Лядвенець рогатий як корм для тварин і ліки для людей

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
14.12.2022

До родини бобових належить лядвенець рогатий. Це багаторічна пасовищна і сінокісна кормова культура, яка адаптується до будь-яких природних умов і біохімічного складу ґрунту: звичайного чи кислотного. До того ж, це прекрасний сидерат і корм для сільськогосподарських тварин, запевняє кандидат сільськогосподарських наук, завідувач відділу селекції кормових культур Інституту кормів і сільського господарства Поділля Василь Бугайов. Як правильно висівати лядвенець рогатий, норми посіву культури дізнайтеся з  відеоролику від «СонцеСаду».

Цікава інформація про типи лядвенцю рогатого і його сорти, серед яких експерт виділяє сорт Гелон та Аякс. Одна з переваг цих сортів у  високій посухостійкості. Ляндвенець рогатий гарно формує вегететавну масу, не викликає імпанію в худоби, тобто здуття, як це може бути при випасанні, наприклад, на конюшині.

До речі, для виготовлення високоякісних сирів сільсгоспвиробники вносять в щоденний раціон худобі лядвенець рогатий. Скільки його потрібно, щоб отримати смачний сир, розповідає наш експерт у відео.

Лядвенець рогатий зацікавить прихильників органічного вирощування рослин і стане знахідкою для бджолярів. Адже тонкий аромат квітів цієї культури приваблює бджіл, які злітаються до яскраво жовтих суцвіть, щоб посмакувати ніжним нектаром.

До того ж лядвенець рогатий входить до складу мавританських газонів, які відрізняються від звичайних квітучими ароматними травами і створюють  яскравий ландшафтний дизайн біля будинку.

Для зміцнення здоров’я щодня потрібно з’їдати по кілька квіток лядвенцю рогатого, запевняє Василь Бугайов. Яку лікувальну дію мають суцвіття дивіться у відео.

Створіть дивовижно квітучий газон біля будинку, обравши траву газонну Мавританську.

Радимо прочитати та подивитися про користь інших сидератів: про буркуннут, боби і люцерну.

Підписуйтеся на наші сторінки, аби бути у курсі нових вигідних цін та корисних порад фахівців у ЮтубFacebook, Instagram.

LinkedIn
WhatsApp
Telegram