Як правильно садити, удобряти та обрізати черешню

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
26.09.2019

Посадити саджанці черешні простіше простого навіть для садівників-початківців. Але ті, у кого досвід більший можуть не погодитись, адже існує багато аспектів, які потрібно знати вирощуючи черешні. Пропонуємо вам так званий повчальний лікнеп, корисну інформацію про саджанці черешень, їх посадку, вирощування та догляд.
Перш за все, вам потрібно купити хороші саджанці. Експертом у питаннях вибору саджанців в Україні уже давно є компанія СонцеСад. Підприємство пропонує кращі сорти черешень та інших культур, гарантує якість та відповідність сортів. Заслуговують на увагу, такі сорти черешень в асортименті інтернет-магазину, як: Регіна, Дрогана жовта, Крупноплідна, Казка, Наполеон чорна, Рекорд, Біг Стар та ін.. Компанія надає консультації в телефонному режимі. Телефонуйте, і вам швидко та результативно допоможуть з вибором.

Зараз детальніше про не менш важливі речі, які потрібно знати про посадку саджанців черешень.

Купити черешню Валерій Чкалов

 

Де садити черешню

Отож, якщо ви хочете, щоб ваша праця у прямому таки сенсі слова принесла хороші плоди, тоді, перш за все, вам потрібно правильно вибрати місце посадки саджанців. Пам’ятайте, черешні полюбляють і світло, і тепло. Тому, фахівці радять висаджувати черешні таким чином, щоб вони були захищеними від північних вітрів і протягів. Відтак ідеальним варіантом буде посадити саджанці з південної сторони будівлі чи забору. Низина — не найкраще місце для цих дерев, вони люблять теплий грунт.

 

Які грунти найкраще підходять для вирощування черешні

Якщо уже говорити про грунт, оптимальним середовищем для цих дерев є піщані грунти. Візьміть до уваги і те, що черешня вологолюбиве дерево, але надлишку вологи теж не любить.

Купити черешню Дачниця

Слухайте також наш подкаст про черешні з експертом Петром Далаковим.

 

Як садити черешню

Якщо не хочете отримати замість смачних і соковитих ягід — розчарування, не нехтуйте етапом підготовки до висаджування черешень, що розпочинається восени. Для цього потрібно зробити ямку розміром 50-60 см і діаметром 80 см. Потім  розпушити дно, засипати перегній та залишити на зиму.
А ранньою весною, рекомендується всипати у яму 300 г суперфосфату, 100 г сульфату натрію. Перш ніж садити саджанці черешень, коріння дерев варто вимочити у воді протягом 6 годин.

(Щоб рослина вкорінилася і прижилася краще у воду для замочування додати такі препарати як Антихрущ — від грутових шкідників та Радіфарм — для сприяння росту кореневої системи — прим. ред.).

Саджанці черешні висаджуються на відстані не менше трьох метрів один від одного, щоб потім розлогі крони не затіняли інші рослини. Розмір посадкової ями має бути не менше 70х70х60 см.

Це важливо!

Не варто саджати черешні надто глибоко. Якщо ви саджаєте двохрічні саджанці, то гілки їх крони варто трішки підрізати.

Читайте ще:

 

Запилювання черешні

Досвідчені садоводи знають, що черешня не запилюється сама (хоча в Україні уже продаються самозапильні сорти черешні — Лапінс, Бігаро Бурлат — прим. ред.). Найкраще садити кілька різних сортів. Добре, якщо поряд росте вишня, яка цвіте у той же період, що черешня. Для покращення процесу запилення існує також один хитрий спосіб. Вранці дерева можна обприскувати медовим розчином (1 ст. ложка на літр води). Такий спосіб допоможе заманити бджіл та покращить запилення.

Відео: Післясадивний догляд за кісточковими

Поради від нашої експертки Олени Кіщак

 

Як врятувати черешню від весняних заморозків

Це важливо! Часто у період цвітіння трапляються заморозки. Щоб підвищити стійкість цвіту, постарайтесь напередодні обіцяних похолодань обприскати крони розчином, що стимулює появу зав’язей, або хоча б простою водою.

(На сьогодні існують сорти черешні, які стійкі до весняних заморозків — Бігаро Бурлат, Жабуле, Гермередорфська, Крупноплідна, — вони цвітуть в пізні терміни — прим. ред.).

Купити черешню Мелітопольська рання

 

Як, чим і коли підживлювати черешню

Щоб здорове дерево з розкішною кроною потім нагодувало вас кориснити ягодами, дерева черешень обов'язково потрібно підживлювати. Досвідчені садоводи радять молоді дерева підгодовувати не рідше двох разів на сезон, а дерева з віком більше трьох років — три-чотири рази.

(Найоптимальніше підживлювати черешню так: ранньою весною підживлюємо такими азотними добривами як карбамід, аміачна селітра — вони стимулюють ріст; в кінці весни — на початку літа комплексними добривати такими як, наприклад, нітроамофоска або добривами з підвищеним вмістом калія — сульфат калія,монофосфат калія, попіл соняшника, каліймагнезія, калій хлористий, — вони стимулюють цвітіння, зав'язування плодів, збільшують цукристість плодів; восени — добривами з підвищеним вмістом фосфору — суперфосфат, монофосфат калія, фосфорне борошно, амофос або іншими осінніми добривами — вони захищають і підтримують імунітет саджанців черешні зимою, а також сприяють нарощенню кореневої системи — прим. ред.)

Читайте ще:

 

Як і коли обрізати черешню

Не забувайте щороку підрізати молоді дерева. Як правило, видаляють усі гілки, що розташовані всередину крони, а також зарості на штамбі і від коріння.

Слухайте аудіоінтерв’ю:

 

Робити це потрібно обережно, обов'язково гострим інструментом, після обрізки варто обробити усі зрізи садовим варом. Восени та весною стовбури і підстави скелетних гілок потрібно побілити. На зиму ці частини дерева захищають від гризунів, вкриваючи ялиновим гіллям.

Комплект з трьох різних черешень

Як бачите, вирощування черешень — цікавий та захоплюючий процес, в результаті якого ви отримати соковиту винагороду. Але які б не були Ваші зусилля, смачні та корисні ягоди здатні компенсувати їх у повній мірі.

Купити саджанці черешні можна тут.

Читати ще:

Піклуємося про молодий сад

Домашня чи куплена? Яка черешня корисніша?

Травневий хрущ — всеїдний шкідник 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram