Обрізка молодої яблуні (1-2 роки)

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
15.11.2023

Яблуні потрібно обрізати молодими, щоб визначити майбутній вигляд дерева та закласти його урожайність. Віктор Жук, провідний науковий співробітник селекційно-технологічного відділу Інституту садівництва НААН України, кандидат с.-г. наук розповідає та показує, як обрізати 2-річне дерево.

У однорічних дерев після посадки потрібно одразу закласти зону формування гілок нижнього ярусу. На висоті до 90 см роблять укорочення рослини. Верхівкову бруньку залишають, а нижче неї 4-5 бруньок викидають.Також очищають від бруньок зону штамбу.

У дворічних дерев може спостерігатись багато пагонів і частина з них вже може бути з кільчатками – плодовими утвореннями. Загалом у цій частині крони потрібно залишити 4-6 гілок і перевагу треба буде надати пагонам з кільчатками, щоб у цьому році вже отримати урожай. Ще важливим фактором є кути розходження між гілками. Добре, коли між нижнім рядом гілок кут буде 120°. Частину гілок, які конкурують між собою, треба вирізати, щоб крона не загущувалась і дерево не витрачало зайвих сил на ріст деревини, а краще почала плодоносити.

При перегляді відео ви побачите на живому дереві, як фахівець оцінює якість пагонів і які він пропонує методи до них примінити.

 Добірку статей про яблуні знайдете на нашому сайті.

 Більше свіженької інформації отримуйте з наших сторінок у  Facebook, Instagram. Підписуйтеся також на YouTube-канал.

 Все про акції та знижки на рослини дому, саду та городу можна дізнатися на сайт розділ «Акції»

LinkedIn
WhatsApp
Telegram