Хеномелес — це рослина, яку цінують за надзвичайну красу квітів та цілющі властивості плодів, багатих на вітаміни. Належить до сімейства розоцвітих. Є низькорослі та високорослі форми хеномелесу. А квіти можуть бути білі, рожеві, лососеві, червоні, кремові, прості, махрові, напівмахрові. Бутони розкриваються поступово, тому квітування триває аж декілька тижнів.
Як доглядати за хеномелесом, щоб насолоджуватися видом надзвичайно красивої рослини та їсти корисні плоди зі свого саду, розповість експерт «СонцеСаду» Катерина Павлішина, с. Катеринівка, Харківська обл.
Що стосується розмноження, то є декілька способів.
✔ Один із них, який я вважаю найпростішим, — це прикопування відводку. Перед тим треба надрізати кору для кращого вкорінення і залишити вершечок гілочки над поверхнею землі. Ґрунт обов’язково слід зволожувати, можна замульчувати.
✔ Другий спосіб — живцювання зеленими живцями у червні. Беруть гілочку завдовжки приблизно 8-10 см. Зріз роблять гострим ножем, краще вранці, коли рослина в росі. Висаджують живець під пластикову пляшку чи в парничок, поливають. Надалі треба стежити, аби ґрунт не пересихав.
Зазвичай хеномелес дуже добре укорінюється, тому навіть стимулятор укорінення не використовую. Невдовзі зелений приріст вказуватиме на те, що з’явилися корінці. Але не слід поспішати з пересаджуванням на нове місце. Укорінений живець має перезимувати. І лише навесні можна впевнено пересаджувати рослину на постійне місце.
⌂ Фото: Хеномелес дуже добре укорінюється
✔ І третій спосіб — це розмноження насінням, яке є в достатній кількості в достиглих плодах і після висівання досить добре сходить. Проте сіянці, одержані з насіння, не повністю передадуть характерні ознаки батьківської рослини. Та не засмучуйтеся, оскільки серед нових рослин обов’язково з’явиться щось цікаве, навіть незвичайне. Це може бути інший колір квітки чи її форма, що є завжди бажаною і приємною несподіванкою для квітникаря. Насіння краще висівати пізно восени для природної стратифікації. Навесні воно дасть дружні сходи.
Щодо обрізування, то навесні робіть лише санітарне. Але якщо кущ має шість-сім років, то слід провести й омолоджувальне: вирізати старі гілки, які вже не плодоносять. Обрізують до набухання бруньки.
Після надзвичайно красивого квітування айва японська починає формування плодів, що достигатимуть у вересні та матимуть цілющі властивості.
⌂ Фото: Хеномелес у ландшафтному дизайні
Про особливості ландшафтного дизайну слухайте в нашому аудіозаписі:
Добре росте на сонячному місці, але витримує невелике затінення. На сонці світлолюбний хеномелес сповна розкриє свою декоративність. Квіти матимуть яскравіше забарвлення, а плоди добре достигатимуть. А ще хеномелес не потребує багато вологи. Дорослим рослинам цілком вистачає дощу, а молоді треба декілька разів полити.
Листя хеномелесу також дуже гарне і від початку розпускання, і після зміни кольору восени. Є лише один недолік — це те, що айва японська має колючки. Але оскільки кущ не вибагливий, то й роботи з ним мало.
Ця рослина заслуговує на гідне місце в саду.
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Хеномелес Ріnk Lady (ОКН-347(2-4л))
У наявності
Саджанець Хеномелес Orange Star (ОКН-1185(2-4л))
У наявності
Саджанець Тамарикс галузистий Rosea (ОКН-742(2-4л))
У наявності
Саджанець Сніжноягідник White hedge (ОКН-396(5-7,5л))
У наявності
Саджанець Форзиція Голден Наггет (ОКН-3054(5-7,5л))