Чорниця (лохина) Река. Обрізка дорослого куща

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
05.12.2023

Не секрет, що догляд за кожним конкретним сортом лохини має свої нюанси. У цьому відеосюжеті Дмитро Гончарук, співвласник господарства «Фруктовий сад АТ» детально показав, якого догляду потребує лохина Река. Ви побачите детальний майстер-клас з осіннє-зимової обрізки кущів.

При обрізці кущів лохини Река варто приділити увагу всій рослині від коренів до кінчиків. Приготуйте необхідні інструменти: сікатор і сучкоріз.

Починаємо, як завжди, обрізку знизу. В першу чергу обрізають нахилені, горизонтальні пагони. Влітку вони наберуть ваги і ляжуть на землю, ягоди втратять свою якість: можуть забруднитися від землі, від надмірного умивання росою можуть захворіти. Гілки, які ростуть від самого кореня, відрізають, залишаючи пеньок висотою 1 см, щоб у перспективі з цього місця відросли пагони у майбутньому. Всі дрібні пагони, які відростають від коріння, без жалю видаляємо, залишаємо 3-4 молоді пагони для заміщення головних гілок у майбутньому.

Основні хвороби лохини – грибкові, які з'являються від застою повітря. Тому слідкуємо, щоб низ і середина куща не були загущені і вітерець вільно гуляв у кроні. Також слідкуємо за достатньою інсоляцією куща.

Саме сорт Река особливо схильний до надмірного навантаження ягодами. Тому частини верхівок варто прирізати, щоб трохи зменшити кількість плодових утворень.

  Купити саджанці лохини Река недорого можна в інтернет-магазині «СонцеСад».

 Цікаву інформацію про лохину знайдете на нашому сайті.

 Більше свіженької інформації отримуйте з наших сторінок у  Facebook, Instagram. Підписуйтеся також на YouTube-канал.

 Все про акції та знижки на рослини дому, саду та городу можна дізнатися на сайті, розділ «Акції»

LinkedIn
WhatsApp
Telegram