Медоносна рослина материнка (орегано): вирощування та використання

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
27.11.2023

Голова «Фундації жінок-пасічниць» та бджолярка у четвертому поколінні Леонора Адамчук провела для аудиторії «СонцеСаду» ознайомчу екскурсію по дикорослим медоносам. Особливу увагу вона звернула на запашну материнку. Ця рослина з легкістю поповнить вашу колекцію домашніх лікарських рослин і її вирощування вас не обтяжить. 

Ділянки з материнкою звичайною або її ще називають орегано дуже привабливі для бджіл. Це запашна і духмяна рослина, яка виділяє нектар протягом усього дня. Гілочки і квіти материнки навіть використовують для приваблювання роїв.

Виростити материнку не складно, її сіють, на наступний рік з неї виростає невеликий кущик, а вже на третій рік це повноцінна рослина. Восени або рано навесні обрізають наземну частину на висоту до 20 см і за декілька місяців кущі повністю відновлюються.

Цікаво було послухати про досвід вирощування материнки у промислових обсягах в деяких європейських країнах.

Материнку називають жіночою травою, її ефірні олії мають виражений відновлюючий вплив на жіноче здоров'я. Але насправді, вживати чай та мед із материнки буде корисно для представників обох статей.

Монофлорний мед із материнки добувати важко, але можливо. Мед з материнки бурштинового кольору та багатий тими ж біологічно активними речовинами, що і сама материнка. Він дуже в'язкий, кристалізується повільно, солодкість помірна та має яскраво виражений аромат орегано. Найкраще його використовувати у якості сирого меду без термічної обробки.

Ще багато цікавого розповіла про материнку Леонора Адамчук, запрошуємо до перегляду відеосюжету.

► Купити насіння материнки можна в інтернет-магазині «СонцеСад».

 Добірку статей про лікарські рослини знайдете на нашому сайті.

 Більше свіженької інформації отримуйте з наших сторінок уFacebook, Instagram. Підписуйтеся також на YouTube-канал.

 Все про акції та знижки на рослини дому, саду та городу можна дізнатися на сайті, розділ «Акції»

LinkedIn
WhatsApp
Telegram