Яблучний сік на зиму

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
15.10.2020

⌂  Яблучний сік дуже корисний і смачний

Для приготування соку придатні плоди всіх літніх, осінніх і зимових сортів яблук. При можливості краще готувати сік із суміші яблук різних сортів. Для підвищення вітамінності й кислотності соку можна на кожні 3 кг яблук культурних сортів додавати 1 кг лісових яблук або напівкультурних сортів (райки, китайські яблука). Якість соку залежить від ступеня стиглості яблук, тому для переробки на сік слід відбирати яблука технічної стиглості, тобто коли вони досягли розмірів, забарвлення, аромату, властивих сорту, але ще тверді. Із плодів, що не дозріли, виходить кислий і терпкий сік, з перезрілих - мутний.

  Відібрані на переробку яблука ретельно помити, вирізати підгнилі місця (інакше сік буде пахнути цвіллю!) ї потемнілу (коричневу) від ударів м'якоть (такі темні вм'ятини часто бувають на падалиці). Підготовлені яблука розрізати на часточки та пропустити крізь м'ясорубку із решіткою, що має отвори діаметром 6-7 мм. 3дрібнену масу відпресувати. Отриманий після пресування сік профільтрувати через 3- 4 шари марлі, нагріти до температури не вище 92-95 °С. Піну, що виділяється при нагріванні соку, знімати.

⌂  Сік перевернути вниз шийками, накрити цупкою тканиною повільно остудити

Розлити сік у гарячі сухі банки, герметично закупорити, перевернути вниз шийками, накрити цупкою тканиною повільно остудити. 3а наявності парової соковарки яблучний сік можна одержати шляхом випарювання. Яблука розрізати на часточки завтовшки 10-15 мм, а часточки розрізати поперек на половинки. Якщо нарізати яблука крупніше, то при подальшому нагріванні в соковарці шматочки плодів будуть вільно нагріватися й, отже, повільно виділяти сік, при цьому одержуваний сік буде розбавлятися за рахунок конденсації водяної пари.

Дуже дрібні шматочки, навпаки, швидко перетворюються на пюре, що забиває отвори друшляка соковарки. Доступ пари до центральних шарів припиняється, через що ускладнюється соковіддача. У резервуар соковарки налити 2,5 л води й довести її до кипіння, після чого на резервуар установити збірник соку, сітку з нарізаними яблуками й накрити кожухом. Відвідну грубку перекрити затискачем. Як тільки вставлений в отвір кожуха клапан почне підніматися парою, зменшити вогонь, щоб запобігти википанню води й перегріванню виділюваного соку.

Процес соковиділення повинен тривати 50-60 хв. Першу банку соку рекомендується вилити назад в апарат, тому що він не стерильний. Гарячий сік (75 °С) злити через відвідну трубку в чисті банки, простерилізовані й нагріті парою, що виходить із отвору кожуха. Сік, отриманий способом випарювання, не потребує додаткової теплової обробки, тому заповнені банки можна відразу ж накривати прокип'яченими кришками й герметично закупорювати. 3акупорені банки перевернути вниз шийками, накрити цупкою тканиною й повільно остудити.

Рецепт взято з книги: "Сімейна енциклопедія домашнього консервування без консервантів"

Читайте ще:
Найсмачніше плодово-ягідне варення
Виноградні смаколики від Нелли Кулiковської
Печиво «Волові очка»

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram