Тетяна Гарник професор фітотерапевт
КАВУН. Мабуть, даремно когось переконувати в доцільності вживання кавунів та динь – рука сама тягнеться за ароматною та смачною скибкою. Тому лише одна підказка: якщо хочете позбутися уратних чи оксалатних солей у нирках, скибки кавуна не вистачить – для цього рекомендують з’їдати по 2–2,5 кг достиглих кавунів на день або пити з них сік. Кавуновий сік розчиняє солі й видаляє їх з організму. До речі, склянка кавунового соку може допомогти при печії. Крім того, кавуни здатні розріджувати кров і сприяють кровотворенню. Клітковина м’якоті посилює перистальтику кишечнику, добре впливає на кишкову мікрофлору, сприяє виведенню з крові холестерину. Кавуновий сік рекомендують вживати в разі хворих суглобів, гіпертонії.
НАСТІЙ З НАСІННЯ. Насіння кавуна також не викидайте – його можна висушити, спорошкувати й використовувати при маткових кровотечах, змішавши з молоком у пропорції 1:10. Протягом дня випивати дві склянки суміші між при йомами їжі.
МАСКА. Жінки можуть використовувати кавуновий сік для догляду за шкірою. Маска із соку кавуна поліпшує колір шкіри, омолоджує її. Для цього складіть п’ять-шість шарів марлі, змочіть її в сік,
покладіть на обличчя на 15–20 хвилин, потім сполосніть його теплою водою і змастіть кремом, яким користуєтеся зазвичай. Такий засіб рекомендовано для всіх т и п і в шкіри.