозків. Щоб рослина встигла зміцнитись до початку зими.
⌂ Фото: Найбільш цінні вітамінами молоді листочки
Найбільш цінні вітамінами молоді листочки. Щавель багатий на вітамін С і вітаміни групи В. Також у ньому містяться корисні мінерали, такі як магній, калій і цинк. У щавлі присутня яблунева і лимонна кислота, які надають листю такий бадьорий смак.
Щавель додають у окрошки і салати, а зелений борщ знаменує собою настання весни. А які чудові пиріжки зі щавлем.
Листя щавля відварюють і консервують на зиму. А також свіжими нарізають та заморожують. Щоб узимку згадувати найкращі моменти весни та літа.
Рекомендовані товари!
У наявності
Кріп Алігатор (ЕКР-4)
9грн.
У наявності
Естрагон (Тархун) за 0,1 г (ЕЛП-11)
14грн.
У наявності
Коріандр (Кінза) (ЕЛП-21)
9грн.
У наявності
Щавель широколистий (ЕЩВ-1)
10грн.
У наявності
Базилік лимонний (ЕБЗ-3)
10грн.
У наявності
Петрушка листова Гіганте де Італія (ЕПШ-11)
9грн.
У наявності
Шпинат Матадор (ЕШП-1)
9грн.
У наявності
Салат Латук (ЕСЛ-33)
10грн.
У наявності
Салат цикорний Вітлуф за 1 г (ЕСЛ-41)
10грн.
У наявності
Щавель Старт (ЕЩВ-3)
10грн.