Вирощування смородини: секрети щедрого врожаю

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
31.10.2023

Яка ягода має репутацію найпершого народного лікувального засобу при застудних захворюваннях? – Правильно, це смородина. Господині готують з цієї ягоди цілюще варення, джеми, желе, сиропи, наливки та багато іншого. Листя використовують для консервування, гілочки – для заварювання чаїв. Що потрібно зробити, щоб ваш кущ смородини добре прижився і давав щедрий урожай, розкаже Олександр Ярещенко, селекціонер, заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН.

 

Як правильно посадити кущ смородини? – Підготуйте місце для посадки. Заглибте кущ на 5 см нижче, ніж він ріс у розпліднику та зріжте надземну частину, залишивши по 2-3 бруньки на кожному пагоні. Це обов'язкова рекомендація, а чому це необхідно виконати, фахівець детально пояснює у відеосюжеті.

Пан Олександр дав рекомендації, як доглядати за кущем у перші два роки після посадки. Необхідний достатній полив, підживлення, розрушування ґрунту, боротьба з бур'янами.

В останні роки добре зарекомендували себе нові типи синтетичних мульчувальних матеріалів: агротканина, агроволокно, мульчувальна плівка.

Які переваги кожного матеріалу та які особливості його застосування, який матеріал вибрати для себе детально пояснює експерт з багаторічним досвідом догляду за ягідними культурами.

Серед органічних мульчувальних матеріалів можна виділити солому, а ось чому не варто брати тирсу почуєте під час перегляду цього відеосюжету.

 

  Добірку статей про смородину знайдете на нашому сайті

 Більше свіженької інформації отримуйте з наших сторінок у  Facebook,  Instagram. Підписуйтеся також на YouTube-канал.

 Все про акції та знижки на рослини дому, саду та городу можна дізнатися на сайт розділ «акції»

LinkedIn
WhatsApp
Telegram