Як продовжити життя букета (журнал «СонцеСад» 2/2023)

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
14.03.2023

Уже нема лютих морозів, розтопились останні острівці снігу, і подих весни одразу відчуваєш: розпускаються бруньки, пташки співають перші пісні, а різнобарвні квіти пробиваються крізь землю. Пишні свіжі букети заполонили маленький куточок оселі й рознесли аромат по всій кімнаті. Запашні квіти так зачаровують красою, що хочеш зберегти пахучий букет якнайдовше.

⌂ Фото: Автор статті — Єва Скутнік, ініціаторка й засновниця курсів флористики Інституту післядипломної освіти Варшавського університету сільського господарства

Також слухайте цю статтю в аудіоформаті:

Єва Скутнік розкрила секрети правильного підрізання квітів перед тим, як поставити їх у воду.

«Кожну рослину треба підрізати гострим ножем. Завдяки цьому пагони добре втягуватимуть воду чи добрива. Тоді букет довше стоятиме. Квіти зрізаємо рано-вранці або ввечері, але не тоді, коли інтенсивне сонце, бо інакше рослини можуть зів’янути назавжди. Потім заносимо їх до холодного приміщення на певний час. Ставимо в холодну воду, але перед тим знову обрізаємо гострим ножем.

У жодному разі не секатором. Якщо йдеться про здерев’янілі частини, то можна й ним. Видаляємо листки. Збережете букет якнайдовше, якщо потримаєте його в холодному приміщенні кілька годин, аби різкий перепад температури не зашкодив квітам і вони наситилися водою», — зазначає пані Єва.

Фахівчиня радить застосовувати препарати підживлення. У їхньому складі є антибактеріальний засіб, що вбиває бактерії, які дуже швидко розмножуються у воді. Розчин також містить цукор, який допомагає рослинам швидше зацвісти.

Єва Скутнік наголошує на ще одному нюансі: «Краще видалити листя, щоб живлення отримував бутон, а не зелень. Окрім того, листя у воді гнитиме, а цей процес тільки погіршить стан квітів. Наприклад, якщо ми хочемо залишити листя троянд, які нам подарували, то тільки верхнє — біля самої квітки, а решту — видаляємо. Це гарантія того, що букет довше стоятиме».

Засновниця курсів флористики рекомендує також вимивати щодня вазу детергентами та міняти воду.

Щоб хризантеми стояли довше, якнайчастіше зрошуйте стебла та листя водою з розпилювача

⌂ Фото: Щоб хризантеми стояли довше, якнайчастіше зрошуйте стебла та листя водою з розпилювача

Квіти обожнюють добрих сусідів, алкоголь та сіль. Про цікаві способи продовження життя букета читайте далі.

1. У квітів слід відразу зрізати стебла навскіс. Флористи радять це робити під водою, щоб стеблові канальці не забилися бульбашками повітря. Частину стебла, що перебуває у воді, очистіть від шипів і листочків.

2. Щоб хризантеми стояли довше, якнайчастіше зрошуйте стебла та листя водою з розпилювача.

3. Троянди й тюльпани ставлять у воду майже повністю; гербери, навпаки, занурюють у рідину не більше ніж на 5 сантиметрів.

4. Уникайте різкого перепаду температури: після купівлі залиште букет на 20 хвилин у неопалюваному приміщенні, наприклад у коридорі або на балконі, потім перемістіть у квартиру.

Рослини з порожнистим стеблом (наприклад, дельфініуми) збережете свіжими ще довго, якщо в стебло-трубочку вставите ватну кульку.

Фрезії подобається, коли господині у воду додають газованої води. Окрім того, ці квіти — неабиякі ласуни: вони навіть пізніше почнуть в’янути, якщо підсолодите воду у вазі.

Троянди, цикламени, хризантеми, гвоздики, айстри, клематиси віддають перевагу міцнішим напоям. Цим любителям алкоголю флористи рекомендують завжди додавати у вазу трохи спирту.

Гербери, флокси, жоржини, кали та гладіолуси не мають алкогольної залежності. Їм до вподоби більше солоне. Додавайте у воду чайну ложку солі.

Пам’ятайте й про добросусідство: деякі квіти, наприклад троянди, нарциси, гвоздики, трішки егоїстичні, адже не стоятимуть в одній вазі з іншими, інакше — швидше зів’януть.

✔  Гіацинти, мімози, нарциси та амариліси — єдині квіти, які люблять теплу воду.

Відео: Як продовжити життя букету у ваз

Готуємо правильну воду

1. Якщо вода не містить хлору, для антисептичного ефекту та підгодівлі можна додати половину таблетки ацетилсаліцилової кислоти, дві чайні ложки цукру або кубик рафінаду, 150 г борної кислоти.

2. Можна приготувати корисні та ефективні розчини: на літр води середньої температури — дві чайні ложки цукру чи столову ложку горілки (воду міняйте щодня); чайну ложку цукру та яблучного оцту (стебла в цьому рецепті слід занурювати мінімум на 7 см; воду міняйте що три дні); розчиніть подрібнену таблетку аспірину (воду міняйте що три дні).

Спеціально для «СонцеСаду» матеріал підготувала Анна Калініченко

Купити цибулини та насіння найкрасивіших квітів

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Найкращі рослини для живих огорож
Про 20 рослин, що найчастіше використовуються для створення живих огорож. Вони прості у догляді та невибагливі до умов вирощування
Ідеальний газон — розкіш, доступна кожному (журнал «СонцеСад» 1/2023)
Будинок із привабливим зеленим газоном довкола — мрія кожного господаря. Перетворити мрію на реальність допоможуть професійні поради Олександра Дмітрієва, директора «Гарден Сервіс», експерта з ландшафтного дизайну
Витончена азійська краса в українських садках (журнал «СонцеСад» 1/2023)
Селекціонерка Лариса Кикоть дала інтерв’ю спеціально для читачів журналу «СонцеСад». Вона знає про ці квіти все, адже вже багато років залюблена в їхню витончену красу.
Французька кімната «Саду Світельських»
Фотогалерея французької кімнати «Саду Світельських»
Як створити магію кам’яних садів самотужки (журнал СонцеСад 2/2022)
Створити справжню магію кам’яних садів зможете самотужки, якщо озброїтеся знаннями в цій сфері. Скористайтеся рекомендаціями експерта «СонцеСаду» Олега Божка
Як зберегти букет із троянд
Створюйте дивовижні композиції, щоб порадувати себе та рідних пахощами та переливом фарб прекрасної рослини вже у будинку, у вазі. Але як правильно зрізати, а потім зберегти букет, щоб продовжити відчуття свята? Пропонуємо поради експертів
Ешольція — мерехтливі метелики на клумбі
Хто ж не бажає створити на своїй ділянці квітник, що до пізньої осені радує яскравістю та свіжістю барв? Ешольція каліфорнійська — одна із найкращих однорічних де­коративних рослин, яку до того ж легко вирощувати
Про використання троянд у букетах
Як підібрати букет-подарунок для певної люди­ни? Які троянди використовувати і скільки? Як гарно оформити букет? Як зробити так, щоб він довше не втрачав свіжості? Відповідає флорист
Все своє життя любила і люблю квіти
Некрасивих квітів не буває. Всі вони чарівні, неповторні і в моєму серці є місце всім, — Ольга Бутко, с. Красноріченське, Луганська обл.

Рекомендовані товари!

Цинія Роза за 0,5 г

У наявності

Цинія Роза за 0,5 г (ЕНК-173)

8грн.
Фасування міні-упаковка
Тип цинія
Група квітучі, однорічник
Упаковка
Львиний зев Жар Любові за 0,2 г

У наявності

Львиний зев Жар Любові за 0,2 г (ЕНК-196)

8грн.
Фасування міні-упаковка
Тип левиний зев
Група квітучі, однорічник
Упаковка
Цинія Вишнева Королева за 0,2 г

У наявності

Цинія Вишнева Королева за 0,2 г (ЕНК-600)

8грн.
Фасування міні-упаковка
Тип цинія
Група квітучі, однорічник
Упаковка
Агератум блакитний за 0,1 г

У наявності

Агератум блакитний за 0,1 г (ЕНК-144)

10грн.
Фасування міні-упаковка
Тип агератум
Група квітучі, однорічник
Волошка червона за 0,25 г

У наявності

Волошка червона за 0,25 г (ЕНК-349)

8грн.
Фасування міні-упаковка
Тип волошка
Група квітучі, однорічник
Упаковка
Жоржина Кактусова суміш за 0,2 г

У наявності

Жоржина Кактусова суміш за 0,2 г (ЕНК-594)

15грн.
Фасування міні-упаковка
Тип жоржина
Група квітучі, однорічник
Сафлор фарбувальний за 0,5 г

У наявності

Сафлор фарбувальний за 0,5 г (ЕНК-563)

8грн.
Фасування міні-упаковка
Тип сафлор
Група однорічник
Титонія круглолиста (мексиканський соняшник) за 0,2 г

У наявності

Титонія круглолиста (мексиканський соняшник) за 0,2 г (ЕНК-726)

8грн.
Фасування міні-упаковка
Тип титонія
Група квітучі, однорічник