Якщо весна "грає" на судинах

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
27.03.2020

 

Весна дарує нам позитивні емоції, оптимізм та віру в успішне здійснення нових планів. Однак організм часто підводить: замість бадьорості відчуває слабкість, замість швидкості реакцій — сонливість, а перепад тиску й напади запаморочення аж ніяк не нагадують ефект від кохання. Що робити, аби ритми весни не вибивали нас із колії?

Наш експерт: Тетяна Гарник, професор

Коли людина скаржиться на неритмічне серцебиття, коливання артеріального тиску, серцевий чи головний біль, а іноді й запаморочення, шум у вухах, надмірну пітливість чи озноб, хитку ходу, і всі ці симптоми хаотично змінюють один одного, не маючи чітких причин, що свідчать про конкретні патологічні стани, лікарі зазвичай радять не перейматися, бо це звичайна вегето-судинна дистонія. Однак неприємні відчуття не дають спокою, згодом виникають ще й емоційні порушення, невротичні розлади, панічні атаки, може розвинутися хронічний стрес. А якщо у весняні місяці додасться і гормональна какофонія — проблеми не забаряться.

Що робити? Офіційна медицина безсила допомогти таким людям — нині в міжнародному класифікаторі хвороб навіть не зареєстровано такої недуги, як вегето-судинна дистонія, тож нема хвороби — нема й лікування. Однак існують інші дієві методи, наприклад, фіто- та дієтотерапія, які допоможуть впоратися із неприємними симптомами, які суттєво погіршують якість життя і можуть призвести до більш серйозних проявів.

У всьому винні судини?

Не тільки, але вони є тими струнами, на яких «грають» вегетативні розлади, раптова зміна погоди, гормональні сплески та фізична перевтома, яка раптово звалюється на нас, коли починаються весняні роботи. Тому очищувати треба не тільки грядки та парники, а й судини — зимове харчування сприяє утворенню в них речовин, які пришвидшують розвиток атеросклерозу.

Що для судин корисно?

Коли «стрибає» тиск

Якщо ви не є гіпертоніком у класичному розумінні цього слова, а тиск підвищується тільки інколи, наприклад, за вегетативного кризу, тоді корисно пити цілющі чаї, які нормалізують стан здоров’я. Ось кілька рецептів:

Гіпертонія навиворіт

Підвищення артеріального тиску вважають дуже загрозливим станом. Однак його занижені показники — не менший клопіт. Бо слабкість, сонливість і стомлюваність — це лише «квіточки» гіпотонії, «ягідками» може бути запаморочення чи навіть непритомність. Є засоби, які допоможуть цього уникнути:

Під прицілом — серце

Це — одна з головних мішеней дистонії. Тому його треба «прикривати» від її атак природними засобами. Як саме?

- журавлинний чай (дві ложки ягід на склянку окропу);

- заморожені ягоди малини, черешні, вишні;

- мигдаль (по столовій ложці щодня);

- апельсиновий сік (120 мл на день), грейпфрути;

- часник, цибуля, червоний болгарський перець, буряк;

- суміш: 3 см свіжого кореня імбиру, щіпка кориці, чайна ложка зеленого чаю. Все залити 0,5 л окропу, настоювати до охолодження, додати лимона та меду, пити впродовж дня.

Не панікуйте!

Недобрими ознаками весняного розбалансування також є нервовість, плаксивість, депресія. Вони швидко минуть, якщо будете:

  1. Приймати ванни з материнки (100–200 г трави на два-три літри окропу, настоюйте звичайним способом).
  2. Вживати заспокійливі чаї за такими рецептами:
  1. Щодня влаштовувати контрастний душ із розтираннями.
  2. Мати повноцінний сон і прогулянки на свіжому повітрі.
  3. Приділяти особливу увагу харчуванню. Корисними є страви з гарбуза, гречана каша з додаванням ягід калини, якнайбільше цибулі й соків. Можна приготувати суміш: буряковий сік (якщо не страждаєте на гіпотонію), морквяний, журавлинний, додати меду, пити по 1/3 склянки тричі на день.

Читати ще:

Бар'єри для вірусів

Якщо холод викручує суглоби

Як начхати на віруси?

LinkedIn
WhatsApp
Telegram