Персик: правила посадки та догляду

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
22.02.2023

Солодкими, налитими сонцем персиками з задоволенням ласують діти та дорослі. Кожен господар хоче мати хоча б одне деревце цього ароматного фрукта у своєму саду. З основними правилами посадки та догляду за саджанцями персика знайомить аудиторію «СонцеСаду» Олена Кіщак,  доктор сільськогосподарських наук, завідувач селекційно-технологічного відділу Інституту садівництва НААН України.

Найкращий період для посадки персика в саду — осінь, але може бути й весна. Яких принципів дотримуватися, висаджуючи молоде деревце в ґрунт восени чи навесні, щоб рослина міцно вкоренилася, розповість наше відео.

Перед посадкою корені саджанця експертка рекомендує замочити у воді. Для чого  потрібно це робити та протягом якого часу тримати? Скільки літрів води необхідно для посадки однієї рослини? Саджанці персиків вирощують на сіянцях аличі або абрикоса. Відповідно і висаджують їх на ґрунтах різного складу: родючих або піщаних. Дивіться наше відео і ви знайдете відповіді на всі питання.

На зиму фахівець рекомендує деревце обв’язати папером, мішками або агроволокном,  а місце щеплення нагорнути землею. Незалежно від того, коли  посаджена рослина, обрізку потрібно проводити лише ранньою весною. Як сформувати правильну крону, дізнайтеся  з ролику.

Добірку статей про персики знайдете на нашому сайті.

Як грамотно обрізати гілки персика після збору плодів восени читайте у статтях «Турбота про нектар літа»  та «Персик любить обрізування» 

Про особливості адаптації персикових дерев до природних умов Північної та Західної України читайте ТУТ, ще дізнайтеся як «Морозостійкі персики дали перший урожай» та про унікальний сорт персика. 

Доглядайте за персиками та абрикосами правильно, натиснувши сюди

Про особливості посадки та обрізки кісточкових культур слухайте в нашому аудіоінтерв’ю.

Вирощуйте смачні персики та нектарини разом з «СонцеСадом», обирайте саджанці дерев. 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram