Лікарська рослина – змієголовник

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
06.11.2023

Посійте його у своєму дворі та завжди матимете гілочку духмяної трави для приготування чудового заспокійливого та ароматного чаю. Чи справиться з вирощуванням змієголовника недосвідчений садівник ми запитали у наукового співробітника дослідної станції «Маяк» Лесі Чабан.

 

Мати у власному подвір'ї декілька кущів змієголовника (господині ще називають його маточник городній) буде на користь будь-кому. Спектр використання цієї пряної трави – широкий. Пагони цієї рослини також можна додавати у маринад при солінні огірків.

Як правильно вирощувати змієголовник в домашніх умовах?

Пані Леся розповіла, що у садівників не виникне складнощів з посадкою цієї рослини, адже рослина витривала і не вибаглива до якості ґрунту. Сіють його рано навесні прямо у землю, залишають міжряддя близько 70 см.

Фахівець у відеосюжеті розповідає, як правильно зібрати урожай, як його заготовити на зиму і скільки його можна зберігати.

А ще змієголовник – чудовий медонос. Бджоли можуть зібрати до 350 кг меду з 1 га посівів змієголовника. При цьому він буде ще багатшим на смак та аромат.

Широке використання змієголовника в лікувальних цілях: і як заспокійливий, і як протизапальний, і як протисудомний засіб. Головне, перед використанням рослини проконсультуйтесь з лікарем, адже самолікування може зашкодити здоров'ю.

Добірку статей про лікарські трави знайдете на нашому сайті.

Більше свіженької інформації отримуйте з наших сторінок у  Facebook, Instagram. Підписуйтеся також на YouTube-канал.

Все про акції та знижки на рослини дому, саду та городу можна дізнатися на сайт розділ «акції»

LinkedIn
WhatsApp
Telegram