Як виростити мускарі — мишачий гіацинт

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
13.10.2022

Експерт «СонцеСаду» Анжела Дзиба, кандидат сільськогосподарських наук, доцент розповість, коли краще садити мускарі в ґрунт і на підвіконні, а також як доглядати цю невибагливу рослину.

Як виглядають мускарі

Зовні ці квіти дійсно нагадують міні-гіацинт, мають чудовий мускусний аромат, різні за забарвленням (зазвичай блакитні, сині, фіолетові, але є і білі, жовті, рожеві) і довго милуватимуть око цвітінням (упродовж квітня-травня). Дуже декоративна і приваблива рослина.

У саду мускарі висаджують масивами на газонах і у квітниках. Сорти і види із синім забарвленням квітів комбінують із нарцисами, тюльпанами (особливо з червоними і рожевими). Можна влаштовувати «квіткові струмки», розташовуючи цибулини звивистою смугою в обрамленні інших весняних квітів або каменів, висаджувати в альпінаріях групами по декілька штук.

Сорти і види із синім забарвленням квітів комбінують із нарцисами, тюльпанами

⌂ Фото: Сорти і види із синім забарвленням квітів комбінують із нарцисами, тюльпанами

Найбільш декоративний мускарі Вірменський і його різновиди, які найчастіше вирощують на ділянках. Рослини цього виду цвітуть у травні запашними блакитними квітками з тоненькою білою облямівкою. Після відцвітання на їхньому місці можна посадити однорічні рослини.

Мускарі добре ростуть на сонячних місцях і чудово витримують напівтінь і тінь. Вони цікаво виглядають в альпінаріях, уздовж доріжок або висаджені групами, ефективнішими є щільні насадження. Мишачий гіацинт можна розмістити в будь-якому куточку саду, навіть під плодовими деревами.

Важливо!

Не слід висаджувати мускарі під вічнозеленими деревами й чагарниками.

Сорти мускарі, які використовують для озеленення: Golden Fragrance (заввишки 15-25 см), Bellevaila pycnantha (15-25 см), Botryoides Album, Latifolium (до 20 см), Comosum Plumosum (10-20 см), Azureum (10-15 см), White Magic (13-25 см).

 

Мускарі — невибаглива квітка

Ці квіти дуже невибагливі у вирощуванні: що менше турбуєте мускарі, то їм краще.

Їх можна висаджувати у будь-якому куточку саду, навіть під деревами і чагарниками. Адже, доки на останніх з’явиться листя, мускарі «вбере» все весняне сонечко і пишно розцвіте. Найраніше про весну нагадає мускарі Лазурний (уже у квітні). Мускарі швидко розростаються і утворюють справжні «килими», які приваблюють кольором і ароматом. Особливо добре виглядають на галявинах, газонах.

Мускарі — неперевершена прикраса біля будинку

⌂ Фото: Мускарі — неперевершена прикраса біля будинку

Мускарі віддають перевагу пухким, добре дренованим ґрунтам. Під час цвітіння вони потребують багато вологи, але в період спокою — навпаки — сухого середовища. Кілька років поспіль їх можна вирощувати на одному місці. Однак треба підживлювати перепрілим перегноєм (тоді рослини краще розвиваються).

Пересаджувати мускарі рекомендовано щонайменше за чотири-п’ять років. Вкривати на зиму його також не треба. Перед висаджуванням цибулини можна профілактично обробити проти хвороб та шкідників. Спочатку помістити на 30 хв. у 2% розчин карбофосу, а потім так само — у 0,1% розчин марганцевокислого калію.

Мускарі. Ідеї для дизайну

⌂ Фото: Мускарі. Ідеї для дизайну

Зрозуміло, що перед тим цибулини треба оглянути, щоб вони були абсолютно цілими та здоровими. За добу перед висаджуванням бажано полити ґрунт. У посадкові ямки насипають шар річного піску завтовшки 2— 3 см (під цибулину). Це забезпечить дренаж ґрунту і захист від мікробів. Після висаджування цибулин грядку також бажано полити.

Якщо купити мускарі у перевіреного продавця, який торгує якісним матеріалом, можна спокійно висаджувати цибулини в ґрунт, попередньо не обробляючи.

 

Як виростити мускарі на підвіконні

Мускарі у горщиках прикрасять підвіконня взимку

⌂ Фото: Мускарі у горщиках прикрасять підвіконня взимку

Якщо хочете виростити мускарі в горщику на підвіконні, наприкінці липня викопайте цибулини і зберігайте їх у провітрюваному приміщенні при температурі +20°С. А наприкінці вересня-жовтня висадіть найбільші цибулинки у горщик (можна по декілька штук). Потім помістіть його в підвал і не поливайте. Десь у середині грудня занесіть горщики у світле приміщення і помірно поливайте — приблизно за п’ять тижнів мускарі нагадає про весну.

Посадка цибулин

⌂ Фото: Посадка цибулин мускарі восени 2024 року 

Купити цибулини мускарі

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Зелений сад із горщика: переваги садіння в контейнерах (журнал «СонцеСад» 3/2023)
Зараз на сайті пропонуються саджанці двох категорій – з голим коренем та у контейнері. Останній варіант дорожчий, але є вагомі переваги посадки саджанців у контейнері, про які обов'язково потрібно дізнатися
Як догодити рослинам, які люблять кислий ґрунт
Перш ніж садити чорницю, журавлину чи брусницю на власній присадибній ділянці чи обирати місце для промислового вирощування цих рослин, перевірте рівень рН ґрунту на обраній ділянці
Екзотичне перевтілення: із чудернацького гарбуза в розкішний світильник чи вазу (журнал «СонцеСад» 1/2023)
Майстриня Ольга Сергієнко та її чоловік Володимир з Києва — вдалий приклад творчого тандему. У їхніх руках оживають лагенарії, які перевтілюються в повноцінний декор кімнати
Неймовірна історія з гіацинтами
Історія про те, як квіти здивували своєю жагою до життя через 30 років. Розповідь читачки «СонцеСаду» Зої Яценко з села Плоске, Черкаської обл.
Як садити гладіолуси, щоб вони милували око
Вирощування гладіолусів — справа нескладна, але потребує знань та сумлінної праці. Як правильно вирощувати гладіолуси, радить експертка «СонцеСаду» Євгенія Гаврилівна РУДЬ, садівник-любитель
Ешольція — мерехтливі метелики на клумбі
Хто ж не бажає створити на своїй ділянці квітник, що до пізньої осені радує яскравістю та свіжістю барв? Ешольція каліфорнійська — одна із найкращих однорічних де­коративних рослин, яку до того ж легко вирощувати
Тюльпани — ніжні весняні квіти
Тюльпани — одні з найпопулярніших і широко поширених цибу­линних культур. Класифікація, догляд та підживлення цієї рослини
Ґрунт. Фундамент щедрих урожаїв
Знаючи біологічні особливості кожної плодової породи, можна створити найбільш сприятливі умови для тривалого продуктивного використання плодових і ягідних насаджень
Долина нарцисів
Є в Україні справжнє природне диво — ціла долина дикорослих нарцисів

Рекомендовані товари!

Цинія Карликова суміш за 0,2 г

У наявності

Цинія Карликова суміш за 0,2 г (ЕНК-74)

8грн.
Фасування міні-упаковка
Тип цинія
Група квітучі, однорічник
Упаковка
Цинія Кактусоподібна суміш за 0,2 г

У наявності

Цинія Кактусоподібна суміш за 0,2 г (ЕНК-178)

9грн.
Фасування міні-упаковка
Тип цинія
Група квітучі, однорічник
Упаковка
Цинія Махрова Мехіко за 0,3 г

У наявності

Цинія Махрова Мехіко за 0,3 г (ЕНК-266)

9грн.
Фасування міні-упаковка
Тип цинія
Група квітучі, однорічник
Упаковка
Цинія Пурпурний принц за 0,5 г

У наявності

Цинія Пурпурний принц за 0,5 г (ЕНК-468)

8грн.
Фасування міні-упаковка
Тип цинія
Група квітучі, однорічник
Упаковка
Цинія Білий принц за 0,5 г

У наявності

Цинія Білий принц за 0,5 г (ЕНК-261)

10грн.
Фасування міні-упаковка
Тип цинія
Група квітучі, однорічник
Упаковка
Саджанець Флокс Флокс шиловидний Amazing Grace

У наявності

Саджанець Флокс Флокс шиловидний Amazing Grace (ОКН-3234(2-4л))

119грн.
Тип крони кулястий
Упаковка контейнер
Час саджання з березня по жовтень
Група декоративна, квітуча
Розміри низькорослі
Форма багаторічники
Саджанець Хоста Стілетто (Stiletto)

У наявності

Саджанець Хоста Стілетто (Stiletto) (ОКН-3656(2-4л))

185грн.
Тип крони розлогий
Упаковка контейнер
Час саджання з березня по жовтень
Група декоративна, трав'яниста
Розміри низькорослі
Форма багаторічники