Сосна. Секрети вирощування та догляду

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
15.11.2023

Сучасні сосни, особливо карликової підгрупи, чудово вписуються в садовий дизайн присадибних ділянок. У цьому відеосюжеті ви почуєте поради по вирощуванню сосен від Ольги ПОХИЛЬЧЕНКО, кандидата біологічних наук, куратора колекції голонасінних у Національному ботанічному саду імені М.М.Гришка. Приємного перегляду.

Сосни належать до групи шпилькових рослин.

Група шпилькових рослин дуже широка, і умовно їх можна поділити на три підгрупи: карлики, пістряволисті, великі.

Представники карликової підгрупи були отримані, як мутантні форми від сіянців, тому вони розмножуються вегетативно: щепленням чи живцюванням.

Висаджують саджанці сосни двохвойної на пісчані ґрунти, супесі. Більш важкі глинисті ґрунти потрібно підготувати внесши у лунки пісок. П'ятихвойні сосни більш вибагливі, тому посадкову ділянку потрібно додатково збагатити гумусом.

Для сосни оберіть сонячне місце, тоді вона буде мати пишне охвоєння. Не забувайте про рясний полив у перші два роки після висадки.

Пані Ольга детально розказала про шкідників, які завдають клопоту садівникам, при вирощуванні сосни. Також ви почуєте, які хвороби вражають дерева, і які методи боротьби з вами.

Цікаво буде почути, які нюанси формування крони у шпилькових. Можливо, навіть, краще звернутись до спеціалістів за цією послугою, оскільки кожен рід шпилькових має особливості росту і відновлення.

 Добірку статей про вирощування декоративних рослин знайдете на нашому сайті.

 Більше свіженької інформації отримуйте з наших сторінок у  Facebook,  Instagram. Підписуйтеся також на YouTube-канал.

 Все про акції та знижки на рослини дому, саду та городу можна дізнатися на сайт розділ «Акції»

LinkedIn
WhatsApp
Telegram