Жимолость — скарб довголіття (журнал «СонцеСад» 3/2022)

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
11.08.2022

Жимолость — смачнющий вітамінний скарб, який стане справжньою знахідкою та відкриттям кожного, хто з нею ще не знайомий. Її справедливо називають ягодою молодості та краси. Вона здатна підкорити не тільки неперевершеним смаком, але й цілющими властивостями, які відомі людству ще з давніх— давен.

«Корисність для здоров’я набагато більша від тропічних фруктів: жимолость містить дуже багато антиоксидантів і вітамінів!

Це виняткова рослина. Такого скарбу серед наших садівничих рослин ми ще не мали!» — ділиться з читачами «СонцеСаду» один із найбільших експертів і популяризаторів жимолості в Європі Тадеуш Кусібаб.

Про всі неймовірні цілющі властивості диво-ягоди жимолості, про її вітамінний склад та який це дохідний скарб слухайте у нашому аудіозаписі інтерв’ю з Тадеушем Кусібабом:

Один із найбільших експертів і популяризаторів жимолості в Європі Тадеуш Кусібаб

⌂ Фото: Один із найбільших експертів і популяризаторів жимолості в Європі Тадеуш Кусібаб

Жимолость багата на вітаміни С та А, вона здатна подовжити молодість та захистити від вільних радикалів, що провокують процеси старіння.

До того ж, ці смачні ягоди мають протизапальний ефект, допомагають підтримувати здоров’я очей та покращити зір, здатні знизити артеріальний тиск та поліпшити роботу головного мозку, володіють антидіабетичними властивостями та сприяють підтримці правильного рівня глюкози у крові, захищають від дії шкідливих UVA и UVB-променів.

Вживання жимолості — чудова профілактика онкозахворювань та здатне призупинити розвиток меланоми завдяки величезній кількості антиоксидантів. Смачні ягоди допоможуть забути про запалення ясен та шлунково— кишкового тракту.

«Жимолость — ягода ідеальна для переробки. Її легко заморозити, при розморозці вона зберігає свою структуру і корисні  властивості, з неї можна робити найрізноманітніші варення, джеми, сиропи, вина, начинки для випічки та кулінарії», — запевняє  Тадеуш Кусібаб.

В порівнянні з іншими ягодами та фруктами, жимолость вигідно виділяється на їх фоні. Наприклад, в ній в 4 рази більше вітаміну С, ніж в апельсинах, полуниці та малині. Вітаміну А — в 2,5 разів більше, ніж в цитрусах та майже у 8 разів більше, ніж у яблуках та винограді. Антиоксидантів у жимолості майже в 3 рази більше, ніж в малині та ожині. За цим показником їй поступається навіть такий суперфуд, як ягоди годжі.

Вміст основних вітамінів і мікроелементів у жимолості

⌂ Фото: Вміст основних вітамінів і мікроелементів у жимолості

 «Жимолость дуже вигідна з економічної точки зору. В тому числі тому, що це перша ягода сезону. Вона плодоносить перед суницею чи одночасно з нею (при вирощуванні суниці під укриттям). Висока ціна ягід забезпечить достойний дохід!» — підсумовує експерт Тадеуш Кусібаб.

Купити саджанці найкращих сортів жимолості

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Жимолость — ягода майбутнього
Про те, чим вигідна і чому корисна жимо­лость, — наша розмова із заступником директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН Олександром Ярещенком
Жимолость. Неймовірна користь від ягідного піонера
Жимолость дозріває найпершою — у травні-червні. Саме ця ягода швидкого наповнюе наш організм вітамінами після весняного безвітамінного голодування
Жимолость — перша ягода весни
Уже в середині травня жимолость дає свої плоди, які збагачують організм корисними речовинами
Екзотичні рослини для вашого саду: що таке жимолость блакитна
Які сорти жимолості прижилися на території України
Жимолость — максимум користі, мінімум клопотів (журнал СонцеСад №1/2021)
Жимолость вирощування та догляд
Ягода жимолость — скарб саду!
Тадеуш Кусібаб — один із найбільших експертів і популяризаторів жимолості в Європі та за її межами. До вашої уваги інтерв'ю з ним.
Суперранні ягоди достигають уже в травні
Висадивши влітку жимолость, наступного півроку можна отримати перший урожай.
Жимолость — чудо-ягода з небаченою врожайністю!
Нові сорти особливо подобаються дітям, адже за вмістом цукрів усі три сорти перевищують малину, манго чи кавуни!
Жимолость — перша ягода сезону
Це відносно нова культура в садах України. Однак популярність її і потреба плодів на ринку росте з кожним роком.

Рекомендовані товари!