Собача кропива: особливості квітування та користь для бджіл

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
27.11.2023

Існує думка, що в природі немає нічого зайвого, кожна травинка може принести велику користь, головне її правильно використати. Собача кропива – не виключення. Лікувальні властивості цієї рослини відомі з сивої давнини. А ось про його медоносність ви почуєте під час перегляду відеосюжету з пасічницею, головою «Фундації жінок-пасічниць» Леонорою Адамчук.

Собача кропива – це дикорос, який став мешканцем наших садових ділянок. Ще він може бути відомим, як пустирник.

Ця багаторічна рослина добре витримує посуху і не перестає квітувати від неї. Квітування розтягнене у часі та триває близько місяця, в червні-липні.

Сучасна біологія говорить, що добувати нектар з собачої кропиви не просто, але бджоли це роблять через особливий склад нектару, який приваблює комах.

Пані Леонора повідала, що медоносність пустирника складає близько 300 кг/га. Але це умовно теоретичні дані, оскільки наразі немає масових культурних насаджень собачої кропиви і ця рослина росте лише у дикій природі.

Серед лікувальних властивостей на перше місце ставлять седативний ефект собачої кропиви. Завести цю рослину на власній присадибній ділянці не буде важко і у вас під рукою завжди буде якісна трава лікарської рослини, яку легко заготовляти, зберігати та при потребі вживати.

► Купити насіння собачої кропиви можна в інтернет-магазині «СонцеСад».

 Добірку статей про лікарські рослини знайдете на нашому сайті.

 Більше свіженької інформації отримуйте з наших сторінок у  Facebook, Instagram. Підписуйтеся також на YouTube-канал.

 Все про акції та знижки на рослини дому, саду та городу можна дізнатися на сайты, розділ «Акції»

LinkedIn
WhatsApp
Telegram