Фруктові чаї - літо в холодну пору

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
05.11.2020

⌂ Фруктові суміші додають до чаїв

  Фруктові суміші - це збір з ягід, фруктів, квітів, листя, іноді з доданням чаю. У нього також можуть додавати різні ароматні масла. Заварювати суміш треба гарячою кип'яченою водою. Якщо фруктовий чай заварити окропом, він буде не такий ароматний, оскільки ефірні масла швидко випаруються. Щоб отримати насичений смак і красивий колір, настоювати чай необхідно протягом 10-15 хвилин. Не рекомендують заварювати фруктовий чай вдруге, тому що фрукти і ягоди віддають весь смак і аромат першій заварці. Фруктовий чай багатий вітамінами і мікроелементами. Він тонізує і освіжає. У його складі немає кофеїну, тому фруктові чаї діють на організм м'яко і тонізуючу дію. Фруктовий чай також підвищує імунітет і нормалізує кров'яний тиск. Користь такого чаю колосальна, адже чай складається з багатьох компонентів, кожен з яких містить вітаміни, мікроелементи, та наділений неповторними властивостями.



⌂ Сушені абрикоси нормалізують функцію щитоподібної залози

Абрикос шматочки Плоди абрикоса містять дуже багато сполук калію, тому вони дуже корисні для серця, нирок. Чай із шматочками абрикоса допоможе стабілізувати артеріальний тиск, «вигнати» зайву рідину з організму, підтримати серце, а через те, що в цих плодах багато заліза, вживання чаїв з ними сприяє кровотворенню. Абрикос багатий на каротин - це підтримка вашого зору (особливо якщо ви працюєте за комп'ютером, при катаракті) а також профілактика передчасного старіння, серцевих хвороб. У плодах багато фосфору і магнію, які поліпшують po6oту мозку. Абрикоси нормалізують функцію щитоподібної залози, виводять з організму зайвий холестерин і шлаки. Про приємний присмак чаю з абрикосами, мабуть, не варто говорити.


⌂ Гіркі сорти перцю вбивають мікроби

Перець червоний Чай з перцем, можливо, на любителя, але користь його незаперечна. Він містить багато мікро- та макроелементів (калій, натрій, залізо, кальцій, алюміній, фосфор, сірка, хлор, кремній, фтор), а за вмістом каротиноїдів перець близький до моркви. Вітаміну С у ньому в 10 разів більше ніж у лимонах! І це не враховуючи інших корисних вітамінів. Гіркі сорти перцю вбивають мікроби, збільшують секрецію шлункового соку та підвищують його кислотність. Чай «з перчиком» допоможе позбутися інфекційних захворювань, корисний при гіпо- та авітамінозах, знесиленні, анемії, він підвищує апетит, стимулює травлення, зміцнює кровоносні судини, запобігає розвитку гіпертонії, зміцнює нігті й волосся і, як стверджують мексиканці, «просвітлює розум».


 Аніс - відома пряна рослина з неперевершеним смаком. Він містить багато вітамінів групи В, вітаміни Е, К, С, активізує po6oту підшлункової залози і печінки, регулює менструальний цикл у жінок, входить до складу проти діабетичних чаїв. Він дуже корисний людям, які мають проблеми з нирками, кишечником, або ж страждають від алергії. Анісовий чай також полегшує стан при застуді (особливо з медом), збуджує апетит.


⌂ У сливах багато міді, марганцю, кобальту

Чорнослив. Чай зі шматочками сливи — бальзам для кишечника і печінки. А ще він корисний при подагрі, гіпертонії, особливо якщо е набряки. У сливах багато міді, марганцю, кобальту, це чудовий засіб для профілактики атеросклерозу, а завдяки великій кількості вітаміну В2, залізу, калію та інших макро- та мікроелементів чудово лікують недокрів'я, серцево-судинні захворювання. Чорнослив поліпшує стан хворих на атеросклероз, оскільки сприяє виведенню холестерину з організму. Сливи корисні тим, хто має проблеми з нирками - вони сприяють виведенню з організму надлишків води та хлоридів. Оскільки сливи містять фенольні сполуки, флавоноїди, антоціани, що сприяє зміцненню капілярів. А вітаміну Е, необхідного для репродуктивної системи і краси шкіри, у сливах набагато більше ніж у інших ягодах і фруктах. Чай із чорносливом підтримує серце, його радять вживати навіть тоді, коли відчуваєте серцевий біль.


⌂ Корисний трояндовий чай для шкіри

Троянда У чаї додають не будь-які троянди, для того існує група чайних троянд, що містять дуже цінну ефірну олію та інші компоненти, які додають напою особливого смаку і мають потужну оздоровчу дію. Наприклад, нормалізують менструальний цикл, нормалізують ро6oту шлунка, усувають застій у печінці та жовчних шляхах. Корисний трояндовий чай і для шкіри, він стимулює кровообіг, сприятливо діє на нервову систему, підвищує сексуальні бажання. Добре чергувати трояндовий та жасминовий чай, вони мають близьку гормонотропну дію. Троянда містить вітамін Е, який стимулює репродуктивну систему, полегшує зачаття. Пелюстки троянди «проганяють» депресію, меланхолію, безсоння. Здавна троянду вважали магічною квіткою, яка дарує щастя і достаток. Наповніть її ароматом свій дім - і в ньому запанує все найкраще.

⌂ Такий чай корисний при захворюваннях дихальних шляхів.

Мальви квіти. Квіти мальви заспокоюють не тільки зовнішнім виглядом. Такий самий ефект вони справляють і як добавки до чаю. А завдяки наявності в них слизу, напій дуже добре діє на шлунок та кишечник, виводить токсини. Такий чай корисний при захворюваннях дихальних шляхів. Найкраще підсолоджувати напій медом.


⌂ Родзинки навіть корисніші за свіжі ягоди

Родзинки Ягоди винограду містять значну кількість вуглеводів, органічні кислоти, вітаміни групи В, С, РР, К, провітамін А каротин, сполуки кальцію, калію, заліза, фосфору. Вони дуже корисні при загальній слабкості, хворобах серця (нормалізує серцевий ритм), нирок, печінки, легень, при анемії, безсонні, порушенні обміну речовин, особливо при сечосольовому  діатезі, подагрі, гіпертонічній хворобі. Виноград тонізує, зміцнює, тому чай з родзинками рекомендують при виснаженні нервової системи, для усунення набряків, «очищає» кров. Родзинки навіть корисніші за свіжі ягоди, якщо потрібно зміцнити нервову систему та серце, заспокоїтись та очистити легені, печінку, кишечник від токсинів. Особливо цінний чай з родзинками взимку та навесні. В ньому багато калію, який підтримує серце та дихальну систему.


⌂  Чай з гібіскуса нормалізує артеріальний тиск і жировий обмін в організмі

Гібіскус Квіти гібіскуса, який ще називають червоною мальвою, надають чаю приємного кольору і смаку. А ще вони регулюють відновні процеси в організмі, справляють загально зміцнюючу і тонізуючу дію, оскільки містять багато вітаміну С, антоціани, флавоноїди, яблучну, лимонну кислоти, пектинові речовини. Чай з гібіскуса завжди створить чудовий настрій - влітку він охолоджує, втамовує спрагу, а взимку зігріває і бадьорить, насичує вітамінами і проганяє вечірню депресію. Він також нормалізує артеріальний тиск і жировий обмін в організмі. Гібіскус допомагає жінкам зберегти красу і молодість.  


⌂ Фініки містять мідь, залізо, магній, цинк, марганець, калій, кальцій, фосфор, натрій, алюміній, кадмій, кобальт, сірку, селен

  Фінік Фініки - супер накопичувачі вуглеводів (їх у плодах до 65%), також містять дуже великий набір мікро- і макроелементів (мідь, залізо, магній, цинк, марганець, калій, кальцій, фосфор, натрій, алюміній, кадмій, кобальт, сірка, селен). Завдяки цьому фініки підвищують імунітет, знижують ризик серцевих захворювань. А великий вміст фтору у плодах сприяє зміцненню зубів. До того ж фініки містять 23 амінокислоти, серед яких е дуже рідкісні, багато вітамінів А, С,В, В2, В6, пантотенову кислоту, яка сприяє засвоєнню вуглеводів і розщепленню жирів, значну кількість рослинних волокон тому числі й пектинових речовин. Чай з фініками підвищує продуктивність роботи мозку, додає сил і витривалості. А ще він корисний для нирок і печінки, сприяє розвитку корисної мікрофлори в кишечнику, поліпшує склад крові, тонізує і зміцнює серце. Його варто полюбити тим, хто має підвищений тиск, доцільно пити такий чай після виснажливої хвороби, при перевтомі, вагітності.


⌂ Бузиновий напій корисний хворим на цукровий діабет

  Бузина Чай з ягодами бузини має незвичний колір і аромат, але головне його достоїнство - лікувальна дія. Він незамінний не лише при застуді чи підвищеному тиску, а й тоді, коли виникли проблеми з нирками, кашель, коли дошкуляє подагра. Корисний такий напій хворим на цукровий діабет. Чаї з ягодами бузини очистять організм від шкідливих речовин, зміцнять його, посилять po6oту травного тракту. Нині про бузину забули, а в середні віки її вважали священною рослиною - саме через цілющі властивості.

⌂ Смородина Корисна для печінки, жовчних шляхів, нирок

  Смородина ягоди Ніщо так не зігріває душу у довгі зимові вечори як чай із смородиною. І ніщо так не зміцнює наш організм, насичуючи його вітамінами і підвищуючи опірність до різних інфекцій. Чорна смородина - напрочуд вітамінний продукті супер накопичувач селену. Ягоди чорної смородини - рекордсмени з вмісту вітаміну С, що «гарантує» нам потужний імунітет, міцні судини і капіляри, допомагає роботі серця. Смородиновий чай корисний тим, хто має варикозне розширення вен, часті кровотечі. Гамма-ліноленова кислота, яка міститься в ягодах, активізує обмін речовин, посилює виділення інсуліну, гормонів гіпофіза та щитоподібної залози, знижує тиск. Смородина Корисна для печінки, жовчних шляхів, нирок, нормалізує формулу крові, сприяє зниженню артеріального тиску і профілактиці атеросклерозу, це - чудовий засіб від анемії.
  Вживати фруктовий чай можна як гарячим, так і холодним. Всі фруктові суміші надзвичайно красиві і володіють яскравим і соковитим смаком.

Читайте ще:
Найсмачніше плодово-ягідне варення
Красу і здоров'я подарує виноград
Чорна смородина - найдешевший полівітамін

LinkedIn
WhatsApp
Telegram