Міскантуси: вирощування та використання у ландшафтному дизайні

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
30.10.2023

Якщо ви захотіли створити неквітучу, але при цьому дуже декоративну і оригінальну клумбу, то зверніть увагу на декоративні трави. Ми звернулися за порадами з вирощування декоративних трав, і зокрема міскантусів, до заступника директора з наукової роботи інноваційного розвитку, заввідділу культурної флори Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка НАН України доктор сільськогосподарських наук Джамал Рахметов. Короткий відеосюжет буде цікавим для садівників та городників.

Серед багаторічний злакових трав в Україні все більшу популярність набуває міскантус. Вас здивує різноманіття видів цієї рослини. Він може грати і декоративну, і захисну, і навіть енергетичну роль на вашій ділянці, або технічну – для мульчування рослин та інших цілей в сільському господарстві.

Міське озеленення в останні роки теж збагатилося міскантусами. Поєднання різних видів на одній клумбі, різна висота і колір листя, різні типи суцвіть – все це допомагає створити привабливі та колоритні клумби, які будуть радувати око і не завдавати клопоту.

Більшість видів міскантусу – це високоросла злакова трава, тому їх розміщують на задньому плані клумби, або в середині, в залежності від поставленої задачі. Вид – рухливий і активно розростається, тому їх садять не ближче, ніж 40 см кущ від куща.

Якщо ви задумаєте змінити вигляд вашої ділянки і прибрати його з клумби, то звичайне викопування допоможе вам очистити ділянку, оскільки коренева система декоративного китайського мускантусу компактна і поверхнева. Технічні сорти, хоч і більш агресивні, теж не примусять вас пітніти, достатньо оприскувань сучасними хімічними засобами, щоб очистити ділянку від міскантусу.

Експерт у цьому відеосюжеті поділився своїми спостереженнями, чи впливає термін посадки на приживлюваність рослин виду, якого догляду влітку та в зимовий сезон потребують ці трави.

Добірку статей про злакові трави знайдете на нашому сайті

Більше свіженької інформації отримуйте з наших сторінок у  Facebook,  Instagram. Підписуйтеся також на YouTube-канал.

 Все про акції та знижки на рослини дому, саду та городу можна дізнатися на сайт розділ «акції»

LinkedIn
WhatsApp
Telegram