Які рослини для живих огорож найкращі

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
04.03.2024

Щільні насадження живоплоту завжди прикрашають і освіжають сад. Ландшафтна дизайнерка Світлана Кучер показала на своєму обійсті приклади живоплотів з бірючини та дерену.

Для створення живої огорожі можна використовувати високі кущі, висотою до 2,5 м, які мають дуже щільну крону. При грамотній посадці вони можуть стати непереборною перешкодою на шляху некликаних гостей або диких тварин.

Світлана Кучер пропонує висаджувати у якості живоплоту бірючину. Потрібно відзначити її посухостійкість, вона практично не потребує поливу, лише в самі посушливі періоди. Бірючина потребує обрізки, тому що росте дуже швидко. Зелені молоді пагони укорочують двічі за сезон. Перший раз наприкінці червня, доки зелені пагінці не задерев'яніли. Обрізка допомагає тримати весь живий паркан на потрібній висоті та в бажаній формі. До того ж вона допомагає наростити кущам бажаної пишності та щільності. У відеосюжеті ви побачите, які саме гілки варто обрізати й на скільки см. Кущі не потребують оприскувань від шкідників і хвороб.

Ще як живоплоти можна використовувати дерен білий. Його світло-зелене листя з білою облямівкою створює пістрявий, здалеку сизий, живопліт. Посаджений на верхівці пагорба він добре фіксує ґрунт і захищає його від зсуву. Це також витривала і посухостійка культура, доглядати за нею не складно. Кущі не втрачають декоративність і взимку. Пагони після опадання листя мають червонувате забарвлення шкірки й особливо святково виглядають на білому сніжному тлі.

 Добірку статей про декоративні рослини знайдете на нашому сайті.

 Більше свіженької інформації отримуйте з наших сторінок у  Facebook, Instagram. 

► Підписуйтеся також на YouTube-канал. Цікаві відеосюжети з порадами від Світлани Кучер дивіться за посиланням.

 Все про акції та знижки на рослини дому, саду та городу можна дізнатися в розділі сайту «Акції»

LinkedIn
WhatsApp
Telegram