Навіть сама Афродіта щодня їла селеру, щоб завжди залишатися молодою та красивою. То й ми можемо собі це легко дозволити. А підзимовий посів насіння селери дозволить нам значно збагатити наш весняний раціон вітамінною зеленню. І до того ж позбавить нас зайвого клопоту пов'язаного з вирощуванням розсади.
Існує три різновиди селери. Це — листовий, черешковий та кореневий.
✔ Найпопулярніші сорти листової селери — Ніжний F1, Бадьорість F1, Захар F1 та Картулі F1.
✔ Найкращі сорти черешкової селери — Золотий F1, Малахіт F1, Біле перо F1, Юнга F1, Хруст і Нугет.
✔ Кореневий різновид селери представлений сортами — Яблуневий, Діамант F1, Каскаде, Грибовській кореневий, Альбін, Максим та Есаул.
⌂ Фото: Види селери:
Листовий Кореневий Черешковий
Сіяти насіння селери потрібно коли вдень тримаються низькі плюсові температури, а вночі настають заморозки. Це частіше кінець жовтня — весь листопад. Можна посіяти насіння селери по снігу, знаючи що незабаром повернеться короткочасна відлига.
Селера морозостійка, її молоденькі паростки спокійно витримують заморозки до -4°С.
Обирайте місце для грядок з селерою на південній стороні ділянки, на відкритому сонячному місці, що добре провітрюється. Не варто вибирати півтінь поблизу будов, під деревами чи в низині.
Хороші коренеплоди селери виходять на поживних, пухких, легких та зволожених ґрунтах. Підготувати ґрунт потрібно за 2 тижні до посіву насіння селери.
Перекопайте ґрунт і додайте до нього перегній 6-8 кг на 1 м2, 10 г фосфорних, 5 г калійних, 3-5 г азотних та 2 г марганцевих добрив на 1 м2. Розрівняйте ґрунт та залиште до дня посіву насіння селери.
Насіння селери дрібне та проростає його невеликий процент. Тому сіємо загущено, а навесні проріджуємо грядки в кілька етапів. Перший раз через 20-25 днів після появи паростків, залишаємо відстань між ними 5-7 см. Другим заходом через 21 день після першого етапу залишаємо рослини на відстані 20-25 см одну від одної.
Сіємо насіння селери в канавки глибиною 2-4 см. Відстань між рядками має бути 15-35 см. Кореневу селеру сіємо рідше, листову та черешкову розташовуємо ближче. Після посіву насіння селери накриваємо ділянку мульчою товщиною в 5 см.
⌂ Фото: Молоденькі паростки селери не вимерзнуть взимку
Коли розтане сніг, знімаємо з грядок укриття. Як тільки ґрунт підсохне розпушимо його. Розпушувати потрібно грядки селери регулярно, як і поливати. У серпні та вересні 4-5 разів добре полити (20-25 л на 1 м2). Селеру поливаємо обережно під корінь, не зачіпаючи розеток.
Селеру підгодовують 2-3 рази за сезон. У 10 л води розбавляють 1 ст. калію сульфату, суперфосфату і сечовини.
Листову селеру зрізають коли паростки досягнуть у висоту 10-15 см, черешкову селеру - до 20 см. Урожай пахучої зелені можна збирати все літо. Кореневу селеру збирають коли коренеплоди підростуть до характерного для свого сорту розміру.
Рекомендовані товари!
У наявності
Селера Яблунева за 0,2 г (ЕСР-1)
10грн.
У наявності
Селера черешкова Паскаль за 0,5 г (ЕСР-5В)
9грн.
У наявності
Селера Президент (коренева) за 0,5 г (ЕСР-8В)
10грн.
У наявності
Селера Ніжна (листова) за 1 г (ЕСР-7)
12грн.
У наявності
Селера черешкова Тріумф за 1 г (ЕСР-9)
12грн.