Фундук Трапезунд: як вирощувати правильно

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
15.05.2024

У відео сюжеті селекціонер та садівник із великим досвідом Ігор Цибенко ділиться з глядачами «СонцеСаду» досвідом вирощування фундука Трапезунд. На власній ділянці експерт впродовж багатьох років підбирав оптимальний метод формування крони саме для цього сорту. Своїми спостереженнями він щедро ділиться з читачами.   

Фундук Трапезунд – один з найпопулярніших сортів в Україні. Це найбільш крупноплідний сорт морозостійких горіхів для посадки. Високоурожайний, з високим відсотком ядра відповідає світовим стандартам – величезний горіх округлої форми з темно-коричневою шкаралупою. У плодозав’язках від 2 до 6 горіхів.

Селекціонер та садівник із великим досвідом Ігор Цибенко поділився з глядачами порадами щодо вирощування фундука Трапезунд. Цей сорт дає шикарні великі горішки. Плоди тонкошкірі, смачні, вихід ядра більший ніж 60%, до 4 г.

Особливість даного сорту полягає в тому, що фундук не хоче рости штамбом. Для Трапезунда підходить циклічний метод вирощування пагонів і формування кущів. Першого року іде ріст молодих пагонів приблизно на 30-40 сантиметрів приросту. На другий рік пагін обклався плодовою деревиною і сережками.  На третій рік росту, пагін віддав урожай і його потрібно видаляти.

Таким циклічним методом, залишаючи кожен рік 5 пагонів однорічних і 5 пагонів дворічних, можна вирощувати великі врожаї фундука на кущах. Восени обріжте фундук Трапезунд, прибравши старі гілки, бічні пагони, забезпечте доступ світла, тепла. Наступного року будуть плодоносити дворічні пагони. Звичайно, краще один раз побачити, ніж 10 разів прочитати. Тому запрошуємо до перегляду. Садівник сам все покаже на реальному кущі.

Фундук Трапезунд належить до рекордних довгожителів. На одному місці він здатний розвиватися понад сто років. Найбільшим урожаєм він порадує вас з 7-го до 20-го року життя. Крім того, він має гарний декоративний зовнішній вигляд, здатний прикрасити ваш сад у будь-яку пору року.

Популярність даного сорту пояснюється його високою врожайністю та невибагливістю у вирощуванні.

 

 Добірку статей про горіхи знайдете на нашому сайті.

 Більше свіженької інформації отримуйте з наших сторінок у  Facebook, Instagram. Підписуйтеся також на YouTube-канал.

 Все про акції та знижки на рослини дому, саду та городу можна дізнатися на сайті, у розділі «Акції»

LinkedIn
WhatsApp
Telegram