Карвінг перетворює звичайні фрукти та овочі на мистецтво (журнал «СонцеСад» 4/2022)

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
26.11.2022

Чи знали ви, що подарунки можуть бути їстівними, а привітати людину можна композицією з фруктів, прикрашених різьбленими квітами? Сьогодні цілі бенкетні зали перетворюють на казкові сюжети за допомогою прикрас із різьблених фруктів, ягід та овочів. Раптом на кавуні розцвітають фантастичні квіти, на соковитій дині розпускаються листочки, буряки, морква та яблука стають чарівним букетом.

Створюють цю красу за допомогою техніки вирізання — карвінгу. Для вирізьблення квітів, птахів, композицій із плодів використовують спеціальний тайський ніж із різними насадками. І обов’язково вкладають у роботу вміння і фантазію. Кажуть, без цього магія карвінгу не працює.

Власним шляхом у цьому напрямі поділилася Інна Крижня із Херсонщини. З нею редакція «СонцеСаду» познайомилася на тематичному фестивалі у 2021 році. Майстриня вправно поралася з незвичайним інструментом: з одного боку — лезо, з другого — гострий кінчик. Ним, наче чарівною паличкою, торкалася дині — і з’являлася ніжна пелюстка.

Інна Крижня - фудфлорист, майстриня карвінгу

⌂ Фото: Інна Крижня — фудфлорист, майстриня карвінгу

— Моя мрія дитинства здійснилася — я роблю те, що подобається! Приємно, коли це приносить радість людям. За допомогою моїх виробів вітають рідних, друзів, коханих. Висловлюють любов чи вдячність таким незвичайним і смачним способом, — розповідає Інна, не випускаючи з рук дині, на якій вже розпустилися перші троянди.

Поряд лежить оздоблений кавун. Ягоду прикрашає слово «Літо», розташоване в центрі квітки. На кавунах, динях, гарбузах можна вирізати будь-що. Наприклад, написи, побажання. Такі кавуни-привітання тепер популярні.
Тим часом ми спостерігаємо за швидкими й впевненими рухами Інни. Її руки невпинно чаклують над найменшими деталями. Запитуємо, скільки часу потребує така кропітка робота?

— Багато, але для мене це наче медитація. Щоб прикрасити візерунками великий плід, приблизно 30 см завдовжки, треба витратитидо чотирьох годин. Визначити місце для нанесення малюнка, вирізати квітку, правильно оформити її пелюстки, листочки, зробити гарне гравіювання по краю.

Роботи Інни Крижні

⌂ Фото: Роботи Інни Крижні

 

Магія карвінгу починається з бажання

Розмірковуючи, де зробити наступну пелюстку, щоб композиція була гармонійною, майстриня згадує, як захопилася карвінгом. Її надихнули фотографії дивовижних витворів у соцмережах. Відразу почала брати уроки в досвідченої майстрині Оксани Бард та замовила інструмент.

Майстриня доводить, що магію можна створити навіть із фруктів і овочів

⌂ Фото: Майстриня доводить, що магію можна створити навіть із фруктів і овочів

— Мені відкрився чудовий світ творчості та краси, куди я завжди з нетерпінням поринаю й просто забуваю про реальність, — захоплено розповідає Інна. — Водночас важливо знати тонкощі техніки: правильно розташовувати елементи, компонувати, розуміти специфіку кожного інгредієнта. Тоді я вже мала сертифікат фуд-флориста, тому швидко прилучилася до роботи.

Пані Інна вже понад 2 роки творить дива з їжі

⌂ Фото: Пані Інна вже понад 2 роки творить дива з їжі

Фуд-флористика — це виготовлення їстівних подарунків. Букети з фруктів, ковбас або солодощів, з улюблених ласощів, квітів та ягід — варіантів безліч. Композиції можуть складатися вихором або паралельно. Для кожної — сирної, м’ясної, фруктової — треба підібрати правильне пакування. Обробляти та зберігати букет — окрема технологія.

Правильний підбір матеріалів важливий і для карвінгу. Підходять кавун, диня, сливи, груші, яблука, ківі, нектарин, манго, ананас, дайкон, деякі ягоди. З-поміж овочів — гарбуз,ріпа, баклажан, кабачок, болгарський перець, буряк.
Зберігається їстівний шедевр у середньому 3-4 дні. Кавун із візерунками може стояти в холодильнику й тиждень, а ось ягоди краще з’їсти вже наступної доби.

Фруктовий ковчег

⌂ Фото: Фруктовий ковчег

 

Захоплення може перерости в бізнес

Перша масштабна робота Інни — декорування баржі з кавунами, що відпливала з Херсона до Києва. Майстриня власноруч вирізала вазу з кавуна, прикрашену квітами з кавуна й дині. На деяких ягодах робила брендовані позначки виробника, перевізника та споживача соковитого вантажу.

Черпають ідеї та натхнення майстри звідусіль. Нещодавно Інна робила в Німеччині композицію у формі ковчега. За основу взяла кавун, прикраси робила з винограду, нектарина, ківі та слив. Фінальним штрихом стали фігурки тварин й героїв біблійного сюжету.

Неймовірні кавуни для популярної мережі супермаркетів

⌂ Фото: Неймовірні кавуни для популярної мережі супермаркетів

— Смачні композиції полюбляють замовляти на різні свята. Наприклад, фруктово-ягідна конструкція у формі серця прикрашала весілля молодят. Такими витворами оздоблюють бенкетні зали, — відзначає майстриня, додаючи останні штрихи до своєї роботи.

Бенкетний карвінг — один із найприбутковіших напрямів сьогодні. Для майстра це — поєднання творчості з розрахунками та організацією роботи: кількість фруктів та ягід на кожного гостя, розташування конструкцій по зонах… І вже в день свята копітка праця перетворюється на казково оздоблену залу з їстівними та запашними прикрасами.

Осіння краса приковує погляд

⌂ Фото: Осіння краса приковує погляд

— Сьогодні я опановую бенкетний карвінг, бачу перспективу, особливо за кордоном. Водночас не оминаю можливості зробити навіть щось найпростіше. Є хвилинка — йдемо з дітьми вирізати тваринок або фантастичні сюжети з фруктів та овочів, які є вдома. Від цього неможливо втомитися, тим паче тоді, коли бачиш стільки захоплення та радощів в очах малюків!

Щасливі володарі їстівних подарунків

⌂ Фото: Щасливі володарі їстівних подарунків

Інна Крижня створює сонячну квітку на дині

⌂ Фото: Інна Крижня створює сонячну квітку на дині

У самої Інни усмішка також не сходить з обличчя. Саме повітря навколо наповнене творчою енергетикою. Ми так захоплюємося бесідою, що не встигаємо помітити, як у руках майстрині, замість звичайної дині, з’являється фантастична білосніжна квітка!

Відео: Карвінг: як вирізати квіти із дині

Майстриня карвінгу Інна Крижня

Спеціально для «СонцеСаду» матеріал підготувала Дарина Дубинка

Переглянути повний зміст статей журналу «СонцеСад» 4/2022

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Як створити букет із квітів, щоб він був ідеальним: 10 правил
Поради від експерта «СонцеСаду», як зробити букет своїми руками
Як створити оригінальний садовий дизайн із підручних матеріалів: поради від прикарпатської дизайнерки-аматорки (журнал «СонцеСад» 3/2022)
Ландшафтний дизайн для творчих людей не потребує багато коштів, головне — бажання і натхнення, яке дарує нам сама природа. В цьому впевнена майстриня рукотворного, садового дизайну з прикарпатського села Володимирці Жидачівського району Львівської області Марія Гишпіль
Cухоцвіти. Застиглі барви літа
Пе­ред тим, як дати волю фантазії в хо­лодну пору року, навесні та влітку треба докласти рук до вирощування головних складових флорис­тичних композицій. Досвід пані Валентини

Рекомендовані товари!

Буряк столовий Червона Куля

У наявності

Буряк столовий Червона Куля (ЕБР-23)

10грн.
Термін дозрівання ранній
Форма плоду округла
Фасування міні-упаковка
Вид буряк
Упаковка за 10 г, за 20 г, за 3 г
Буряк столовий Кадет за 20 г

У наявності

Буряк столовий Кадет за 20 г (ЕБР-11В)

28грн.
Термін дозрівання середній
Форма плоду округла
Фасування міні-упаковка
Вид буряк
Упаковка
Диня Карамель за 2 г

У наявності

Диня Карамель за 2 г (ЕДН-15)

10грн.
Форма плоду овальна
Фасування міні-упаковка
Вид диня
Упаковка
Термін дозрівання ранній
Диня Хані Д’ю (Медова Роса) за 10 нас.

У наявності

Диня Хані Д’ю (Медова Роса) за 10 нас. (ЕДН-20)

16грн.
Термін дозрівання ультраранній
Форма плоду округла
Фасування міні-упаковка
Вид диня
Упаковка
Гарбуз-цукіні Вікторія за 1 г

У наявності

Гарбуз-цукіні Вікторія за 1 г (ЕГР-26)

10грн.
Термін дозрівання середній
Форма плоду подовжено-грушоподібна
Фасування міні-упаковка
Вид гарбуз
Гарбуз Паризький золотий за 5 нас.

У наявності

Гарбуз Паризький золотий за 5 нас. (ЕГР-28)

12грн.
Термін дозрівання середній
Форма плоду округла
Фасування міні-упаковка
Вид гарбуз
Кабачок Цубода за 5 нас.
NEW!

У наявності

Кабачок Цубода за 5 нас. (ЕКЧ-27)

24грн.
Термін дозрівання ранній
Форма плоду циліндрична
Фасування міні-упаковка
Вид кабачок
Упаковка
Кавун Голопристанський за 2 г

У наявності

Кавун Голопристанський за 2 г (ЕКВ-27)

9грн.
Термін дозрівання ранній
Форма плоду округла
Фасування міні-упаковка
Вид кавун
Кавун Цільнолистий за 2 г

У наявності

Кавун Цільнолистий за 2 г (ЕКВ-22)

14грн.
Термін дозрівання середньоранній
Форма плоду округла
Фасування міні-упаковка
Вид кавун
Кавун Мелітопольський за 2 г

У наявності

Кавун Мелітопольський за 2 г (ЕКВ-31)

9грн.
Термін дозрівання середній
Форма плоду округла
Фасування міні-упаковка
Вид кавун