Як посадити яблуню

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
27.11.2023

Якщо ви хочете посадити яблуню, але не зовсім впевнені в своїх силах, то запрошуємо вас до перегляду цього відеосюжету від «СонцеСаду». В ньому Інна ГОНЧАРОВСЬКА, науковий співробітник відділу акліматизації плодових рослин Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка, кандидат біологічних наук розказує і показує, як праильно садити яблуні

Сучасні яблуні для інтенсивного садівництва щеплять на карликові підщепи. Такі дерева не будуть більше 3 метрів висотою та починають плодоносити на 3 рік після висадки.

Яму для посадки яблуні готують за місяць до висадки і роблять її розміром 1×1 метр і глибиною 70 см. Верхній родючий шар відкладаємо у сторону. Наповнювати ми її будемо сумішшю компосту, піску, перегною та верхнього ґрунту.

Перед посадкою перевіряємо стан саджанця, чи немає на ньому ознак хвороб чи пошкодження. Викопуємо ямку такою глибиною, щоб корінь повністю помістився у ямі. Прикоренева шийка залишається над землею на рівні 5 см. Установлюємо саджанець, ставимо поряд кілок і шпагатом прив'язуємо для фіксації саджанця вертикально. Засипаємо ямку землею і ретельно притоптуємо ногою, щоб коріння було оточено ґрунтом. Зверху виливаємо приблизно 20 літрів води. Коли вода втане, зверху засипаємо землею.

Перший час поливаємо саджанець раз на тиждень по 10 л води, поступово рослина укоріниться і потреба у поливі зменшиться.

 Добірку статей про яблуні знайдете на нашому сайті.

 Більше свіженької інформації отримуйте з наших сторінок у  Facebook, Instagram. Підписуйтеся також на YouTube-канал.

 Все про акції та знижки на рослини дому, саду та городу можна дізнатися на сайт розділ «Акції»

LinkedIn
WhatsApp
Telegram