Як виростити мускарі — мишачий гіацинт

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
13.10.2022

Експерт «СонцеСаду» Анжела Дзиба, кандидат сільськогосподарських наук, доцент розповість, коли краще садити мускарі в ґрунт і на підвіконні, а також як доглядати цю невибагливу рослину.

Як виглядають мускарі

Зовні ці квіти дійсно нагадують міні-гіацинт, мають чудовий мускусний аромат, різні за забарвленням (зазвичай блакитні, сині, фіолетові, але є і білі, жовті, рожеві) і довго милуватимуть око цвітінням (упродовж квітня-травня). Дуже декоративна і приваблива рослина.

У саду мускарі висаджують масивами на газонах і у квітниках. Сорти і види із синім забарвленням квітів комбінують із нарцисами, тюльпанами (особливо з червоними і рожевими). Можна влаштовувати «квіткові струмки», розташовуючи цибулини звивистою смугою в обрамленні інших весняних квітів або каменів, висаджувати в альпінаріях групами по декілька штук.

Сорти і види із синім забарвленням квітів комбінують із нарцисами, тюльпанами

⌂ Фото: Сорти і види із синім забарвленням квітів комбінують із нарцисами, тюльпанами

Найбільш декоративний мускарі Вірменський і його різновиди, які найчастіше вирощують на ділянках. Рослини цього виду цвітуть у травні запашними блакитними квітками з тоненькою білою облямівкою. Після відцвітання на їхньому місці можна посадити однорічні рослини.

Мускарі добре ростуть на сонячних місцях і чудово витримують напівтінь і тінь. Вони цікаво виглядають в альпінаріях, уздовж доріжок або висаджені групами, ефективнішими є щільні насадження. Мишачий гіацинт можна розмістити в будь-якому куточку саду, навіть під плодовими деревами.

Важливо!

Не слід висаджувати мускарі під вічнозеленими деревами й чагарниками.

Сорти мускарі, які використовують для озеленення: Golden Fragrance (заввишки 15-25 см), Bellevaila pycnantha (15-25 см), Botryoides Album, Latifolium (до 20 см), Comosum Plumosum (10-20 см), Azureum (10-15 см), White Magic (13-25 см).

 

Мускарі — невибаглива квітка

Ці квіти дуже невибагливі у вирощуванні: що менше турбуєте мускарі, то їм краще.

Їх можна висаджувати у будь-якому куточку саду, навіть під деревами і чагарниками. Адже, доки на останніх з’явиться листя, мускарі «вбере» все весняне сонечко і пишно розцвіте. Найраніше про весну нагадає мускарі Лазурний (уже у квітні). Мускарі швидко розростаються і утворюють справжні «килими», які приваблюють кольором і ароматом. Особливо добре виглядають на галявинах, газонах.

Мускарі — неперевершена прикраса біля будинку

⌂ Фото: Мускарі — неперевершена прикраса біля будинку

Мускарі віддають перевагу пухким, добре дренованим ґрунтам. Під час цвітіння вони потребують багато вологи, але в період спокою — навпаки — сухого середовища. Кілька років поспіль їх можна вирощувати на одному місці. Однак треба підживлювати перепрілим перегноєм (тоді рослини краще розвиваються).

Пересаджувати мускарі рекомендовано щонайменше за чотири-п’ять років. Вкривати на зиму його також не треба. Перед висаджуванням цибулини можна профілактично обробити проти хвороб та шкідників. Спочатку помістити на 30 хв. у 2% розчин карбофосу, а потім так само — у 0,1% розчин марганцевокислого калію.

Мускарі. Ідеї для дизайну

⌂ Фото: Мускарі. Ідеї для дизайну

Зрозуміло, що перед тим цибулини треба оглянути, щоб вони були абсолютно цілими та здоровими. За добу перед висаджуванням бажано полити ґрунт. У посадкові ямки насипають шар річного піску завтовшки 2— 3 см (під цибулину). Це забезпечить дренаж ґрунту і захист від мікробів. Після висаджування цибулин грядку також бажано полити.

Якщо купити мускарі у перевіреного продавця, який торгує якісним матеріалом, можна спокійно висаджувати цибулини в ґрунт, попередньо не обробляючи.

 

Як виростити мускарі на підвіконні

Мускарі у горщиках прикрасять підвіконня взимку

⌂ Фото: Мускарі у горщиках прикрасять підвіконня взимку

Якщо хочете виростити мускарі в горщику на підвіконні, наприкінці липня викопайте цибулини і зберігайте їх у провітрюваному приміщенні при температурі +20°С. А наприкінці вересня-жовтня висадіть найбільші цибулинки у горщик (можна по декілька штук). Потім помістіть його в підвал і не поливайте. Десь у середині грудня занесіть горщики у світле приміщення і помірно поливайте — приблизно за п’ять тижнів мускарі нагадає про весну.

Посадка цибулин

⌂ Фото: Посадка цибулин мускарі восени 2022 року 

Купити цибулини мускарі

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Неймовірна історія з гіацинтами
Історія про те, як квіти здивували своєю жагою до життя через 30 років. Розповідь читачки «СонцеСаду» Зої Яценко з села Плоске, Черкаської обл.
Ешольція — мерехтливі метелики на клумбі
Хто ж не бажає створити на своїй ділянці квітник, що до пізньої осені радує яскравістю та свіжістю барв? Ешольція каліфорнійська — одна із найкращих однорічних де­коративних рослин, яку до того ж легко вирощувати
Тюльпани — ніжні весняні квіти
Тюльпани — одні з найпопулярніших і широко поширених цибу­линних культур. Класифікація, догляд та підживлення цієї рослини
Гіацинт: квітка дощу для прикраси вашого саду
Квітка дощу — саме так у перекладі з грецької звучить назва цієї чарівної квітки. Посадка в саду, догляд та способи зберігання цибулин гіацинтів
Долина нарцисів
Є в Україні справжнє природне диво — ціла долина дикорослих нарцисів
Пересаджуємо лілійник (журнал СонцеСад №1/2021)
Як викопати, розділити і коли пересадити лілійник

Рекомендовані товари!