Експерт «СонцеСаду» Анжела Дзиба, кандидат сільськогосподарських наук, доцент розповість, коли краще садити мускарі в ґрунт і на підвіконні, а також як доглядати цю невибагливу рослину.
Зовні ці квіти дійсно нагадують міні-гіацинт, мають чудовий мускусний аромат, різні за забарвленням (зазвичай блакитні, сині, фіолетові, але є і білі, жовті, рожеві) і довго милуватимуть око цвітінням (упродовж квітня-травня). Дуже декоративна і приваблива рослина.
У саду мускарі висаджують масивами на газонах і у квітниках. Сорти і види із синім забарвленням квітів комбінують із нарцисами, тюльпанами (особливо з червоними і рожевими). Можна влаштовувати «квіткові струмки», розташовуючи цибулини звивистою смугою в обрамленні інших весняних квітів або каменів, висаджувати в альпінаріях групами по декілька штук.
⌂ Фото: Сорти і види із синім забарвленням квітів комбінують із нарцисами, тюльпанами
Найбільш декоративний мускарі Вірменський і його різновиди, які найчастіше вирощують на ділянках. Рослини цього виду цвітуть у травні запашними блакитними квітками з тоненькою білою облямівкою. Після відцвітання на їхньому місці можна посадити однорічні рослини.
Мускарі добре ростуть на сонячних місцях і чудово витримують напівтінь і тінь. Вони цікаво виглядають в альпінаріях, уздовж доріжок або висаджені групами, ефективнішими є щільні насадження. Мишачий гіацинт можна розмістити в будь-якому куточку саду, навіть під плодовими деревами.
Важливо!
Не слід висаджувати мускарі під вічнозеленими деревами й чагарниками.
Сорти мускарі, які використовують для озеленення: Golden Fragrance (заввишки 15-25 см), Bellevaila pycnantha (15-25 см), Botryoides Album, Latifolium (до 20 см), Comosum Plumosum (10-20 см), Azureum (10-15 см), White Magic (13-25 см).
Ці квіти дуже невибагливі у вирощуванні: що менше турбуєте мускарі, то їм краще.
Їх можна висаджувати у будь-якому куточку саду, навіть під деревами і чагарниками. Адже, доки на останніх з’явиться листя, мускарі «вбере» все весняне сонечко і пишно розцвіте. Найраніше про весну нагадає мускарі Лазурний (уже у квітні). Мускарі швидко розростаються і утворюють справжні «килими», які приваблюють кольором і ароматом. Особливо добре виглядають на галявинах, газонах.
⌂ Фото: Мускарі — неперевершена прикраса біля будинку
Мускарі віддають перевагу пухким, добре дренованим ґрунтам. Під час цвітіння вони потребують багато вологи, але в період спокою — навпаки — сухого середовища. Кілька років поспіль їх можна вирощувати на одному місці. Однак треба підживлювати перепрілим перегноєм (тоді рослини краще розвиваються).
Пересаджувати мускарі рекомендовано щонайменше за чотири-п’ять років. Вкривати на зиму його також не треба. Перед висаджуванням цибулини можна профілактично обробити проти хвороб та шкідників. Спочатку помістити на 30 хв. у 2% розчин карбофосу, а потім так само — у 0,1% розчин марганцевокислого калію.
⌂ Фото: Мускарі. Ідеї для дизайну
Зрозуміло, що перед тим цибулини треба оглянути, щоб вони були абсолютно цілими та здоровими. За добу перед висаджуванням бажано полити ґрунт. У посадкові ямки насипають шар річного піску завтовшки 2— 3 см (під цибулину). Це забезпечить дренаж ґрунту і захист від мікробів. Після висаджування цибулин грядку також бажано полити.
Якщо купити мускарі у перевіреного продавця, який торгує якісним матеріалом, можна спокійно висаджувати цибулини в ґрунт, попередньо не обробляючи.
⌂ Фото: Мускарі у горщиках прикрасять підвіконня взимку
Якщо хочете виростити мускарі в горщику на підвіконні, наприкінці липня викопайте цибулини і зберігайте їх у провітрюваному приміщенні при температурі +20°С. А наприкінці вересня-жовтня висадіть найбільші цибулинки у горщик (можна по декілька штук). Потім помістіть його в підвал і не поливайте. Десь у середині грудня занесіть горщики у світле приміщення і помірно поливайте — приблизно за п’ять тижнів мускарі нагадає про весну.
⌂ Фото: Посадка цибулин мускарі восени 2024 року
Рекомендовані товари!
У наявності
Цинія Карликова суміш за 0,2 г (ЕНК-74)
У наявності
Цинія Кактусоподібна суміш за 0,2 г (ЕНК-178)
У наявності
Цинія Махрова Мехіко за 0,3 г (ЕНК-266)
У наявності
Цинія Пурпурний принц за 0,5 г (ЕНК-468)
У наявності
Цинія Білий принц за 0,5 г (ЕНК-261)
У наявності
Саджанець Хоста Стілетто (Stiletto) (ОКН-3656(2-4л))