Посів селери під зиму у 2024 році: щоб з розсадою не морочитися

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
19.07.2022

Навіть сама Афродіта щодня їла селеру, щоб завжди залишатися молодою та красивою. То й ми можемо собі це легко дозволити. А підзимовий посів насіння селери дозволить нам значно збагатити наш весняний раціон вітамінною зеленню. І до того ж позбавить нас зайвого клопоту пов'язаного з вирощуванням розсади.

Різновиди та сорти селери

Існує три різновиди селери. Це — листовий, черешковий та кореневий.

Найпопулярніші сорти листової селериНіжний F1, Бадьорість F1, Захар F1 та Картулі F1.

Найкращі сорти черешкової селери — Золотий F1, Малахіт F1, Біле перо F1, Юнга F1, Хруст і Нугет.

Кореневий різновид селери представлений сортами — Яблуневий, Діамант F1, Каскаде, Грибовській кореневий, Альбін, Максим та Есаул.

⌂ Фото: Види селери: 

Листовий                   Кореневий                            Черешковий

 

Коли сіяти насіння селери під зиму

Сіяти насіння селери потрібно коли вдень тримаються низькі плюсові температури, а вночі настають заморозки. Це частіше кінець жовтня — весь листопад. Можна посіяти насіння селери по снігу, знаючи що незабаром повернеться короткочасна відлига.

Селера морозостійка, її молоденькі паростки спокійно витримують заморозки до -4°С.

 

Підготовка ґрунту до посіву насіння селери

Обирайте місце для грядок з селерою на південній стороні ділянки, на відкритому сонячному місці, що добре провітрюється. Не варто вибирати півтінь поблизу будов, під деревами чи в низині.

Хороші коренеплоди селери виходять на поживних, пухких, легких та зволожених ґрунтах. Підготувати ґрунт потрібно за 2 тижні до посіву насіння селери.

Перекопайте ґрунт і додайте до нього перегній 6-8 кг на 1 м2, 10 г фосфорних, 5 г калійних, 3-5 г азотних та 2 г марганцевих добрив на 1 м2. Розрівняйте ґрунт та залиште до дня посіву насіння селери.

 

Посів насіння селери

Насіння селери дрібне та проростає його невеликий процент. Тому сіємо загущено, а навесні проріджуємо грядки в кілька етапів. Перший раз через 20-25 днів після появи паростків, залишаємо відстань між ними 5-7 см. Другим заходом через 21 день після першого етапу залишаємо рослини на відстані 20-25 см одну від одної.

Сіємо насіння селери в канавки глибиною 2-4 см. Відстань між рядками має бути 15-35 см. Кореневу селеру сіємо рідше, листову та черешкову розташовуємо ближче. Після посіву насіння селери накриваємо ділянку мульчою товщиною в 5 см.

Молоденькі паростки селери не вимерзнуть взимку

⌂ Фото: Молоденькі паростки селери не вимерзнуть взимку

 

Догляд за посіяною під зиму селерою

Коли розтане сніг, знімаємо з грядок укриття. Як тільки ґрунт підсохне розпушимо його. Розпушувати потрібно грядки селери регулярно, як і поливати. У серпні та вересні 4-5 разів добре полити (20-25 л на 1 м2). Селеру поливаємо обережно під корінь, не зачіпаючи розеток.

Селеру підгодовують 2-3 рази за сезон. У 10 л води розбавляють 1 ст. калію сульфату, суперфосфату і сечовини.

 

Збір врожаю селери

Листову селеру зрізають коли паростки досягнуть у висоту 10-15 см, черешкову селеру - до 20 см. Урожай пахучої зелені можна збирати все літо. Кореневу селеру збирають коли коренеплоди підростуть до характерного для свого сорту розміру.

Купити насіння селери

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Посів шпинату восени 2024 року — рослини із супер силою
Хто дотримується здорового способу життя, хоче бути молодим та бадьорим, обов'язково має у своєму раціоні зелень шпинату. А вирощувати його та збирати врожай до столу — одне задоволення!
Рукотворний велетень ЩАВНАТ: з чим його їдять?
Науковці кажуть, що новостворений овоч має неабияке майбутнє. Яке саме, «СонцеСад» запитав вітчизняних учених. Відповідає — Джамал Рахметов (СС. 4/2021)
Сіємо зелень восени
Деякі овочеві культури можна сіяти восени, під зиму. Тоді свіжа зелень, стійка до хвороб і шкідників, з'явиться на вашому столі на 10–15 днів раніше
Петрушка. І вершки, і корінці — на благо
Це надзвичайно цінна ароматично-смакова та лікарська культура. Крім того, знаючи технологію її вирощування, можна отримати непоганий прибуток
На салаті можна заробляти
У десяти теплицях подружжя запорізьких фермерів вирощує 12 видів зеленого салату
Секрети надзвичайних урожаїв городини
Як правильно засадити присадибну ділянку та отримати щедрий урожай

Рекомендовані товари!