Форзиція — сонячні квіти ранньої весни (журнал СонцеСад 2/2022)

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
24.03.2022

Форзиція — це чи не перша рослина, яка починає цвісти в садах України. Зазвичай рясні жовті квіти цієї унікальної рослини розпускаються на межі зими та весни, щойно розтане сніг. І це не єдина перевага, яка робить форзиції доволі популярними рослинами для створення різних зелених насаджень, переконані експерти «СонцеСаду».

Форзиції в зеленому будівництві цінують за дуже раннє та тривале весняне цвітіння — від 16 до 24 днів. Це листопадні кущі, для яких характерні оригінальні яскраво-жовті квітки. Квітне форзиція дуже рано, ще до розпускання листків.

Форзиція Golden Nugget

⌂ Фото: Форзиція Golden Nugget

Важливо знати!

Кущі форзиції дуже невибагливі. Вони чудово розвиваються і квітнуть за будь-якого освітлення. Форзиція гарно росте і на сонячній ділянці і у напівзатінку.

До ґрунтових умов форзиції невибагливі, проте краще зростають на нейтральних, родючих, в міру вологих ґрунтах. Серед інших переваг форзицій слід відзначити легкість у розмноженні, стійкість проти дії несприятливих чинників зовнішнього середовища (шкідників, хвороб, загазованості повітря, тощо).

Найефектніше форзиції виглядають навесні у поодиноких посадках та в композиціях з березами, вербами, різними хвойними рослинами, на тлі яких вдало виділяється золотаво-жовтий колір квіток форзицій.

Декоративного ефекту можна також досягти влітку, застосовуючи форзиції в композиціях з золотистими та пурпурнолистими культурами інших листяних рослин. Форзиції є невід’ємним компонентом саду безперервного цвітіння та рокаріїв.

Форзиція ефектно виглядає навесні на тлі молодих зелених рослин

⌂ Фото: Форзиція ефектно виглядає навесні на тлі молодих зелених рослин

 

Важливо!

Надлишок вологи може спричинити появу найпоширенішої хвороби форзиції — загнивання кореневої системи. Як зрозуміти, що кущ «захворів»? Листя починає скручуватися, а сам кущ втрачає соковитий відтінок листя. Позбутися цієї проблеми дуже важко — допоможе тільки «хірургічне» втручання. Кущ викопують повністю  а пошкоджені корінці обрізають.

Перспективна форзиція і як вигоночна культура, оскільки зрізані взимку пагони та поставлені у воду при кімнатній температурі зацвітають вже за 10–15 діб. Це дає можливість використовувати їх в зимовий період для композицій, прикрашаючи різні приміщення.

Посадіть кущ форзиції на своїй присадибній ділянці. Він милуватиме око, та стане справжньою гордістю власника.

 

Купити саджанеці форзиції

 

Зміст статей журналу СонцеСад 2/2022

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Чарівна магнолія: посадка, догляд, підживлення
Експерти «СонцеСаду» підготували кілька дієвих порад щодо вирощування цієї надзвичайної рослини
Вічнозелена бруслина: посадка, догляд, підживлення
Цю рослину широко використовують в ландшафтному дизайні та цінують за різнобарвне декоративне листя. Сорти, агротехніка вирощування
Азалія. Краса, яка захоплює
За кра­сою з азалією може змагатися тільки троянда. Тонкощі догляду за цією красунею
Барбарис. Червоні намистинки в саду
Невибагливий корисний барбарис завоював серця багатьох його шанувальників, адже він такий декоративний і корисний. Правила вирощування цілющого барбарису
В’юнкі рослини: вертикальне озеленення саду
Вирощування та догляд за в'юнкими рослинами
Як виростити та доглядати за вейгелою
Вейгела. Види, вирощування, догляд та обрізка

Рекомендовані товари!