Шавлія мускатна для краси та користі

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
28.11.2023

Шавлія мускатна, окрім лікувальних властивостей, може відігравати роль захисника ваших культурних рослин, наприклад гладіолусів і лілій, від грибкових захворювань. Оскільки, багатий аромат шавлії наповнений ефірними оліями, то він не лише знезаражує повітря, а й відлякує комах-шкідників від ваших кущів та плодових дерев. Які властивості шавлії мускатної найбільше цінує відома пасічниця Леонора Адамчук, почуєте під час перегляду відеосюжету.

Шавлія мускатна – це дворічна рослина, яка цвіте на другий рік після висівання. Її вирощують для краси, аромату та для диких комах. Дикими запилювачами шавлії мускатної є бджоли-теслі, осмії. Це поодинокі комахи, які не утворюють великих родин, тому не будуть створювати загрози для членів вашої родини чи вашому господарству.

Вона менш медоносна, ніж інші види шавлій, тому менше приваблює домашніх бджіл, ніж інші види шавлії.

Вирощування цієї культури не обтяжливе для садівників. Насіння шавлії мускатної висівають на сонячне місце, достатньо вологе, з родючим ґрунтом. З трирічного віку потребує омолоджуючих обрізок. Раз на 6 років рослину пересаджують.

Квіти цього виду фіолетово-рожеві, зібрані у суцвіття-волоття. Кущі з ніжними квітами будуть протягом тривалого часу прикрашати ваш сад влітку. Листя шавлії використовують як прянощі,  а висушені частини рослин заварюють для лікування та профілактики широкого спектра хвороб.

► Купити насіння шавлії мускатної можна в інтернет-магазині «СонцеСад».

 Добірку статей про лікарські рослини знайдете на нашому сайті.

 Більше свіженької інформації отримуйте з наших сторінок у Facebook, Instagram. Підписуйтеся також на YouTube-канал.

 Все про акції та знижки на рослини дому, саду та городу можна дізнатися на сайті,  розділ «Акції»

LinkedIn
WhatsApp
Telegram