Як правильно сіяти білу та жовту кукурудзу поруч: поради від Михайла Нагорняка

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
31.10.2023

Коли ми обираємо сорт кукурудзи для своєї ділянки, то хочемо отримати урожай відповідної якості. Які секрети збереження сортових властивостей при посіві декількох сортів на одній ділянці? Про це для аудиторії «СонцеСаду» люб'язно розповів селекціонер Михайло Нагорняк у цьому відеоролику.

Кожна рослина кукурудзи має одночасно чоловічі та жіночі квіти і є самозапильною. Але також запилення відбувається від волоття однієї рослини до качанів іншої.

Біла і мармурова кукурудза при сусідстві з жовтоплідними сортами успадкують жовте забарвлення насіння. Як цього уникнути?використовують три основні методи для цієї цілі:

► просторова ізоляція (висівати одні сорти на відстані 300 метрів від інших);

► часова ізоляція (висівати пізній сорт і ранній одночасно, щоб вони цвіли в різний термін);

► обсівання білих сортів мармуровими, тоді урожай буде білий з краплинами жовтого.

Чому важливо зберегти біле насіння, чому така кукурудза корисніша для людини та за що так полюбився сорт Білий кролик українським споживачам розповідає успішний селекціонер і підприємець у цьому сюжеті.

Гасло «Майбутнє за біорізноманіттям», яке озвучив експерт, повинно надихати нас на експерименти на своїй присадибній ділянці та пошуки нового кращого, що можна взяти від матінки-землі. Автор закликає не зупинятись на чомусь одному, а брати різні сорти і робити для себе і своєї родини нові відкриття.

Поради і рекомендації експертів СонцеСаду допоможуть вам отримувати чудові врожаї, наша багата відео- та аудіобібліотека до ваших послуг.

 Добірку статей про кукурудзу знайдете на нашому сайті

 Більше свіженької інформації отримуйте з наших сторінок у  Facebook,  Instagram. Підписуйтеся також на YouTube-канал.

 Все про акції та знижки на рослини дому, саду та городу можна дізнатися на сайт розділ «акції»

LinkedIn
WhatsApp
Telegram