Як виростити дельфініум із насіння, посадка саджанців та використання у ландшафті

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
30.10.2023

Дельфініум, з його різноманіттям кольорів і відтінків, махровістю та пишністю цвітіння обов'язково стане окрасою вашого саду влітку. Кандидатка біологічних наук, кураторка колекції цієї рослини Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України Оксана Перебойчук поділилася багаторічним досвідом спостереження за цією рослиною та розказала, як садівникам України створити оптимальні умови для повноцінного квітування дельфініуму.

Правила посадки залежать від виду дельфініуму: однорічний чи багаторічний.

Між посівом і квітуванням дельфініуму однорічного проходить дуже короткий проміжок часу, тому квітникарі часто називають його паличка-виручалочка. Тоді ж як для багаторічного дельфініуму потрібно майже два роки, щоб зацвісти після посіву.

Особливістю насіння дельфініуму є його короткий термін зберігання. Тому перед висіванням обов'язково перевіряємо його на схожість, несвіже замочуйте в стимуляторах.

Наш експерт детально розповіла, які правила виконання підзимового посіву у ґрунт, у контейнери, про що потрібно пам’ятати, висіваючи насіння навесні.

Чи потрібна стратифікація, внесення добрив, норми поливу – про все це для аудиторії СонцеСаду розповідає експертка в цьому відеосюжеті.

Для дельфініуму оберіть сонячне тепле місце з родючою пухкою землею. Оскільки вони – високорослі, то їх зазвичай садять групами по 3-5 квіток. Відстань між кущами залишайте не менше 70 см для достатнього живлення і комфортного розвитку кожного куща.

Автор також розказала, які хвороби можуть вражати цей різновид та про методи боротьби з ними. Правильний догляд за рослинами під час вегетації – запорука пишного та яскравого квітування цієї культури на вашій клумбі.

 Добірку статей про вирощування квітів знайдете на нашому сайті

 Більше свіженької інформації отримуйте з наших сторінок у  Facebook,  Instagram. Підписуйтеся також на YouTube-канал.

 Все про акції та знижки на рослини дому, саду та городу можна дізнатися на сайт розділ «акції»

LinkedIn
WhatsApp
Telegram