Бузок. Секрети рясного квітування

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
10.11.2023

Одною з візитівок Національного ботанічного саду ім.М.М.Гришка НАН України є рясне травневе квітування бузку. Як працівникам вдається створити це квітуче диво? Зі своїми запитаннями ми звернулися до Василя ОСТАП'ЮКА, головного садівника ботсаду.

Виявляється рясне квітування цілком закономірний наслідок виконання простого переліку правил вирощування бузку, які добре знають фахівці наукової установи. Цими секретами щедро поділився з редакцією «СонцеСаду» Василь ОСТАП'ЮК.

Природні ореали поширення бузку – Європа та Азія. Найбільш поширеним видом є бузок звичайний, який виростає висотою 3-6 метрів. Він, зазвичай, відрізняється рясним квітуванням. Суцвіття у нього великі, різної форми та різного забарвлення в залежності від виду. Селекціонери активно видозмінювали цей різновид і на даний час виведено більше 2 тис. сортів бузку звичайного.

Фахівець радить садити бузок на багаті ґрунти, він любить помірне зволоження землі, але погано реагує на заболоченість або застої води. Додатковий полив, особливо в посушливий період, не завадить.

Зі свого досвіду садівник радить висаджувати бузок саджанцями з живців, тоді можна бути спокійними за збереження сортових ознак. Відстань між кущами бажано витримувати 3-6 метрів. Під час перегляду відеосюжету ви почуєте детальні рекомендації по підготовці посадкових лунок.

Найкраще бузок квітує на сонячних відкритих ділянках.

Як посприяти рясному квітуванню у наступному році? Для цього потрібно зрізати відцвівші цвітоноси до липня і тоді почнуть активніше закладатися нові генеративні бруньки.

 Добірку статей про бузок знайдете на нашому сайті.

 Більше свіженької інформації отримуйте з наших сторінок у  Facebook, Instagram. Підписуйтеся також на YouTube-канал.

 Все про акції та знижки на рослини дому, саду та городу можна дізнатися на сайт розділ «Акції»

LinkedIn
WhatsApp
Telegram